CRE 8900 potencjometr ON/OFF wymiana / naprawa

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

vedel
Posty: 78
Rejestracja: 2013-05-10, 09:37
Lokalizacja: KO04VB / Giżycko

CRE 8900 potencjometr ON/OFF wymiana / naprawa

Post autor: vedel »

Witajcie
Poszukuję serwisu (sprawdzonego), który ogarnie mi naprawę/ wymianę potencjometru on/off w cre 8900.
Przy rozkręconym skquelch i rf gain po włączeniu radio jest "stłumione", brak praktycznie jakichkolwiek szumów nawet przy rozkręconym volume na max. Jak poruszam potencjometrem radio ożywa, niestety raz na chwilę i potem znowu milknie a innym razem działa prawidłowo do końca używania (wyłączenia), stąd też moje podejrzenia - zimny lut na potencjometrze lub do wymiany. Fajnie by było zrobić ogólny przgląd czy wszystko z radiem ok (leżalo kilka lat w szufladzie). Dzwoniłem do Konektora żeby zapytać czy dadzą radę to zrobić niestety w odpowiedzi usłyszałem że " nie prowadzą serwisu zewnętrznego".
Mieszkam w Giżycku więc może jakiś serwis w Olsztynie, Ełku to podjadę, oczywiście z wysyłaniem radia gdzieś dalej też nie ma problemu ważne żeby było zrobione a nie spaprane.
Pozdrawiam
Mobil: SIRIO TURBO 5000 PL (dziurka) + CRE 8900 + DENSEI EC-2002 (t.KONEKTOR) + głośnik
Rezerwa: Alan 109 + DENSEI EC-2002 (t.KONEKTOR) + SIRIO TURBO 2000
Archiwum: Yosan JC-2204 + Sunker Elite CB 115
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”