Krótka prezentacja kilku mikrofonów.

Dyskusje na temat mikrofonów i ich przeróbek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

Szczerze mówiąc to ten filmik z testu oglądałem z zainteresowaniem do ostatniego mika - fabrycznego, bo okazło się że właściwie to idzie nie gorzej (oprócz echa) niż poprzednie drogutkie konstrukcje. Moim zdaniem albo coś jest źle nagrane albo ten JII nie pokazuje możliwości mikrofonów.
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

albo ogranicznik modulacji jest na normalnym, sensownym do uzyskania głośnawej modulacji poziomie ustawiony... tylko czy takie modyfikowane radio potrafi uzyskać sensowne porównanie mików? , nie każdy ma grzebane radio... :!:
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

Michas pisze:Moim zdaniem albo coś jest źle nagrane albo ten JII nie pokazuje możliwości mikrofonów.
A czego się spodziewałeś po poprawnie ustawionym radiu które nadawało i popranie ustawionym radiu na odbiorze?? Co miał się miód wylewać z głośniczka nokii czy spod pokręteł??
Radia, anteny to w tej prezentacji sprawa drugoplanowa. Ideą było pokazanie jak pracują poszczególne mikrofony w danych warunkach.
Możliwe, że gdyby jako stacja nadawcza był Jackson I a na odbiorze Alan 555 byłby nieznacznie inny efekt, ale nie chodziło nam o pokazanie możliwości konkretnych modeli radia tylko mikrofonów.
Radii w Grupie nie brakuje i być może niebawem zrobimy jakieś igrzyska. :-D
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

LOHEN pisze: Co miał się miód wylewać z głośniczka nokii czy spod pokręteł??
Nie. Wiem jak niektóre mikrofony potrafią brzmieć w eterze, a na tym nagraniu kompletnie nie słychać między nimi różnicy - oprócz wysokości tonu i ewentualnego echa idą dokładnie tak samo. Moim zdaniem to nagranie niestety nie pokazuje możliwości mikrofonów i tyle. A jeśli upierasz się że to kwestia "poprawnie ustawionego JII" to wniosek jest jeden - nie ma sensu stosowanie takich mikrofonów w tym radiu. Chyba że tylko nagranie tak wyszło..
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

[/quote]Nie. Wiem jak niektóre mikrofony potrafią brzmieć w eterze, a na tym nagraniu kompletnie nie słychać między nimi różnicy - oprócz wysokości tonu i ewentualnego echa [/quote]

Jeszcze musisz trochę się osłuchac

A co do testu (super 5), proponuje przy nastepnym teście spróbować jeszcze z kobiecym głosem
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

HOŁDYS pisze: Jeszcze musisz trochę się osłuchac
Ok, z autorytetem się nie wygra.. :evi:
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

Nie jestem żadnym autorytetem, słuchu muzycznego również nie mam, ale różnice sa zauważalne i nie tylko ja je widzę!!!!!!!!!!!!

Odsłuchaj swoje mikrofony ze swoją modulacją na innym radiu i wówczas się wypowiesz czy są różnice
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
Młody

Post autor: Młody »

Domino żadnego ch... tam nie było... Przyznaje sie bez bicia, że to ja :lol: Poważny test a gościu zagłuszał jakimś "traktorem" :roll:

Jak dla mnie test słaby niestety. Połowa mik z echem, druga bez. Wzmocnienia nie ustawione, mój 2002 się sprzęgał, Astatic RD104 był za mocno podkręcony. Miał być J1 nadawczo a odbiór na Alanie 87, nie wiem kto się uparł przy takim zestawie :?:
Awatar użytkownika
michalzawodzie
Posty: 259
Rejestracja: 2010-09-04, 19:06
Lokalizacja: z DX Katowice
Kontakt:

Post autor: michalzawodzie »

Młody_Dąbrowa pisze:Domino żadnego ch... tam nie było... Przyznaje sie bez bicia, że to ja :lol: Poważny test a gościu zagłuszał jakimś "traktorem" :roll:

Jak dla mnie test słaby niestety. Połowa mik z echem, druga bez. Wzmocnienia nie ustawione, mój 2002 się sprzęgał, Astatic RD104 był za mocno podkręcony. Miał być J1 nadawczo a odbiór na Alanie 87, nie wiem kto się uparł przy takim zestawie :?:
Młody, już napisałem że zrobimy prawdziwy test. Na różnych radiach. Bo każdy mik idzie inaczej.
Poza tym Ci dogodzić to masakra:)
Jak zrobiliśmy nagranie w ciężkich warunkach, żeby było widać które lecą na granicy. To narzekałeś że szumy, że słabo słychać , że co to ma być za test....Było słychać który wymiękał, a który był słyszalny.
__________________________

Jak Cię słyszą , tak Cię widzą...

baza: ICOM IC746, Jackson II, ICOM IC208H, Diamond X510, LW
mobil: Walker, Kenwood D710, Iowa, Comet SBB7
APRS: ON
SQ9RHZ / 161KTW003
Młody

Post autor: Młody »

To, że było je słychać to nie znaczy, że było je słychać dobrze. Przy mocnym sygnale mógł to być jeden wielki przester.

Trzeba to zrobić na takich radiach jak było w planie i w kontrolowanych warunkach otoczenia :-P
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

Tylko czasem kiepskie warunki ukazują to który mike daje rade, a który nie nawet ze słyszalnym przesterem
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
Awatar użytkownika
michalzawodzie
Posty: 259
Rejestracja: 2010-09-04, 19:06
Lokalizacja: z DX Katowice
Kontakt:

Post autor: michalzawodzie »

Powiem jeszcze raz.
Zrobimy test , że kopara Wam opadnie :) Różne mikrofony , różne radia.
Do tego wpływ dopałki na jakość modulacji przy okazji.
__________________________

Jak Cię słyszą , tak Cię widzą...

baza: ICOM IC746, Jackson II, ICOM IC208H, Diamond X510, LW
mobil: Walker, Kenwood D710, Iowa, Comet SBB7
APRS: ON
SQ9RHZ / 161KTW003
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

I bardzo dobrze, jeśli chcecie odsłuch na bazie za granicą :mrgreen: to mogę zaproponować Valerego i SS3900EFT porównawczo
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

michalzawodzie pisze:Powiem jeszcze raz.
Zrobimy test , że kopara Wam opadnie :) Różne mikrofony , różne radia.
Do tego wpływ dopałki na jakość modulacji przy okazji.
Co do dopałki, porównawczo mozna uzyć klasy A i AB zapewniam jest różnica
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Post autor: ROMAN06 »

Francuz pisze:I bardzo dobrze, jeśli chcecie odsłuch na bazie za granicą :mrgreen: to mogę zaproponować Valerego i SS3900EFT porównawczo
A ja zaproponuję J1 i być może KPO 5000
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikrofony”