Pomoc w odzyskania radia z serwisu

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Mati43
Posty: 259
Rejestracja: 2013-02-04, 16:26
Lokalizacja: Chwilowo Poznań

Pomoc w odzyskania radia z serwisu

Post autor: Mati43 »

Myślisz że z calej polski tylko ty jeden masz problem z radiem i w pierwszej kolejności będą twoje naprawiać?? Bez jaj. Jeżeli radio działa to niezgodność towaru z umową odpada. A jak się okaże że jest uszkodozne i chcesz użyć tej opcji to mój drogi nie ma czegoś takiego jak zwrot kasy czy wydanie nowego.Serwis ma prawo usunąć usterkę na swój koszt a dopiero jeżeli okaże się że naprawa przekracza wartość towaru lub nie da się usterki usunąć wtedy przysługuje Ci prawo do otrzymania nowego towaru. Ost studiowalismy te zapiski co do praw konsumenta jako sprzedawcy.
A niezgodność umowy z towarem to nie usterka np.uskzodzonego filtra 455... tylko wtedy możesz zglosić niezgodność jesli twoje radio np. Zamiast pracować na 11m pracuje na 10m a ty o tym nie wiedziałeś...http://sprzedaz.konsumencka.edu.pl/niezgodny.html
Baza: Yaesu Ft DX1200 + Mantova sigma Turbo 5/8
Mobil MB: Kenwood TS 480+sirio Megawat 4000
Mobil G.Vitara:At 6666 + Wa 27
Mobil Jeep YJ: At6666+Wa 27
kudlaty_email
Posty: 41
Rejestracja: 2012-12-31, 14:54
Lokalizacja: Wołów

Pomoc w odzyskania radia z serwisu

Post autor: kudlaty_email »

Myślisz że z calej polski tylko ty jeden masz problem z radiem i w pierwszej kolejności będą twoje naprawiać??
Nie, tak chyba tylko dziecko myśli. Oczekuję, że gdy ktoś mnie zapewnia słowami "Właśnie skończyłem naprawę i dziś wysyłam radio do Pana" to towar wyśle....a było to w zeszły piątek (28.03.2014) dziś jest 5.04.2014. A tak na marginesie skoro nie są w stanie naprawić radia w ciągu 14 dni roboczych czyli 3 tygodni bo maja tyle roboty to....O MÓJ BOŻE CO TO ZA ZŁOM CZŁOWIEK KUPIŁ ŻE SERWIS JEST ZALEWANY REKLAMACJAMI :shock:
Bez jaj. Jeżeli radio działa to niezgodność towaru z umową odpada
O, to, to...bez jaj kolego, tak na logikę jakby radio działało to bym go nie wysyłał do serwisu :roll:
A jak się okaże że jest uszkodozne i chcesz użyć tej opcji to mój drogi nie ma czegoś takiego jak zwrot kasy czy wydanie nowego.
A czy ja chcę kasę czy też nowe?, chcę odzyskać swoje radio które serwis przetrzymuje nieprawnie. Poza tym jest coś takiego jak zwrot kasy....wystarczy, że usterka ujawni się w ciągu 6 miesięcy od daty zakupu i towarem możesz rzucić sprzedawcy w twarz bo w tym okresie przyjmuje się, że sprzedawca o usterce wiedział.
Serwis ma prawo usunąć usterkę na swój koszt a dopiero jeżeli okaże się że naprawa przekracza wartość towaru lub nie da się usterki usunąć wtedy przysługuje Ci prawo do otrzymania nowego towaru.
Ma prawo usunąć usterkę? A co oni łaskę mi robią? Oni mają wręcz OBOWIĄZEK usunięcia wady, poza tym w moim przypadku jest to druga usterka tego samego elementu więc jeszcze raz i serwis musi uznać, że nie potrafi jej usunąć i musi wydać nowy sprzęt wolny od wad :)

Ost studiowalismy te zapiski co do praw konsumenta jako sprzedawcy.
Praw konsumenta jako sprzedawcy? Hmmm nie wiem o co chodzi...ale ja jako konsument nie czuję się sprzedawcą :??:
A niezgodność umowy z towarem to nie usterka np.uskzodzonego filtra 455... tylko wtedy możesz zglosić niezgodność jesli twoje radio np. Zamiast pracować na 11m pracuje na 10m a ty o tym nie wiedziałeś.
Pozwól że zacytuję:

" Towar można uznać za niezgodny z umową, gdy spełnia jeden z podanych warunków:

- Nie nadaje się do celu do jakiego się go zwykle używa. "

(W moim przypadku nie dało się używać radia gdyż uszkodzony był potencjometr zespolony, który całkowicie wycinał sygnały na rozkręconym SQ, a że moim marzeniem i jedynym celem jest jazda na całkowicie rozkręconym SQ to radio nie nadawało się do użytku)

Cyt. c.d "- Utracił swoje właściwości lub cechy przydatności do użycia przed okresem gwarantowanym przez producenta." (to tez się zgadza)
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Pomoc w odzyskania radia z serwisu

Post autor: cassiopeia »

kup karabin i jedź do tego serwisu. temat zamykam bo nie widzę sensu ciągnięcia go dalej. jak autor sam zauważył założył ten temat w określonym celu, którego nikt nie jest w stanie mu sprostać. w razie uwag proszę o PW
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Zablokowany

Wróć do „Kącik prawny”