CB w Niemczech

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

bamil pisze:czy można tam używać legalnie CB, czy są jakieś ograniczeni?
teoretycznie:
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text
oraz:
http://img354.imageshack.us/img354/4735 ... o017mz.jpg
http://img325.imageshack.us/img325/7322 ... o029kl.jpg
http://img325.imageshack.us/img325/2222 ... o039hl.jpg
http://img354.imageshack.us/img354/6766 ... o044dg.jpg



w praktyce w niemczech nie miałem kłopotu w czasie kontroli, podobnie jak w czechach czy demonizowanej austrii.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
zgibi
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-05, 11:16

Post autor: zgibi »

Za parę dni brat jedzie do Niemiec i na forum golfa znalazłem coś takiego

skopiowane i wklejone

" sa odpowiednie sluzby od tego i znam autentyczny przypadek (nie slyszalem gdziestam costam...) znajomi jechali w okolicach Krefeldu dwoma zestawami i rozmawiali na XX kanale w AM i nagle miedzy nimi pojawil sie VW bus z łacznosci niemieckiej i trzymal ich tempo, po kilkunastu km takiej jazdy zjechali na autohof na przerwe a busik za nimi, wezwana zostala policja, w autach dokonano jakis pomiarów na radiach CB i zakonczylo sie to konfiskatą radioodbiorników, kara 200E platna do konca roku(jezeli nie zaplacisz to mozesz zapomniec o radiu i miec problemy w przebywaniu na terenie Niemiec), po wplaceniu kare obaj kierowcy otrzymali spowrotem radia.

Co o tym sądzicie, czy może tak być czy to sobie ktoś wymyślił ?
Awatar użytkownika
WW
Posty: 169
Rejestracja: 2007-12-07, 18:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: WW »

Góral pisze:w praktyce w niemczech nie miałem kłopotu w czasie kontroli, podobnie jak w czechach czy demonizowanej austrii.
Wcale nie demonizowanej :evill:
Opisywałem tu już swoja przygodę z jazdą na narty.
3 samochody, łączność na CB. Zatrzymali mnie w piątek wieczorem a wypościli w poniedziałek koło południa. :evill: :evill: :evill:
Pozdrawiam
WW
Alan 87/RS39 + AT1700 LEMM
bolo28
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-22, 21:43

Post autor: bolo28 »

WW czy możesz zdradzić więcej szczegółów na temat Twojej przygody w Austrii?
lotnik
Posty: 46
Rejestracja: 2009-12-08, 13:44
Lokalizacja: opolskie

Post autor: lotnik »

ZNALAZŁEM TO W INTERNECIE. Ja jeżdżę dużo po Austrii małym mobilem z batem 1.5m centralnie na dachu i jak na razie nic a kontroli stoi trochę. Wydział Konsularny Ambasady RP w Wiedniu uprzejmie informuje, iż w Austrii konieczne jest specjalne zezwolenie na posiadanie i użytkowanie CB radia, szczegolowe informajce po adresem (http://www.bmvit.gv.at/telekommunikatio ... index.html) Austria nie akceptuje ponadto odironików/nadajników z możliwością zmiany standardów przez użytkowników. nadajnik CB musi pracowac tylko i wylacznie w modulacji FM. W praktyce problemy z policja moga wyniknąć nawet z posiadania anteny na dachu i rozmowntowanego radia w bagażniku (możliwa kontrol policyjn i konfiskata urządzenia). WK odradza podróżowanie nawet z rozmontowanym CB radiem po Austrii.
Johnny II ASC + Sirio ML 145
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

lotnik pisze: nadajnik CB musi pracowac tylko i wylacznie w modulacji FM. W praktyce problemy z policja moga wyniknąć nawet z posiadania anteny na dachu i rozmowntowanego radia w bagażniku (możliwa kontrol policyjn i konfiskata urządzenia). WK odradza podróżowanie nawet z rozmontowanym CB radiem po Austrii.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


ciekawe co im to przeszkadza
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Post autor: west »

aż się boję,...jutro wyjazd do Niemiec
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
Warrel
Posty: 6
Rejestracja: 2010-02-06, 20:08
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Warrel »

Przed granicą trzeba schować CB i tyle, gorzej jak u nas to wprowadzą.
Awatar użytkownika
WW
Posty: 169
Rejestracja: 2007-12-07, 18:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: WW »

bolo28 pisze:WW czy możesz zdradzić więcej szczegółów na temat Twojej przygody w Austrii?
Już to opisywałem.
W skrócie, zatrzymanie w piątek w nocy. Na posterunku do rana, bo potrzebny tłumacz. Radio kazali zdemontować i zabrali. W sobotę i niedziele tłumacze nie pracują a dyżurni byli zjęci. Kontakt z ambasada i konsulatem zero - odebrała jakaś panienka i powiedziała, że jak konsul w poniedziałek przyjdzie do pracy, to mu powie. Tłumacz przyjechał w poniedziałek koło południa, po spisaniu protokołu puścili. Żądanie odbiornika bezskuteczne - został wysłany do ekspertyzy - zostanie zwrócony. Na narty dotarłem we wtorek rano wściekły i zmęczony.
Nie byłem zatrzymany, ale nie mogłem upuszczać posterunku do czasu złożenia zeznań. Posiłki, nawet smaczne dostawałem w ich stołówce. Radio odesłano po 2 miesiącach nieuszkodzone, ale ze śladami bebeszenia.
Przyczepili się moim zdaniem do wielkości radia.
Pozdrawiam
WW
Alan 87/RS39 + AT1700 LEMM
koszmar

Post autor: koszmar »

W Polsce tez istnieje możliwość zabrania radia do badań. :mrgreen:
Podali powód zatrzymania? Postawili jakiś zarzut?
Awatar użytkownika
WW
Posty: 169
Rejestracja: 2007-12-07, 18:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: WW »

To nie było zatrzymanie, tylko "czekaliśmy na policyjnego tłumacza". :evill:
Po złożeniu zeznań grzecznie podziękowali i życzyli szczęśliwej podróżny oraz miłego urlopu. :evil:
Pozdrawiam
WW
Alan 87/RS39 + AT1700 LEMM
koszmar

Post autor: koszmar »

Podali powód zatrzymania radia? Postawili jakiś zarzut po badaniu?
Awatar użytkownika
WW
Posty: 169
Rejestracja: 2007-12-07, 18:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: WW »

W przesyłce było radio i ani słowa wyjaśnienia. Pismo zawierało jedno zdanie, że zwracaja radio po badaniu.
Pozdrawiam
WW
Alan 87/RS39 + AT1700 LEMM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”