Nowy Alan 42 DS

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Centurion
Posty: 20
Rejestracja: 2020-12-28, 23:48
Lokalizacja: Trójmiasto

Nowy Alan 42 DS

Post autor: Centurion »

Witam serdecznie, jestem w posiadaniu nowego radia alan 42 ds i mam problem polegający na mocy nadawania wyświetlanej, moc która się wyświetla to 2-,2,5W, niezależnie od tego czy jest to antena box czy dokupiona antena helikalna HYFLEX 54cm do Alan 42 Intek H520 Albrecht. Zauważyłem ze gdy podczas nadawania zacisnę dłoń na środku anteny helikalnej albrecht, wtedy moc nadawania wyswietla się w całym przedziale, zaś gdy puszczam dłoń z anteny, wraca do 2W. Szukałem w google informacji w tym temacie i nic konkretnego nie znalazłem. Czy ktoś mógłby pomóc mi z tym problemem? Po nowym roku ma do mnie dotrzeć reflektometr cyfrowy więc będę mierzył to po kablu

Podziękowania mile widziane!

President Lincoln II +V3

Albrecht AE 2990 AFS + Albrecht HYFLEX 54cm + MIDLAND MA-26 XL

AOR AR-DV10
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Nowy Alan 42 DS

Post autor: cassiopeia »

moc nadawania mierzy się na sztucznym obciążeniu. na antenie będzie pokazywać różnie w zależności od dopasowania/dostrojenia anteny
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Centurion
Posty: 20
Rejestracja: 2020-12-28, 23:48
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowy Alan 42 DS

Post autor: Centurion »

cassiopeia pisze:moc nadawania mierzy się na sztucznym obciążeniu. na antenie będzie pokazywać różnie w zależności od dopasowania/dostrojenia anteny

czyli jak dobrze rozumiem antenę helikalną HYFLEX 54cm do Alan 42 trzeba stroić?


p.s. dzwoniłem dziś do firmy Alan PL - kazali mi sprawdzić moc nadawania na wyświetlaczu po podpięciu stałego zasilania pomijając baterię

przejdę się jeszcze do auta i podepnę pod zapalniczkę, może rzeczywiście to wina baterii (8x1,2V = 9,6V)

Podziękowania mile widziane!

President Lincoln II +V3

Albrecht AE 2990 AFS + Albrecht HYFLEX 54cm + MIDLAND MA-26 XL

AOR AR-DV10
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Nowy Alan 42 DS

Post autor: cassiopeia »

Centurion pisze:czyli jak dobrze rozumiem antenę helikalną HYFLEX 54cm do Alan 42 trzeba stroić?
nie, co nie oznacza ze jest idealnie zestrojona stojąc i napawając z ręczniaka :roll:

reczniak zaprojektowany jest również pod baterie 1,5V a nie wspomniałeś ze masz akumulatorki 1,2V.
To również może być wina mniejszej mocy, ponieważ nie ma napięcia odpowiedniego
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Centurion
Posty: 20
Rejestracja: 2020-12-28, 23:48
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowy Alan 42 DS

Post autor: Centurion »

cassiopeia pisze:
Centurion pisze:czyli jak dobrze rozumiem antenę helikalną HYFLEX 54cm do Alan 42 trzeba stroić?
nie, co nie oznacza ze jest idealnie zestrojona stojąc i napawając z ręczniaka :roll:

reczniak zaprojektowany jest również pod baterie 1,5V a nie wspomniałeś ze masz akumulatorki 1,2V.
To również może być wina mniejszej mocy, ponieważ nie ma napięcia odpowiedniego

wina leży po stronie baterii, tak jak sie domyslalem - mała moc baterii 8x1.2V

radio zwracam do sprzedawcy i kupuje Albrecht AE 2990 AFS

Podziękowania mile widziane!

President Lincoln II +V3

Albrecht AE 2990 AFS + Albrecht HYFLEX 54cm + MIDLAND MA-26 XL

AOR AR-DV10
Awatar użytkownika
fedor079
Posty: 87
Rejestracja: 2012-12-01, 13:59
Lokalizacja: Wadowice

Re: Nowy Alan 42 DS

Post autor: fedor079 »

No to kolego kiepskie baterie masz. U mnie Pentagramy AA ladują się normalnie do 1.5V i tyle faktycznie mają. Moc nadawania z pełną parą idzie.
Jest: Cobra 29 NW LTD, sirio carbonium.
W zapasie A28,johnny iii , harry iii

Baza: George , Sirtel Maris 2000

Było: A48+,President James, JFK II, u520, johnny ii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”