"Sprawy antenowe"

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

taką otrzymałem odpowiedź... poprzednie moje starania były z identycznym skutkiem tylko że wtedy miałem zebrać podpisy od mieszkańców mojego bloku :) teraz stawka wzrosła do 4 bloków :) czyli ok 150 mieszkań ;)

Obrazek

dodam że na jednym z wymienionych bloków jest od niedawna masz kf... ;) blok 21 dokładnie i nikt nie pytał mnie o zgodę... dlaczego więc ja mam pytać?? trochę dziwne nie?? panowie Kasztani okazali się mega Kasztanami... :) co mnie chyba cieszy...

Bo albo i ja dostanę masz albo tamten będzie zdjęty... liczę i mam nadzieję że będzie to 1 opcja :)

jeśli tak będzie to zostaje sprawa przedstawienia technicznego, a to już z górki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

Marcin:), tylko skoro ja muszę mieć to czemu np. inny mieszkaniec nieruchomości nr.3 tj. bloku nr. 21 takowej nie musi ?? bynajmniej w moim bloku nawet nie pytał o nic?? a jestem pewien na 99% że nie ma żadnych podpisów...
Obrazek
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

Marcin:) pisze:ktoś robi Tobie pod górkę
niepodważalnie...
Obrazek
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

maroosz pisze:
Marcin:) pisze:ktoś robi Tobie pod górkę
niepodważalnie...
Jakie są Twoje plany: postawić antenę czy sprowadzić ich do parteru i postawić antenę? :mrgreen:

p.
z.
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

na razie nie mam planów muszę sobie to przemyśleć dokładnie... ;/ ;/ bo niby mógł bym się powołać na brak podpisów kolegi z bloku obok... ale może udać mi sie wywalczyć zakaz dla niego a niekoniecznie pozwolenie dla mnie... ;/ z kolei zebranie podpisów z 4 bloków to to coś więcej niż cud by było...
Obrazek
koszmar

Post autor: koszmar »

Marcin:) pisze:maroosz, no i jesteś w czarnej dupie, nic nie zrobisz, musisz mieć ich zgodę i to na piśmie.
Z zasadzie jeśli ma prawo do lokalu, może spróbowac w ostateczności metody faktów dokonanych. Niech zgłosi w urzędzie miasta antenę. Do tego wystarczy oświadczenie o prawie do dysponowania lokalem. Po 30 dniach uzyskuje tytuł prawny do postawienia zgłoszonej konstrukcji. I ciekawe co mu administracja zrobi.

Pomijam drobiazg że w piśmie administracji brakuje podstawy na jakiej została podjęta taka, a nie inna decyzja i trybu w jakim Marosz mógłby się od niej odwołać.




http://cbradio.pl/modules.php?name=Foru ... pic&t=4161
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

ja bym polecial po bandzie i bym sie czepial anten tv i anten satelitarnych ze ty takiego czegos nie podpisywales nikomu rzecz druga znajdz dojscie do tego kfowca z innego bloku i jak on to zalatwil te pozwolenie rzecz nastepna pogadaj ze stsrterem z marek nich on ci napisze jak on to zalatwil
Obrazek
Awatar użytkownika
arekscenic
Posty: 142
Rejestracja: 2009-05-08, 20:14
Lokalizacja: Kalisz / JO91AS

Post autor: arekscenic »

żeby się nie okazało że kolega z bloku obok o nic nikogo nie pytał a tym bardziej administracji :-P :mrgreen:
mobil : uniden 520 + FD 2060
Sirio Performer 5000
WOUXUN KG-UV2D
Kenwood TS-570D
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

Spotkałem się kolegą z bloku obok... jak się okazło postawił samowolkę... po paru dniach dostał nakaz zdemontowania anteny (ma czas do 20.08.09) mało tego już jest straszony nadzorem budowlanym i sankcjami różnymi...

Wybraliśmy się obaj na spotkanie do Kieleckiego klubu SP7PKI tam spotkaliśmy kolejnego kolegę który o swój maszt walczy już 6 lat :shock: co prawda dostał pozwolenie po jakimś czasie ale na maszt nie większy niż 3metry... i tylko jeden... aktualnie posiada 2 6-cio metrowe maszty, bez pozwolenia i toczy o nie batalię... miał już nawet wyrok z nadzoru budowlanego jak pamiętam o zapłacie 5000 zł po 2500zł od masztu... ale jakoś się z tego wybronił...
Nie wiedzieć czemu w mojej spółdzielni prezes jest wyjątkowo ułomny... i wszystkim robi kosmiczne problemy...

ale nic im nas więcej tym większa szansa na sukces... ;) walczymy dalej...
Obrazek
koszmar

Post autor: koszmar »

Marcin:) pisze:wydaje mi się, że częściej będzie ciągnął nowy kabel do anteny niż korzystał z radia skoro już na początku ma takie schody.
Ale będzie na prawie. Nikt go nie postraszy nadzorem, a i nakaz demontażu będa mogli sobie w buty wsadzić.
W razie zniszczenia to on będzie miał bat na nich.
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

marooszowaty szkoda gadać. we wtorek postaram się Tobie pozyskać namiary na naszego prawnika który się lubuje (za free bo mu kiedyś za skórę zaleźli) w walkach z kasztanami :-D i wiesz :mrgreen: smile :mrgreen: to podstawa
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
koszmar

Post autor: koszmar »

Marcin:) pisze:Niestety jest to wspólnota mieszkaniowa
Z pisma wynika że spółdzielnia mieszkaniowa.
Marcin:) pisze:Kolego Góral
Górala od Ciebie pozdrowię, jak go tylko usłyszę lub zobaczę.
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

Może napiszesz tak:


W związku z odpowiedzią z dn. XX-XX-XX, nr pisma TT/2211/295/NS/09 w sprawie wyrażenia zgody na postawienie masztu radiowego na bloku nr X przy ulicy Maruszowej, stwierdzam:

1) Zgodnie z art. Art.684 Kodeksu Cywilnego, uzależnienie zgody na korzystanie z radia od dobrej woli innych mieszkańców pobliskich posesji jest nadużyciem prawa.
2) Pismo nie spełnia podstawowych wymogów formalnych:
a) brak jest podstawy prawnej podjętej decyzji,
b) nie jest podany tryb odwoławczy.

W związku z powyższym:
1) Nie przyjmuję treści pisma do wiadomości.
2) Traktuję odpowiedź jako niebyłą.

Z poważaniem.

marusz.



;)
Awatar użytkownika
Deco
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-11, 09:37
Lokalizacja: Police

Post autor: Deco »

proszę o pomoc zamontowałem antene zgodnie z artykułem
Art.684. KC. Najemca może założyć w najętym lokalu oświetlenie elektryczne, gaz, telefon, radio i inne podobne urządzenia, chyba że sposób ich założenia sprzeciwia się obowiązującym przepisom albo zagraża bezpieczeństwu nieruchomości. Jeżeli do założenia urządzeń potrzebne jest współdziałanie wynajmującego, najemca może domagać się tego współdziałania za zwrotem wynikłych stąd kosztów.
a oni napisali mi że dotyczy to tylko lokalu, mam pytanie czy jest jakiś artykuł który mówi że kawałek masztu jest mój, tak jak piwnica itp?
Awatar użytkownika
Paweł Opole
Posty: 763
Rejestracja: 2008-01-27, 15:02
Lokalizacja: Opole JO80XQ

Post autor: Paweł Opole »

Deco pisze:a oni napisali mi że dotyczy to tylko lokalu, mam pytanie czy jest jakiś artykuł który mówi że kawałek masztu jest mój, tak jak piwnica itp?
Oni tzn kto?jaki jest status organu zarządzającego?jest to wspólnota czy spółdzielnia mieszkaniowa?
Bądź aktywny na paśmie,pamiętaj o kulturze,pomagaj innym!
President johnny II + AT 1000.
KF: Kenwood Ts 450-S+Kenwood MC-80 + dipol 2x19m + Radmor 32817/1.
UKF:Kenwood Ts 60, Icom IC 821H, Icom IC 2200H, Kenwood TM 255A + Diamond X 700H
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”