ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Re: ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to j

Post autor: Pietern »

gorny7 pisze:W ostatnim czasie praktycznie w całej Polsce słychać co kilka minut ogloszenie " Pomoc prawna dla kierowców.. zadzwoń" itd
Ogłoszenie na dawne jest z jakiegoś automatu . Podobno telefon pod podany numer służy oczywiście do naciągnięcia za minutę z 15 zl.
czy to jest zgodne z prawem takie ogloszenie na takim kanela i czestotliwościach czy ktoś nie łamie prawa i czy ktoś nie powinien się tym zająć?
Wkurza tylko co chwila ucho :evill:
czy sa jakieś metody do wykrywania skąd jest nadawany dany sygnał?
Różne rzeczy słychać; skupy palet, prostytutki, serwisy CB, żarcie dla furmanów (taki jeden sksyn zachwala "goloneczko" spod Gliwic, a ja go w Katowicach słyszę), w końcu wolny kanał. Nie ma przepisu, który by zabraniał, więc sobie interpretują, że dozwolone. Tylko obyczaj i jakieś instrukcje zabraniają. W sumie prosić wdowę do tańca na pogrzebie też wolno, ale chyba nikt tego nie robi. Na razie. Parę razy pyskowałem na okoliczność, to mnie inni furmani tępili, że się czepiam, bo dobrze jest wiedzieć. Tak więc próba ograniczenia tego procederu raczej się nie powiedzie, bo zainteresowanych po stronie tępienia reklam jest mało, a po drugiej stronie stoi żądza zysku - nie ma tu równych szans.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: SP9 »

W naszym systemie prawnym co nie jest zakazane...jest dozwolone i nic z tym nie zrobimy, 11m jest pasmem niestrzeżonym, w sumie reklamy nie sa tak uciążliwe jak pucie, koziołki, bekacze i reszta czeredy
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
gorny7
Posty: 14
Rejestracja: 2010-09-05, 17:27
Lokalizacja: Kalisz

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: gorny7 »

Są uciążliwe jeżeli sa nadawane systematycznie z automatu w miare krótkich odstepach i dośc długie ,. ja ktoś zaprasza na jakieś jedzenie co jakiś czas wrzuci jakiś zaproszenie to jeszcze można znieść . Wiadomo ze bekacze itp to tez jest syf ale jak ich nie ma w domu to ich nie słychać a tu non stop
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Re: ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to j

Post autor: Pyrek »

gorny7 pisze:W ostatnim czasie praktycznie w całej Polsce słychać co kilka minut ogloszenie " Pomoc prawna dla kierowców.. zadzwoń" itd
Ogłoszenie na dawne jest z jakiegoś automatu . Podobno telefon pod podany numer służy oczywiście do naciągnięcia za minutę z 15 zl.
czy to jest zgodne z prawem takie ogloszenie na takim kanela i czestotliwościach czy ktoś nie łamie prawa i czy ktoś nie powinien się tym zająć?
Wkurza tylko co chwila ucho :evill:
czy sa jakieś metody do wykrywania skąd jest nadawany dany sygnał?

Spotkałem się z tym tylko w Kaliszu....
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
gorny7
Posty: 14
Rejestracja: 2010-09-05, 17:27
Lokalizacja: Kalisz

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: gorny7 »

napewno jest też albo we Wrocławiu albo w Lodzi .chyba raczej we Wrocku
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: killer »

Wojtek KR pisze:może coś mam z radiem ????? :mrgreen:
gorny7 pisze:nie obchodzi mnie co masz z ze swoim radiem. :musik:

haha lajkuje :evi: :evi:
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
wojteketjow
Posty: 150
Rejestracja: 2014-01-20, 18:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to j

Post autor: wojteketjow »

gorny7 pisze:napewno jest też albo we Wrocławiu albo w Lodzi .chyba raczej we Wrocku
słyszałem go i tu i tu
Walker mod. Konektor + Megawatt 4000 + FireStik FL-3 + Sirio T-3 27 + KONEKTOR MINI 40
był: Teddy, Megawatt 3000, AS 100
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Re: ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to j

Post autor: Pietern »

Wojtek KR pisze:W naszym systemie prawnym co nie jest zakazane...jest dozwolone i nic z tym nie zrobimy, 11m jest pasmem niestrzeżonym, w sumie reklamy nie sa tak uciążliwe jak pucie, koziołki, bekacze i reszta czeredy
Kreci mnie w dołku, gdy słyszę ten argument i słowo "system".
Prosisz wdowę do tańca jak zagrają na pogrzebie? ;-)
Pewnych rzeczy zakazuje obyczaj i przyzwoitość a nie kodyfikacje. To tylko prawnicy i politycy by chcieli wszystko unormować, bo żyją z tłumaczenia nam (np; co to jest czasowy zabór mienia) tego co ustalili.
To jest nieprzyzwoite rozstawiać handelek tam gdzie ludzie chcą sobie tylko pogadać, ostrzec, powiadomić.
I ja na to reaguję dlatego, że to nieprzyzwoite, a nie nielegalne.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
db68
Posty: 374
Rejestracja: 2009-08-03, 22:28
Lokalizacja: JO81LC W-w

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: db68 »

Proponuje zapisać nr i dzwonić codziennie. Najlepiej 3-4 rano.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to j

Post autor: Speed »

db68 pisze:Proponuje zapisać nr i dzwonić codziennie. Najlepiej 3-4 rano.
A później się okaże, że to jakieś biuro czynne 8-18 i cały misterny plan w pi... :mrgreen:
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: cassiopeia »

furmani mówią że poczta się odzywa niezależnie od pory dnia. więc raczej ciężko tym kogoś wkurzyć ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Bumelant

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: Bumelant »

Przyznać się lepiej kto i ile zainkasował :rofl: Ja słyszałem "prawnika" w drodze do Gdańska kilka razy, w rejonach Łodzi też, w okolicach Wrocławia, często okolice Poznania w kierunku na Kalisz, Jarocin. Pora dowolna noc / dzień. Pewnie kilka takich bazówek albo faktycznie ktoś z furmanów dorabia sobie i przy okazji zapuszcza z kabiny co jakiś czas w drodze. Może ich nawet kilka być i tak sobie jeżdzą i nadają.
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: domino.pl »

W Strykowie na 90% bazówka.
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
marcin_wro
Posty: 19
Rejestracja: 2014-09-14, 14:14
Lokalizacja: Wrocław

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: marcin_wro »

Witam, prawnik z Wrocławia zdechł kilka dni temu, poza tym często się psuł i piszczało mu na modulacji co mocno denerwowało. Najsilniejszy sygnał miał w okolicach psiego pola, tyle zdążyłem ustalić. O ile reklamy żarcia, serwis cb czy skup palet można olać bo krótko i na temat to prawnik nawijał dosyć długo.
Marcin/Biskupin/Wrocław
AT6666+SirioSignalKeeper
Bumelant

ogłoszenie na kan. 19 " Pomoc prawna dla kier.." co to jest

Post autor: Bumelant »

No to bardzo dobra wiadomość. Oby wszystkie pioruny waliły w jego anteny :bravo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”