CB w Niemczech

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

bzykfryt pisze:a co do tej częstotliwości to jak to wygląda ?
jest w ogóle szansa przemknąć się przez Austrię ze schowanym radiem i antena ?
Mnie się udawało.
Antenka była zdjęta z dachu, a radio wyłączone.
Jeśli chodzi o częstotliwość to po przekroczeniu granicy ustaw sobie kanał 28AM i będzie dobrze - na tym kanale rozmawiają polscy kierowcy, chyba, że potrzebni Ci inni ...
bzykfryt
Posty: 4
Rejestracja: 2011-08-23, 13:51
Lokalizacja: wrocław

Post autor: bzykfryt »

Francuz pisze: Mnie się udawało.
Antenka była zdjęta z dachu, a radio wyłączone.
Jeśli chodzi o częstotliwość to po przekroczeniu granicy ustaw sobie kanał 28AM i będzie dobrze - na tym kanale rozmawiają polscy kierowcy, chyba, że potrzebni Ci inni ...
dzięki wielkie kolego, mam nadzieję że uda się jakoś przemknąć do makaroniarzy bez styczności z policja,
pozdrawiam
kochar
Posty: 148
Rejestracja: 2011-04-07, 21:06
Lokalizacja: polska

Post autor: kochar »

Ja ostatnie trzy lata spędzałem wakacje w Chorwacji i jechałem przez Czechy , Austrię i Słowenię z anteną na dachu. Masa Polaków jedzie z cb i nie słyszałem żeby były jakieś problemy .
Jeden koleś miał nawet dwie ML 145 na dachu :lol:
bzykfryt
Posty: 4
Rejestracja: 2011-08-23, 13:51
Lokalizacja: wrocław

Post autor: bzykfryt »

dowiedziałem się dzisiaj, że we Włoszech trzeba mieć pismo ministerskie czy coś w tym rodzaju, ile to może mniej więcej trwać ? orientuje się ktoś?
Awatar użytkownika
Piter1303
Posty: 533
Rejestracja: 2009-11-22, 15:00
Lokalizacja: ZCH / FG J073QE
Kontakt:

Post autor: Piter1303 »

Jestem we włoszech 2-3 razy w miesiącu od kilku lat i jeszcze o niczym takim nie słyszałem i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów związanych z użytkowaniem cb radia w tym kraju .
shorty110
Posty: 1
Rejestracja: 2011-11-18, 18:46
Lokalizacja: Wrocław/Linz

Post autor: shorty110 »

marcin82w pisze:
ar2r_w pisze:Gdzieś tu na tym forum czytałem, że w niektórych państwach (Europy!) nawet przewożenie zdemontowanego radia w bagażniku jest karalne.
Na pewno Austria ma tak chory przepis.

witam serdecznie... mieszkam w austrii siedem lat jednakze dopiero teraz kupiłem sobie CB...
poki co sie ciesze bo jeżdze co tydzień do polski z austrii ... do prawdy jest to paradoks i nikt konkretnie nie wie co z tym zrobic bo nie wiadomo czy mozna używać i co mozna uzywac w tym kraju... asekuracyjnie zdjalem antene jak wjezdzalem do austrii ale mysle ze sprawa sie zainteresuje i dowiem jak to wyglada w praktyce w tym temacie...
... dla podniesienia poziomu absurdu chcialbym podac link do jednego z wiekszych sklepow w austrii , albo sieci sklepow w austrii, w ktorym sprzedaja oficjalnie, radia ktore teoretycznie sa zabronione do uzytku w tym kraju :)

http://www.conrad.at/ce/de/product/7806 ... Detail=005

pozdrawiam początkujący :)
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Z tego co wiem, w Austrii w ogóle jest zakaz używania CB. Posiadać chyba też nie wolno. Był przypadek kolegi z forum (tego lub innego), że przesiedział weekend na dołku w Austrii za CB właśnie :shock:
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

W Austrii chyba jednak można używać CB. Jednak nie może mieć innej emisji, jak 40CH FM 4W.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Post autor: ROMAN06 »

shorty110, Poczytaj sobie tutaj masz więcej informacji o temacie który cię interesuje viewtopic.php?t=3567
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
Glenroy
Posty: 18
Rejestracja: 2011-11-06, 16:06
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Glenroy »

Tak czytam to i czytam i wyjaśnijcie mi tak łopatologicznie.
Mam alana 28 z ML-145, oczywiście bez żadnych papierów. Gdybym chciał jechać do Niemiec, a planuje tak owy wyjazd w niedługim czasie, muszę zaopatrzyć się w radio do którego będę miał papiery? Czy mogę po prostu po przekroczeniu granicy wskoczyć na #28 i spokojnie ruszać w trasę?
Wiecie, nie chciał bym jakoś stracić swojego radyjka, tym bardziej, że nabyłem je całkiem niedawno i jest na prawdę w świetnym stanie :D
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Post autor: BigMonster »

Polacy gadaja na polskim standardzie i wlasnie na kanale 28. Multi standard ci jest potrzebny w razie kontroli. Zeby polizei nie moglo sie przyczepic.
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Glenroy pisze:Czy mogę po prostu po przekroczeniu granicy wskoczyć na #28 i spokojnie ruszać w trasę?
Bez problemu.
W razie czego masz przecież w radiu FM gdyby Cię ktoś chciał kontrolować.
cbmajster
Posty: 29
Rejestracja: 2011-12-02, 11:01
Lokalizacja: Brzeziny

Post autor: cbmajster »

Francuz pisze:
Glenroy pisze:Czy mogę po prostu po przekroczeniu granicy wskoczyć na #28 i spokojnie ruszać w trasę?
Bez problemu.
W razie czego masz przecież w radiu FM gdyby Cię ktoś chciał kontrolować.
No nie tak bez problemu :) Podczas kontroli to radyjko lepiej wyłącz, sam FM nie uratuje się przed problemami pozostaje jeszcze kwestia "5" bo Niemcy pracują w "5" a my w "0" i oni tego nie lubią .
Mobil : Johnson II, Walker, Johnny II + Santiago 1200
Baza ; nie planuję :)
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

cbmajster pisze: Podczas kontroli to radyjko lepiej wyłącz
to oczywista oczywistość
Glenroy
Posty: 18
Rejestracja: 2011-11-06, 16:06
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Glenroy »

OK, dzięki wielkie :) czyli w przypadku jakiejś kontroli wyłączyć radyjko i w razie by coś to u nich tego nie używałem i powinno być ok? Dobrze kumam?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”