Jak przekonać administratora budynku.

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

dziejko196
Posty: 29
Rejestracja: 2015-09-13, 09:03

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: dziejko196 »

Witam,od jakiegoś czasu próbuję zbudować bazę CB ,no i w związku z tym, iż mieszkam w wynajętym mieszkaniu, napisałem prośbę do administratora o pozwolenie na montaż anteny bazowej CB ,no i klapa. Odpowiedź dostałem odmowną,ze względu na możliwość powstania zakłóceń .W mojej prośbie wyraźnie napisałem, iż antena będzie zakupiona nowa od producenta ,z odpowiednią homologacją ,a montaż zostanie przeprowadzony zgodnie w wymogami i zaleceniami podanymi w instrukcji . No niestety, z tego co się dowiedziałem od Pani, która pismo przyjmowała,to nie mieli jeszcze z czymś takim do czynienia ,czyli jestem pierwszą osobą, która z takim wnioskiem do nich wystąpiła. Odnoszę wrażenie, iż zbytnio nie znają tematu i, aby mieć święty spokój, dali decyzję odmowną. Oczywiście nie mam zamiaru dać za wygraną i będę się odwoływał . I tu prośba do kolegów ,jak sformułować odwołanie ,jakich ewentualnie paragrafów i art. użyć ,jak ich przekonać iż dzisiejsze sprzęty są znacznie lepszej jakości, aniżeli powiedzmy 15 czy to 20 lat temu ,no bo przecież dzisiejsze anteny są znacznie lepszej jakości niż kiedyś .Może macie jakieś sprawdzone pomysły, jak takiego mało obeznanego admina ,takie sprawia wrażenie,przekonać do zmiany decyzji.

pozdro i 73
Ostatnio zmieniony 2015-12-02, 18:30 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ortografia, interpunkcja
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: Speed »

Dużo przydatnych informacji jest już na forum, poszukać trzeba.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
dziejko196
Posty: 29
Rejestracja: 2015-09-13, 09:03

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: dziejko196 »

Wiem ,to co udało mi się znaleść to tematy dotyczące montażu anteny na dachu bloku ,ale na temat samych zakłóceń to raczej nie mogę niczego się dokopać ,dodam iż mieszkam w budynku 4-ro rodzinnym z czego jedna rodzina wyjechała a mieszkanie nadal opłacają ,natomiast z montażem nie było by problemów .Posiadam cb zamontowane w mobilu i jak narazie nie było żadnych skarg że komuś coś zakłuca czy sieje no więc czemy by miało zakłócać z bazowej jak będzie dobrej jakości i dobrze wystrojona.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: AntekPabianice »

Dz.U. 2014 poz. 1843 - "Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 12 grudnia 2014 r. w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego", wg którego nie wymaga pozwolenia radiowego
używanie urządzeń Radia Obywatelskiego CB wyłącznie w
zakresie częstotliwości 26,96-27,41
MHz, pracujących z modulacją
częstotliwości lub amplitudy (FM/
AM//SSB) z mocą wyjściową
nadajnika do 4 W dla FM i AM oraz z
mocą 12W (PEP) dla SSB. Radio musi posiadać świadectwo homologacji lub deklarację zgodności.

DODANE:
Napisz we wniosku, że deklarujesz używać sprzętu zgodnie z rozporządzeniem (deklaracja zgodności, dopuszczalna moc nadajnika), wtedy nie ma możliwości zakłócania innych odbiorników, np RTV.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Shah
Posty: 619
Rejestracja: 2013-11-26, 15:25
Znak/ranga: 161CBF141
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: Shah »

Po pierwsze jak będziesz pisał odwołanie to zwróć uwagę na błędy ortograficzne. Jak napisałeś "proźba" i "zakłucenia" w piśmie to być może administrator nie potraktował Cię poważnie. Nie piszę tego złośliwie.

Jeśli administrator nie chce się zgodzić bo po prostu nie to niczym go nie przekonasz. Choćbyś nie wiem co pisał to on pewnie wie swoje i będzie mu przeszkadzać Twoja antena, a mikrofalówka u niego w kuchni już nie.
Ostatnio zmieniony 2015-12-02, 18:01 przez Shah, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: Speed »

Shah pisze: "zakłócenia" .
A co z tym nie tak?

Ciekawe czy coś by dało napisanie, że w razie skarg na szkodliwe działanie anteny na inne odbiorniki/urządzenia zobowiązujesz się zdemontować ją. Chociaż z drugiej strony mogłoby to też wyglądać tak, jakbyś nie był pewny swego.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
Shah
Posty: 619
Rejestracja: 2013-11-26, 15:25
Znak/ranga: 161CBF141
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: Shah »

To, że przez "u" otwarte bardzo razi w oczy.
Z przyzwyczajenia napisałem poprawnie. Gdzieś mi się rzuciło w oczy "zakłucenia".
Jak znam ludzi to zaraz powiedzą, że ich głowy bolą i kury się nie niosą bo ktoś postawił antenę na dachu.
Najlepiej to by było pójść i pogadać w cztery oczy. Pisać to można w nieskończoność.
Będę śledził poczynania autora wątku i szczerze kibicował by sprawa zakończyła się pomyślnie.
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: Piotrek-Bytom »

Ja bym na Twoim miejscu nic nie pisał tylko postawił i się martwił potem jak ktoś się tym zainteresuje...
Teraz nagłośniłeś sprawę i samowolka nie przejdzie, bo oni już wiedzą że coś masz zamiar stawiać.
No chyba że nie masz dostępu do dachu i jest zamknięty na cztery spusty to inna sprawa.

Znam wiele baz co mają postawioną antenę bez pytania i już wiszą bardzo długo ;-)
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: Speed »

Piotrek-Bytom pisze:Ja bym na Twoim miejscu nic nie pisał tylko postawił i się martwił potem jak ktoś się tym zainteresuje...
Szczególnie jeżeli na dachu są jakieś inne anteny. Znaczy się można montować :-D
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Re: Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: Piotrek-Bytom »

Speed pisze:
Piotrek-Bytom pisze:Ja bym na Twoim miejscu nic nie pisał tylko postawił i się martwił potem jak ktoś się tym zainteresuje...
Szczególnie jeżeli na dachu są jakieś inne anteny. Znaczy się można montować :-D
Potem można się tłumaczyć ''bo ja nie wiedziałem że to trzeba zgłaszać'' :rofl: ''to tylko antena przecież'' :lol:
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: Speed »

Piotrek-Bytom pisze:Potem można się tłumaczyć ''bo ja nie wiedziałem że to trzeba zgłaszać'' :rofl: ''to tylko antena przecież'' :lol:
Powiem Ci, że super pomysł podrzuciłeś :-P ale może skończmy OT, bo tu trochę po ptokach ;-)
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
bert1125
Posty: 48
Rejestracja: 2012-09-24, 10:25
Znak/ranga: 161BD897
Lokalizacja: JO93VG94JC
Kontakt:

Re: Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: bert1125 »

Piotrek-Bytom pisze:Ja bym na Twoim miejscu nic nie pisał tylko postawił i się martwił potem jak ktoś się tym zainteresuje...
Teraz nagłośniłeś sprawę i samowolka nie przejdzie, bo oni już wiedzą że coś masz zamiar stawiać.
Dokładnie tak było u mnie, nic nie pisałem do Spółdzielni, tylko wlazłem na dach, założyłem obejmy na komin, maszt i antene i mam spokój, co rok wchodzą na dach żeby go konserwować i jakoś nikt do mnie do dnia dzisiejszego nie przyszedł ze spółdzielni z jakimiś problemami.

Najpierw się montuje maszty a potem czeka na reakcje, jak przyjdą i zaczną drzeć jape ze to wbrew przepisom, samowolka itd. to się instalacje zdejmuje i zaczyna się walczyc nimi 'pisemnie'... ;-)
Baza (161 BD 897 | op.Patryk):
- President Lincoln I
- mic. Densei EC-2002 (KNKTR)
- RM KL 203-P (+ATX 350)
- RM 27/586
- Lemm AT-94 RingoLemm (~18m n.p.g.)
- Sunker CDM550
- ZS-5 5/7A
-----
- Baofeng UV-5R & Nokia SP-3 + Dipol 2/70

Obrazek
dziejko196
Posty: 29
Rejestracja: 2015-09-13, 09:03

Re: Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: dziejko196 »

Nie no,dostęp do dachu to jest bez problemowy ,drabina i naprzód na pierwszy poziom a dalej jest następna drabinka na stałe na drugi poziom dachu,a na samym dachu już jest kilka anten TV ,co prawda jedne czynne drugie już nie .Powiem szczerze że sam lepiej wiem co na dachu jest niż sam admin . Po prostu podszedłem do sprawy legalnie a nie na pirata ,a swoją prośbą maiłem zamiar uszanować jego ekscelencję admina ,a tu się okazuje że pierwszy podałem mu temat z jakim jeszcze nie miał do czynienia i aby mieć spokojny tyłek to zareagował tak a nie inaczej .No ale nie mam zamiaru odpuszczać i będę pisał to odwołanie ,tym bardziej że oni i tak o budynki nie dbają tylko czynsze biorą ,pierwsze odwołanie napiszę jeszcze grzecznie ale następne to już chyba tak łatwo nie przeżuje ,na razie powołam się na to co kolega napisał
AntekPabianice » 2015-12-02, 17:17
AntekPabianice pisze:Dz.U. 2014 poz. 1843 - "Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 12 grudnia 2014 r. w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego", wg którego nie wymaga pozwolenia radiowego
używanie urządzeń Radia Obywatelskiego CB wyłącznie w
zakresie częstotliwości 26,96-27,41
MHz, pracujących z modulacją
częstotliwości lub amplitudy (FM/
AM//SSB) z mocą wyjściową
nadajnika do 4 W dla FM i AM oraz z
mocą 12W (PEP) dla SSB. Radio musi posiadać świadectwo homologacji lub deklarację zgodności.

DODANE:
Napisz we wniosku, że deklarujesz używać sprzętu zgodnie z rozporządzeniem (deklaracja zgodności, dopuszczalna moc nadajnika), wtedy nie ma możliwości zakłócania innych odbiorników, np RTV.
Ewentualnie wspomnę że mam zamontowaną antenę na mobilu i jak do tej pory nie było żadnych sygnałów abym komuś coś zakłócał a tak samo fale idą w eter.
Ostatnio zmieniony 2015-12-02, 21:34 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiono cytat
Awatar użytkownika
mklos
Posty: 85
Rejestracja: 2015-11-22, 12:56
Znak/ranga: 161BD782

Re: Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: mklos »

dziejko196 pisze:Odpowiedź dostałem odmowną,ze względu na możliwość powstania zakłóceń .
Ciekawi mnie na podstawie czego zostało określone to ryzyko. Podejrzewam, że to jest na zasadzie - nie - bo nie i tyle. Proponuję w odpowiedzi załączyć projekt instalacji z wyszczególnieniem komponentów jakich będziesz używał, z wyszczególnieniem kart katalogowych z zaznaczonymi kluczowymi elementami np:
- tłumienie ekranu
- charakterystyka anteny
- kluczowe parametry radia
Ważne jest, aby załączyć deklarację zgodności radia. Trzeba w to trochę pracy włożyć. Po co? Bo będą musieli się do niego ustosunkować i będą mieć twardy orzech...

Ja nie mam co liczyć na zgodę na instalację, a też o nią nie mam zamiaru wojować. Na balkonie mam zakłócenia 5s - norma - a czasami sięgające 7s. Podejrzewam, że wyniesienie anteny na dach, wiele by nie zmieniło, bo blok (czy też bloki) słyszę w mobilu czasami dobre 200 m dalej.
161 BD 782
Mobil: RCI-2950DX + Sirio Turbo 2000
Baza: AT-6666 + Sirio Turbo 5000
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak przekonać administratora budynku.

Post autor: Speed »

mklos pisze:Ciekawi mnie na podstawie czego zostało określone to ryzyko. Podejrzewam, że to jest na zasadzie - nie - bo nie i tyle.
To jest na zasadzie nie - bo nie. W przeciwnym razie byłby konkretny argument poparty odpowiednim wpisem ;-) strach przed czymś czego nie ma :-D
mklos pisze:Ja nie mam co liczyć na zgodę na instalację, a też o nią nie mam zamiaru wojować. Na balkonie mam zakłócenia 5s - norma - a czasami sięgające 7s. Podejrzewam, że wyniesienie anteny na dach, wiele by nie zmieniło, bo blok (czy też bloki) słyszę w mobilu czasami dobre 200 m dalej.
Może te zakłócenia "krążą" tylko między blokami. Antena na dachu mogłaby tego nie łapać, a przynajmniej nie w takim stopniu.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”