Przepis ??

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
klauz
Posty: 196
Rejestracja: 2013-01-10, 18:50
Lokalizacja: Będzin

Post autor: klauz »

Nie będzie żadnej zadymy, czynsze rosną co pół roku i jakoś zadym nie widzę.
Taki TBS odpowiada krótko - nie pasuje Ci to się wyprowadź. Ja tak właśnie zrobiłem, poszedłem "na swoje".
President Valery, JFK I, Jackson I, Uniden Pro520XL, Pro710e
Awatar użytkownika
bub
Posty: 348
Rejestracja: 2012-07-26, 18:13
Lokalizacja: WLKP JO82KD

Post autor: bub »

Klauz kim Ty jesteś, że nazywasz mnie kłamcą? Co Ty do cholery możesz o mnie wiedzieć i za kogo Ty się uważasz? Subtelna różnica między nami jest taka, że rodzice jak widać z Twojego ostatniego postu nie przekazali Ci pewnych norm kultury, a ja już dalej nie mam zamiaru z Tobą dyskutować! Żegnam!
161RC018
President Jackson I/ Densei EC-2002/4 ele yagi homemade/Antron A99 /Bamby homemade
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

bub pisze:Klauz kim Ty jesteś, że nazywasz mnie kłamcą? Co Ty do cholery możesz o mnie wiedzieć i za kogo Ty się uważasz? Subtelna różnica między nami jest taka, że rodzice jak widać z Twojego ostatniego postu nie przekazali Ci pewnych norm kultury, a ja już dalej nie mam zamiaru z Tobą dyskutować! Żegnam!

Z określeniem KŁAMCA może przesadził .
Co nie zmienia faktu ,że nie uwierzyłem w Twoje argumenty .
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
klauz
Posty: 196
Rejestracja: 2013-01-10, 18:50
Lokalizacja: Będzin

Post autor: klauz »

Kim jestem ? Jetem człowiekiem, który uważa, że jeśli ma się coś zmienić w na lepsze, nie ważne czy w Polsce, czy w mieście, dzielnicy, to nie zrobi się to samo. Wystarczy, żeby każdy dał coś od siebie, trochę chęci. Kogo Ty oszukujesz twierdząc, że nie masz telewizora podłączonego do anteny, nie oglądasz polskich programów itd ? chyba tylko siebie. Normy kultury widać gołym okiem na każdym kroku. Idzie debil ulicą, wypali papierosa i peta pod nogi, bo przecież on panisko płaci podatki, to niech ktoś za niego posprząta. Z psem wyjdzie, pies nasra na chodnik i idą dalej, bo przecież nie będzie się babrał czyścioszek. Jak się na radiu dowie, że nie stoją to 100km/h przez miasto.
Płytę ukraść w sieci, cracki do gier pościągać to jest cool ?
To jest dla Ciebie ta kultura ? Kulturalny człowiek potrafi się przyznać do błędów i wyciągnąć wnioski. Zarzucacie mi, że nadaję w "zerach", ok przyznałem się, tak właśnie robię, do tego również poza podstawową "40". I tak jak wcześniej napisałem, postaram się dowiedzieć co na to siemianowicki UKE, bo lubię jasne sytuacje. Tyle.
President Valery, JFK I, Jackson I, Uniden Pro520XL, Pro710e
Awatar użytkownika
bub
Posty: 348
Rejestracja: 2012-07-26, 18:13
Lokalizacja: WLKP JO82KD

Post autor: bub »

Lubisz jasne sytuacje, a oceniasz człowieka którego w życiu na oczy nie widziałeś? Kulturalny człowiek nie nazywa człowieka o którym nic nie wie od kłamcy, a Ty tu wylatujesz z jakimś srającym psem? Do kogo Ty to mówisz? Do siebie? Czy masz jakieś rozdwojenie jaźni? Może mi jeszcze dalej będziesz wmawiał, ze wiesz lepiej ode mnie co mam w domu? Człowieku - osmieszasz sie tymi teoriami spiskowymi jak Znany wszystkim Jarosław K. Aż chciałbym Cię poznać i zabaczyć czy aureoli nad głową nie masz.
klauz pisze:Płytę ukraść w sieci, cracki do gier pościągać to jest cool ?
To jest dla Ciebie ta kultura ?
A gdzie coś takiego powiedziałem? Problemy z czytaniem ze zrozumieniem masz? Czy może już w swej umiejętności jasnowidzenia zobaczyłeś, że jestem jeszcze piratem?
klauz pisze: Jetem człowiekiem, który uważa, że jeśli ma się coś zmienić w na lepsze, nie ważne czy w Polsce, czy w mieście, dzielnicy, to nie zrobi się to samo.
Twoja wizja zmiany na lepsze nie koniecznia pokrywa się z wizją innych osób Panie wszystkowiedzący - troche pokory. Nie oceniaj sam siebie tylko poczekaj aż zrobią to inni.
klauz pisze: Kogo Ty oszukujesz twierdząc, że nie masz telewizora podłączonego do anteny, nie oglądasz polskich programów itd ?
Kogo oszukuje? Na pewno nie Ciebie bo Twoje zdanie mam w głębokim poważaniu po tym co tu przeczytałem. Nikt nie musi mi w to wierzyć, a nazywanie przez Ciebie kłamcą kogoś komu po prostu nie wierzysz, a nie masz dowodów jest tylko przykładem na opisaną przez Ciebie kulturę którą traktujesz bardzo wybiórczo. Sam jej nie posiadasz ale innych chciałbyś uczyć wmawiając im ze sa piratami albo mają psa srającego na chodznik. Zal...
161RC018
President Jackson I/ Densei EC-2002/4 ele yagi homemade/Antron A99 /Bamby homemade
Awatar użytkownika
klauz
Posty: 196
Rejestracja: 2013-01-10, 18:50
Lokalizacja: Będzin

Post autor: klauz »

pokaż mi post w którym bezpośrednio do Ciebie napisałem, że jesteś kłamcą, wymieniając Twój nick. a że odebrałeś to do siebie, cóż, widać masz powody...
President Valery, JFK I, Jackson I, Uniden Pro520XL, Pro710e
Awatar użytkownika
bub
Posty: 348
Rejestracja: 2012-07-26, 18:13
Lokalizacja: WLKP JO82KD

Post autor: bub »

No tak - to odwracanie kota ogonem to tylko wspomniana przez Ciebie jasność sytuacji. Nie masz przed sobą dziecka które nie wie do kogo pisałeś. Kończe definitywnie tą dyskusję bo szkoda moich palców na tak śmieszny poziom, dziecinne zagrywki, i zarzuty wysysane z palca w każdym kolejnym poście. A Ty sobie pisz ile wlezie. Dodam Cię do ignorowanych żeby mnie nie kusiło dalsze czytanie tych bredni. Pozdrawiam!
161RC018
President Jackson I/ Densei EC-2002/4 ele yagi homemade/Antron A99 /Bamby homemade
koszmar

Post autor: koszmar »

klauz pisze:
co do mojego piractwa w eterze, nie lubię niejasnych sytuacji, więc zadzwonię jutro do naszego UKE w Siemianowicach i się dowiem co oni na te zera.
A poco dzwonić, wystarczy zapoznać się z rozporządzeniem i zawartymi w nim normami ETSI. Cała filozofia...
Dodatkowo ostatnio ukazał się komunikat UKE, który można przeczytać TUTAJ
Polecam dokładnie przeczytać ze zrozumieniem i wyciągnąć wnioski... :)
ja nie ukrywam faktu używania radia w zerach, a Ty kłamiesz, że tego nie robisz, podobnie kłamiesz, że nigdy nie oglądasz TVP.. taka subtelna różnica..
A gdzie ja misiu pluszowy napisałem że NIEoglądam? Wręcz przeciwnie, oglądam. :evi:
Awatar użytkownika
klauz
Posty: 196
Rejestracja: 2013-01-10, 18:50
Lokalizacja: Będzin

Post autor: klauz »

Komunikat UKE który cytujesz:

cytat: ...mogą być używane jedynie urządzenia CB dopuszczone do obrotu (Art. 153. ust 1. Prawo telekomunikacyjne), posiadające deklarację zgodności z zasadniczymi wymaganiami, lub posiadające wydaną na podstawie wcześniejszych przepisów homologację, certyfikat zgodności.

Administracja Niemiec zwraca uwagę na stosowanie przez polskich użytkowników CB radio niewłaściwych częstotliwości nośnych tzw. "0" (od 26,960 MHz do 27,400 MHz), przesuniętych o 5 kHz w stosunku do obowiązującej siatki częstotliwości, co powoduje wystąpienie zakłóceń łączności, informując równocześnie stronę polską, że w przypadku wykrycia faktu używania nieprawidłowych częstotliwości, użytkownikowi CB radio na terenie Niemiec grożą sankcje w wysokości do 950 euro oraz konfiskata urządzenia...


Z tego co zacytowałeś, można się dowiedzieć, co nam grozi w Niemczech.
Ja napisałem dzisiaj maila do UKE z prośbą o zajęcia stanowiska i informację, co grozi mi w Polsce.

nie wiem tylko po się tak napinać ;-)
President Valery, JFK I, Jackson I, Uniden Pro520XL, Pro710e
koszmar

Post autor: koszmar »

W związku z informacją Bundesnetzagentur, regulatora niemieckiego, Urząd Komunikacji Elektronicznej przypomina, iż zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 3 lipca 2007 r. w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia (Dz. U. Nr 138, poz. 972 z późn. zm.) nie wymaga pozwolenia radiowego używanie urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych Radia Obywatelskiego CB wyłącznie w zakresie częstotliwości 26,960 - 27,410 MHz, pracujących z modulacją częstotliwości lub amplitudy (FM/AM/SSB) z mocą wyjściową nadajnika do 4 W dla FM i AM, oraz z mocą 12 W (PEP) dla SSB, na max. 40 kanałach o częstotliwości środkowej (nośnej) od 26,965 MHz do 27,405 MHz z odstępem sąsiedniokanałowym wynoszącym 10 kHz i spełniających inne wymagania określone w normach przenoszących normy: ETSI EN 300 135 - dla FM i ETSI EN 300 433 dla AM i SSB.
Co oznacza, że szerokość pasma które emituje twój nadajnik nie może wyjść poza zaznaczone na żółto częstotliwości. Jak chcesz to zrobić nadając w rastrze zerowym na kanale 1?
Logicznym jest, że skoro nie wymaga pozwolenia praca w piątkach, to praca w zerach już takiego pozwolenia wymaga. Skoro nie posiadasz takiego pozwolenia i nadajesz, podpadasz pod art. 208 ustawy Prawo telekomunikacyjne. Może faktycznie nie ma się o co napinać...

Homologacja twojego radia jest ważna, o ile jest zgodna z art.233 Prawa telekomunikacyjnego, który brzmi:
Art. 233.
Aparatura, w tym urządzenia radiowe i telekomunikacyjne urządzenia końcowe bez
oznakowania znakiem zgodności, wprowadzone do obrotu lub używane na podstawie
przepisów obowiązujących przed dniem wejścia w życie ustawy, mogą być
nadal używane, jeżeli nie powodują zakłóceń w pracy innej aparatury.
Awatar użytkownika
klauz
Posty: 196
Rejestracja: 2013-01-10, 18:50
Lokalizacja: Będzin

Post autor: klauz »

No toż pierwszy kanał w zerach to właśnie 26,960 i nawet na 40 kanale jeszcze można sobie +10 włączyć ;)

Czyli z jednej strony wolno ( to co na żółto ) a z drugiej nie wolno ( to co na czerwono ) ;)
President Valery, JFK I, Jackson I, Uniden Pro520XL, Pro710e
koszmar

Post autor: koszmar »

klauz pisze:No toż pierwszy kanał w zerach to właśnie 26,960
Uzupełnij wiedzę techniczną i wróć do dyskusji. Póki co przyjmij do wiadomości, że pracując w rastrze zerowym łamiesz obowiązujące w SP przepisy.
Awatar użytkownika
klauz
Posty: 196
Rejestracja: 2013-01-10, 18:50
Lokalizacja: Będzin

Post autor: klauz »

rozwiń myśl, 1 kanał podstawy to 26.960. tak też jest w tym moim starym zezwoleniu.
President Valery, JFK I, Jackson I, Uniden Pro520XL, Pro710e
koszmar

Post autor: koszmar »

klauz pisze:rozwiń myśl
Potrzebne ci będą informacje o emisjach AM i FM. Jak jest modulowany sygnał, jaka jest szerokość widma czy dewiacji ect.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

klauz pisze:rozwiń myśl, 1 kanał podstawy to 26.960. tak też jest w tym moim starym zezwoleniu.
Najprościej rzecz ujmując pracując w zerach na 26.960, Twój sygnał 'wychodzi' na obie strony (pasmo nadawania ma określoną szerokość), więc nadajesz poniżej (i oczywiście powyżej) 26.960, czyli poza dopuszczonym przedziałem częstotliwości.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”