Ręczniak GE Handheld 3-5980A - wymiana anteny.

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

mekintosz
Posty: 34
Rejestracja: 2014-10-05, 02:24

Ręczniak GE Handheld 3-5980A - wymiana anteny.

Post autor: mekintosz »

Dzień dobry Szanowni Forumowicze

Wpadł mi w ręce z allegro używany ręczniak CB firmy GE.

https://picclick.com/GE-Handheld-40-Cha ... 93838.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Kupiłem z zamiarem prowadzenia nasłuchu kanału 19 w samochodzie z wykorzystaniem jego własnej anteny lub ew zewnętrznej ML-145. Po dwóch latach nie używania cb zauważyłem, że "moda " na to zanika.

Jednak nie o tym chciałem napisać. Radio ma zmodyfikowaną przez kogoś antenkę. Taką, że gorąca żyła jest to punkt przykręcenia atenki do stopki w odbiorniku. Oryginalnie też tak było , tylko chudszy bacik był.

Nie wiem, czy to wina tej przeróbki ale radio działa mizernie. Testując z unidem 520 i antenką ML145 na samochodzie sygnał zanikł po 500 m ;-( Radio dziwnie cicho szumi, jakby było mało czułe. Nie mam odpowiedniej przejściówki, by połączyć z anteną ML145. Jednak zanim ją zorganizuję to chciałbym spytać Was o sens wymiany antenki, na taką np ze złączem BNC ? Wydaje mi się, że ta dziwna bardzo giętka antena jest nie do końca dopasowana do tego radia. Wywoływałem z bloku 9 p w centrum Warszawy użytkowników i nikt się nie odezwał. Nasłuchiwałem w samochodzie Unidenem z antenka ML145, jak ktoś odpowiadał, to nawet na zewnątrz samochodu GE był głuchy jak pień. Myślałem, że to wina 8x 1.2 aku NIMH ale na paluszkach AA to samo.

Warto się bawić w modyfikację anteny, czy wywalić go na złom od razu ;-) ? Sprzedający zapewniał, że mial łączność an odcinku ok 2 km z zasilaczem z domu z innym mobilem.

Kilka fotek wnętrza radia wraz z tą przeróbką oraz nie oryginalną antenką.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mekintosz
Posty: 34
Rejestracja: 2014-10-05, 02:24

Ręczniak GE Handheld 3-5980A - wymiana anteny.

Post autor: mekintosz »

Jeszcze zapytanie o gniazdko anteny zewn. Wygląda jak chinch. Są dostępne przejściówki na gniazdo anteny CB zewn ?

Obrazek
mekintosz
Posty: 34
Rejestracja: 2014-10-05, 02:24

Ręczniak GE Handheld 3-5980A - wymiana anteny.

Post autor: mekintosz »

Znalazłem chyba jedynego dystrybutora, czy takie powinno pasować ?

http://www.stratos.com.pl/strony/12235.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Ręczniak GE Handheld 3-5980A - wymiana anteny.

Post autor: cassiopeia »

To nie jedyny dystrybutor. Jest tego na pęczki jeśli chodzi o RCA.

Nie mając tego w recach ciężko po zdjęciu jednoznacznie określić. Kup i sprawdź, ewentualnie poproś sprzedawcę o wymiary wtyku.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
mekintosz
Posty: 34
Rejestracja: 2014-10-05, 02:24

Ręczniak GE Handheld 3-5980A - wymiana anteny.

Post autor: mekintosz »

Poproszę o jakieś namiary tych "na pęczki" ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”