Fakty i Mity w CB

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

panlew pisze:miałem takie zdarzenie, że pytałem kiedyś o drogę raz, drugi, trzeci, i nie słyszałem w ogóle odpowiedzi, aż mnie opieprzyli na radiu, co ciągle pytasz, przecież ci już odpowiedzieli, a ja nie słyszałem nic z tej odpowiedzi.
- antena działa w obie strony (nadawanie-odbiór ) . Skoro cię słyszeli to znaczy że antena jest sprawna . Jednego nie rozumię ,wpierw nie słyszysz , a za chwile słyszysz "opierdziel"?.Zwróć uwage na ustawienia squelcza i RF gain .RF gain na MAX ,squelcz na poczatek blokady szumu + o tak zwany włos .
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

GRAND pisze:miałem to samo na innej antenie i w moim przypadku z anteną się pożegnałem :mrgreen: sprawdź końcówki, kabel itp. a może miałeś poprostu sq skręcony do tego stopnia że nikogo nie słyszałeś ?
sprawdziłem kabel, skręcony przewód też nie jest bo zwracam na to uwagę, sq też nie był skręcony zbyt mocno, podejrzewam, że uszkodzona jest cewka, ale nie wiem jak to sprawdzić, wczoraj gdy jechałem to przez około godzinę miałem taki szum, że praktycznie nic nie słyszałem, chyba, że ktoś był blisko,

[ Dodano: 2008-02-29, 10:56 ]
atrix55 pisze:
panlew pisze:miałem takie zdarzenie, że pytałem kiedyś o drogę raz, drugi, trzeci, i nie słyszałem w ogóle odpowiedzi, aż mnie opieprzyli na radiu, co ciągle pytasz, przecież ci już odpowiedzieli, a ja nie słyszałem nic z tej odpowiedzi.
- antena działa w obie strony (nadawanie-odbiór ) . Skoro cię słyszeli to znaczy że antena jest sprawna . Jednego nie rozumię ,wpierw nie słyszysz , a za chwile słyszysz "opierdziel"?.Zwróć uwage na ustawienia squelcza i RF gain .RF gain na MAX ,squelcz na poczatek blokady szumu + o tak zwany włos .
słyszę, ale nie wiem z jak daleka, nadaję nieraz słyszę odpowiedź, ale jeżeli nadaję i ktoś mi odpowiada, a ja go nie słyszę to o tym nie wiem, dało mi do myslenia to, zdażenie, że pytałem 3 razy, odpowiadali mi, a ja dopiero od kogoś innego się dowiedziałem, że cały czas pytam, a przecież mi odpowiedzieli, stąd mój wniosek, że nadaję dalej niż odbieram,
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Weż jeszcze pod uwage taka chwestie - ty masz zestaw w którym jest wszystko OK , moze ktos cie słyszał z 10km i ci odpowiadał , Ale mogłes go nie słyszeć z takiego powodu - miał antenę 30cm , radio niewiadomo jakie . On cie słyszał tylko niedolatywał do ciebie . Zakłucenia pojawiaja się często np stacje trafo , zmiana pogody i itd.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
Ania West
Posty: 65
Rejestracja: 2008-02-13, 22:01
Lokalizacja: żółtki

Post autor: Ania West »

panlew, najbardziej wiarygodnym pomiarem odległości,byłoby umówienie się z jakimś kolegą w jednym miejscu,po czym należałoby się oddalać w dwóch kierunkach cały czas zdając sobie raporty gdzie się jest i jak się nawzajem słyszy (oczywiście test na jakimś wolnym kanale) :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

panlew pisze:wczoraj gdy jechałem to przez około godzinę miałem taki szum, że praktycznie nic nie słyszałem
To może być akurat wina warunków zewnętrznych. Ostatnio jak wracałem z Opolszczyzny przez 3/4 drogi miałem zakłócenia i szumy na poziomie 3-5s!

Dzisiaj też były momenty, że radio w szczerym polu [więc zakłócenia "miejskie" nie wchodzą w grę] dość mocno szumiało.

Tak to już jest w eterze...
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

CD na tematy podkładek itp.

Post autor: Marek »

A co Wy na to?????

Obrazek
Obrazek

Działa super i brak tzw. "lewej" masy normalnie postawione na płóciennym dachu , pod tym "dachem" jedynie biegnie pałąk , i nie ma styku z anteną.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Było już o tym na którymś forum...
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Czyli bez "masy" też można spokojnie nadawać/odbierać :?:
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

dlaczego bez masy? masa idzie przez fider. stroi się to jak mobilówka na balustradzie balkonu, wydajnośc takiego układu jest jeszcze gorsza niż montaż na relingu, ale jako dupochron wystarczy.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Góral pisze: przez fider
No spoko , a po polsku :?:
Stało na płótnie zero dotykania blachy przez magnes i zero "lewej" masy.
A ponoć "musi" mieć mase.
Co to kurna jest "fider" :?:
;-) :-P
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Marek pisze:Stało na płótnie zero dotykania blachy przez magnes i zero "lewej" masy.
Może ma prawą masę :mrgreen:

A Mareczku jak Magnes stoi na lakierze i jeszcze na gumowej podkładce, to gdzie tą masę blachę dotyka?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

ya1 pisze:A Mareczku jak Magnes stoi na lakierze i jeszcze na gumowej podkładce, to gdzie tą masę blachę dotyka?
od zasilania z radia ;-)
rozkrec se radio i zobacz ze biegun "-" jest odrazu do obudowy. Tak samo gniazdo antenowe tez nie jest odizolowana masa od obudowy... wiec mysle ze to chyba tak jest z magnesami...
albo cos mi sie popierdzieliło... bo biore wiekszosc na "chlopski rozum"
a tak jak ktos tu pisał o masie doprowadzonej do anteny to chyba takie "skrocenie" tej drogi. A dziura w dachu to dodatkowo przeciwwaga dla anteny.
Dobrze to rozumiem?

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Marek pisze:No spoko , a po polsku
kabel, przewód
Marek pisze:Stało na płótnie zero dotykania blachy przez magnes i zero "lewej" masy.
ya1 pisze:A Mareczku jak Magnes stoi na lakierze i jeszcze na gumowej podkładce, to gdzie tą masę blachę dotyka?
no właśnie...
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Góral, a sam pisałes że im większy magnes tym lepiej :?:
Nie każ mi przytoczyć gdzie ale nie zaprzeczaj :evil:

Więc co ma magnes do działania anteny :? :?: Nie licząc że nie spadnie przy danej prękości :?:
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Marek pisze:Góral, a sam pisałes że im większy magnes tym lepiej
a czemu mam zaprzeczać.
Marek pisze:Więc co ma magnes do działania anteny :?
między magnesem, a dachem pojazdu powstaje kondensator. teoretycznie im większa średnica, tym większa pojemnośc, co powoduje iż zwiększa się "połączenie" z masą.
W zasadzie po zestrojeniu anteny na podstawie o średnicy A i przełożeniu jej na podstawę B, po ponownym pomiarze powinniśmy otrzymać inne wskazanie na reflektometrze.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”