Problem z antena Hustler IC 100 i Cobra 19

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

mariusz
Posty: 9
Rejestracja: 2008-02-10, 13:38
Lokalizacja: lublin

Post autor: mariusz »

sory, nie wiem dlaczego napisałem to jako gość
president walker + mass km 2018 + president alaska
Awatar użytkownika
Paweł Opole
Posty: 763
Rejestracja: 2008-01-27, 15:02
Lokalizacja: Opole JO80XQ

Post autor: Paweł Opole »

Każda zmiana która powoduje lepsze wyniki jest godna uwagi,ale nie sądze,że zmiana anteny miała wpływ na modulacje,wina leży pewnie po stronie czegoś innego,prawdą natomiast jest to,że anteny z cewką jedynie w promienniku po podłaczeniu mogą "przenosić" więcej zakłoceń pewnego rodzaju,w antenach gdzie dopasowanie wykonane jest w postaci transformatora problemu tego nie ma ponieważ są one zwarte dla prądu stałego,wiec eliminują zakłócenia pochodzenia impulsowego,dodatkowo łatwiejsze są do zestrojenia,ale napewno z każdy z Was ma w tej materii juz jakieś doświadczenie wiec nie bedziemy sie rozpisywać.
Bądź aktywny na paśmie,pamiętaj o kulturze,pomagaj innym!
President johnny II + AT 1000.
KF: Kenwood Ts 450-S+Kenwood MC-80 + dipol 2x19m + Radmor 32817/1.
UKF:Kenwood Ts 60, Icom IC 821H, Icom IC 2200H, Kenwood TM 255A + Diamond X 700H
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Z Cobrą 19 DX problemy z antenami się zdarzją . W\g wielu opini ma ona wade modulatora . Przy nadawaniu sygnał się indukuje wtórnie na stopniu mcz . Stad niezrozumiała modulacja . Zmiana miejsca anteny pomaga ale nie zawsze . Jeżeli auto jest np. bus , problemu takiego nie ma . Poprawnie radio pracowało z antenami -Hustler , Florida , L1200 czy ML 145 . Wydaje mi się że ma tu wpływ wysokość pojazdu i anteny w stosunku do miejsca zamontowania radia. Ale najlepszą radą jest by nie kupować tego typu radia i uniknąć problemów .
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
mariusz
Posty: 9
Rejestracja: 2008-02-10, 13:38
Lokalizacja: lublin

Post autor: mariusz »

"najlepszą radą jest by nie kupować tego typu radia i uniknąć problemów "św. słowa ale taki zestaw kusi niską ceną i zawsze znajdze jakiegoś nabywcę. pozdrawiam
president walker + mass km 2018 + president alaska
Awatar użytkownika
Paweł Opole
Posty: 763
Rejestracja: 2008-01-27, 15:02
Lokalizacja: Opole JO80XQ

Post autor: Paweł Opole »

Dlatego warto pisać o swoich doświadczeniach i problemach,jestem zdania,że czasem warto poczekać i dołozyć więcej aby kupić coś lepszego.
Bądź aktywny na paśmie,pamiętaj o kulturze,pomagaj innym!
President johnny II + AT 1000.
KF: Kenwood Ts 450-S+Kenwood MC-80 + dipol 2x19m + Radmor 32817/1.
UKF:Kenwood Ts 60, Icom IC 821H, Icom IC 2200H, Kenwood TM 255A + Diamond X 700H
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Moja Cobra wylądowała na stół pomiarowy i jest też sprawna, tak jak antena! Radio zostało sprawdzone łącznie z mocą nadawania która wynosi ponad 3 wat. Prosze poradzcie mi co mam robić? Bo ja laik jestem w tych tematach:)
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Jeśli jest wszystko sprawne to w czym problem? :-P ;-)

No to sprzedaj jako "tani, sprawny, bardzo dobry zestaw dla początkującego" na Allegro, dołóż trochę grosza i kup coś, co nie będzie Ci sprawiało problemów, a da się tym porozmawiać na drodze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”