CB radio w Miśkowozie..

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
woojttas
Posty: 207
Rejestracja: 2009-02-07, 15:21
Lokalizacja: aaaaaaaaaaaa

Post autor: woojttas »

No jasne że nie. Zresztą jak masz CB to wszyscy wiemy że przecież nie zwalnia to z przestrzegania przepisów i skupienia na drodze.

A to że "czysto" to tylko uwaga dla nas że po prostu droga minie bez niezapowiedzianych kontroli itp. :mrgreen:
Obrazek
sibiradio
Posty: 95
Rejestracja: 2008-02-15, 23:58
Lokalizacja: BZ (KN09HX)

Post autor: sibiradio »

JanC pisze:A czy do końca trzeba wierzyć że "Czysto"?
zawsze pozostawiam sobie po takiej odpowiedzi margines bezpieczeństwa (zasada ograniczonego zaufania) - gdyż już nie raz mimo informacji: "czysto" byłem pionierem i gdyby nie w/w ograniczone zaufanie to byłaby wpadka :shock:
"sibiradio"
pozdrawia Wszystkich! 73!
phylius
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-04, 21:12

Post autor: phylius »

Z tego co mi wiadomo, wg prawa nie wolno misiom wykorzystywac CB na sluzbie, poniewaz, jak sama nazwa wskazuje, jest to Pasmo Obywatelskie, czyli to jest tak jakby podsluchiwali prywatne rozmowy. Tylko ze gdy przyjdzie do koniecznosci interwencji to czasem misie na '19' by sie przydaly. No i tak kolo sie zamyka.
Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

phylius pisze:Z tego co mi wiadomo, wg prawa nie wolno misiom wykorzystywac CB na sluzbie, poniewaz, jak sama nazwa wskazuje, jest to Pasmo Obywatelskie, czyli to jest tak jakby podsluchiwali prywatne rozmowy.
A policjant to nie obywatel :?: :mrgreen:
Pasmo obywatelskie jest dla każdego i mogą CB używać bez ograniczeń :!:
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Dokładnie, gdzieś kiedyś czytałem własnei w necie ze to nie legalne jest dla policji...

Ale co wy chcecie od policjantów?! Są dobrzy i są źli... Sam ostatnio dostałem nie słusznie mandat...

Według mnie nie ma tematu, przeciez każdy policjant musi być obywatelem RP wiec bez przesady...
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Grycek
Posty: 56
Rejestracja: 2009-06-16, 13:33

Post autor: Grycek »

Awatar użytkownika
unkas
Posty: 567
Rejestracja: 2008-02-20, 20:34
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: unkas »

Grycek, sam miałem taką sytuacje że mnie podpuścili.
Mobil:Rover 25,uniden pro 520 XL+Sirio ML-145+HFS-12+PA
Baza: Kenwood TS-450SAT+ Lemm AT-48,Icom IC-2725
Ręczniak: Cobra 38WXST+Wouxun KG-UVD1P
Obrazek
Awatar użytkownika
Heimdall
Posty: 104
Rejestracja: 2009-06-10, 11:44
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Heimdall »

Mam dobrego kumpla policjanta, tyle że nie z drogówki, sam mi mówił że coraz częściej w miśkowozach montuje się CB radio.
Mój kuzyn, który zawodowo pracuje jako kierowca dostał kiedyś mandat pod Szczecinem, od misiów usłyszał że jest czystko...

Ja osobiście albo pytam o droge dwa razy - pierwszy raz ruszając, drugi raz jak wylece z miasta, albo jeśli jeśli jestem w stanie rozpoznać jadący z naprzeciwka samochód, głównie TIR'y, pytam tego konkretnego kierowce, na tyle wcześnie, że zwykle widze jak sięga po gruszke, wtedy nie mam wątpliwości.

No i najważniejsze, jak już napisał wcześniej woojttas - CB nie zwalnia z przestrzegania przepisów.
Była Honda Civic, a w nim TTI 880 i SIRIO AS 100 na nim :]
Jest Suzuki Vitara 3D cabrio z zestawem jak wyżej.
Grycek
Posty: 56
Rejestracja: 2009-06-16, 13:33

Post autor: Grycek »

dokładnie. jak widze CB na dachach tych wieśniakowozów z oklejonymi szybami na czarno i szpachlowanymi zderzakami na wzór need for speeda xD to wiem ze nic to dobrego nie wróży xD
żeby korzystać z CB trzeba miec troche oleju pod sufitem. gaz pod pedałem to za mało :P
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Grycek pisze:dokładnie. jak widze CB na dachach tych wieśniakowozów z oklejonymi szybami na czarno i szpachlowanymi zderzakami na wzór need for speeda xD to wiem ze nic to dobrego nie wróży xD
żeby korzystać z CB trzeba miec troche oleju pod sufitem. gaz pod pedałem to za mało :P
trzeba mieć trochę dystansu...
znam kolesia dokładnie na pierszy rzut oka tak wyglądającego, na dodatek jest MIŚKIEM , 25 lat chłopaszek... jeszcze ani razu nie słyszałem żeby przeklinał na radiu, i temu podobne... więc to czy ktos jeżdzi mercem S czy maluchem z Bum cyk cyk nie moze być powodem do takich ogólnych opini... Wieśniak-owóz ciekawe stwierdzenie...
Ostatnio ktos na CB radiu w Łodzi stwierdził , a raczej zadł pytanie:
" Dlaczego im drozszy samochód tym większy burak i ham ???"
to sie bardzo przekłada nawet na relacje pomiedzy rozmówcami na CB... nie mówie o łepkach co zakupili CB radio i cwaniakują... tylko jak się czasem słyszy jak się wyzywają na 19... czasem są to zwykli kierowcy cieżarówek... a czasem jakiś PAN co jedzie BMW ala terenowym i się drze na kolesia w Polonezie dlaczego się wlecze 50km/h po dziurach w mieście...
ludzie są różni...

śmiać mi się chciało jak ostatnio byłem na Komisariacie i jden misiek mi się pyta czy mam Unidena na sprzedanie... trochę się zmieszałem... a on chciał dla siebie kupić... :mrgreen:

a u mnie na komisariacie Misiaki mają takie swoje radyjko...RADMOR...Obrazek
Grycek
Posty: 56
Rejestracja: 2009-06-16, 13:33

Post autor: Grycek »

Widzie, że na miałki temat zszedłem :D Dlatego zostawmy to :)

A Cinku drogi masz rację :D o sprzęcie spod szpachli nigdy nie śniłem i śnić nie będę ;)
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Cinek:) pisze: często jeżdżą ludzie z olbrzymią wiedzą a samochód jest naszpikowany sprzętem o jakim nie śniłeś 8-)
dokładnie... brat ma sieciento 1.2 , ciemną szybke, i audi 2.5 mu nie daje rady 3/4 mili
Awatar użytkownika
Heimdall
Posty: 104
Rejestracja: 2009-06-10, 11:44
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Heimdall »

HYh, dziś w trasie w kolumnie samochodów jechał miśkowóz któremu ze świateł działała tylko prawa pozycja i prawy kierunek... tym razem szkoda że nie mieli radia :lol:
Chyba że to też nie działało :roll:
Była Honda Civic, a w nim TTI 880 i SIRIO AS 100 na nim :]
Jest Suzuki Vitara 3D cabrio z zestawem jak wyżej.
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

Grycek pisze:skurczybyki!

Bo to tak jest, jak macie na dachach Gerorgie i inne kikutki. Pozaciągacie te squelcze i poskręcacie erefgainy. Radia są głuche jak pień. Po co mi takie radio i taka antena? Do diaska, normalna antena pozwala, przynajmniej z wyprzedzeniem paru(nastu) kilometrów określenie gdzie stoją, co robią i czy w ogóle coś robią. (a może siedzą tylko i palą faje). Ludzie! Cb-userów jest na tyle dużo, że przed każdą suszarą kierowcy trąbią na prawo i lewo o tym fakcie przez radio. Tylko, że trzeba jeszcze to USŁYSZEĆ. Jak przynajmniej dwa czy trzy razy usłyszę, że gdzieś tam stoją, to wzmaga to moją czujność. Nawet gdy usłyszę od jakiegoś palanta, że jest czysto to zastosuję zasadę ograniczonego zaufania. Tyle w tej kwestii.
howgh.


p.
z.
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

zgadzam sie w 100% ja mam antene 2m i wtedy nie musze sie wogole pytac wystarczy sluchac
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”