CB radio w Miśkowozie..

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

CB radio w Miśkowozie..

Post autor: domino.pl »

Witam.
Dzisiaj zauważyłem że moi miejscowi Misiakowie posiadją na swojej Kia Antenę od CB radia...

Ukrytą za kogutem... to była chyba A. sunker wygladem przypominająca Presiden missouri :mrgreen: :mrgreen:

Oznajmiłem ze zdziwieniem przez CB radio ze miśki mają CB radio... padły jakieś stwierdzenia z ust kierowców... nagle odezwły się chyba misiaki...

coś ze ich sprzęt jest legalny czy coś...

i zaraz odezwał się jakiś kierowca że :

wie na 100 % że miśki nie mogą używać CB radia na służbie...


... i zapadła cisza...

faktycznie nie mogą? muszą mieć pozwolenie od komendanta czy coś? a czy mogą tylko słuchać?
Ostatnio zmieniony 2009-05-15, 07:38 przez domino.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
askier

Post autor: askier »

domino.pl, oni pewnie sami nie wiedzieli - usłyszeli hasło i padli na twarz z niewiedzy...
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Cinek:) pisze:ludzie a czy wiecie
jak byśmy wiedzieli to byśmy nie zadawali pytań... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
:-P :mrgreen:
CB radio jest radio telefonem... OK , ale w przepisach jest coś wspomniane konkretnie o CB radiu i Misiakach?
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
sibiradio
Posty: 95
Rejestracja: 2008-02-15, 23:58
Lokalizacja: BZ (KN09HX)

Post autor: sibiradio »

Ja się zastanawiam nad tym:
czy to aż takie ważne, czy mogą, czy nie mogą? mają - to mają lub nie;
jakie to ma znaczenie?
"sibiradio"
pozdrawia Wszystkich! 73!
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Cinek:) pisze:Nie ma przepisów, rozporządzeń, ustaw zabraniających używania CB przez służby mundurowe
to jest konktet...

nie lubie jak ktos pisze tonem:
Cinek:) pisze:czasami do pewnych rzeczy należy dojść drogą dedukcji
Cinek:) pisze:a czy Ty możesz używać CB???? ....masz odpowiedź!!!
:-P

to moze wywoływac zbedne tresci, jak moja teraz :evill:
sibiradio pisze:czy to aż takie ważne, czy mogą, czy nie mogą? mają - to mają lub nie;
jakie to ma znaczenie?
Tak ważne... zadałem pytanie:
domino.pl pisze:czy faktycznie nie mogą? muszą mieć pozwolenie od komendanta czy coś? a czy mogą tylko słuchać?
odpowiedź została udzielona... ;-)
rozwiało moje watpliwości i moze niektórych uzytkowników... :roll:
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Cinek:) pisze:Opowieści dziwnych treści
tak jak wyżej...

[ Dodano: 2009-05-15, 17:53 ]
Ty pewnych kwesti nie rozumiesz ze lubie konkret, zadaje pytanie , oczekuje odpowiedzi, a nie dedukowania przez kogoś co ja myślę , bo mogę zadać pytanie czysto dla innych na które znam poczęści odpowiedź ale oczekuję potwierdzenia...

Koniec tematu... 8-)
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
szpara
Posty: 794
Rejestracja: 2008-01-29, 21:17
Lokalizacja: KO01KX (Tarczyn)

Post autor: szpara »

W dawnych dobrych czasach obowiązywał taki zakaz wydany przez komendanta głównego. Miało to na celu uniknięcie korupcji z 'laweciarzami'. Co do samych uprawnień na 'operowanie radiostacją' to tak jak już zostało wspomniane policjant nabywa je na szkole. Nieco inaczej wygląda sprawa ze strażakami ochotnikami. Muszą oni ukończyć specjalny kurs na operatora.
Awatar użytkownika
woojttas
Posty: 207
Rejestracja: 2009-02-07, 15:21
Lokalizacja: aaaaaaaaaaaa

Post autor: woojttas »

szpara pisze:Nieco inaczej wygląda sprawa ze strażakami ochotnikami. Muszą oni ukończyć specjalny kurs na operatora.
Teraz mogę coś powiedzieć na ten temat. :mrgreen:

Więc u mnie wygląda to tak. Najprawdopodobniej są takie szkolenia itp. ale zawsze są wyjątki od reguły. I to zależy od jednostki ale nie zawsze na bazie siedzą upoważnione do tego osoby. Czasami po prostu ktoś kto zna kryptonimy i potrafi się tym obsługiwać. U nas jest taka osoba i ona najczęściej jest "operatorem". Jednak jak to bywa gdy nie ma tej osoby to zastępuje ją ktoś inny po "mini-przeszkoleniu" np. Ja. Co prawda w kwestii prawnej można by się kłócić co do tego ale nikt "nieodpowiedni" nie jest do tego dopuszczony ;-)

Czyli jak najbardziej się z Tobą zgadzam! :-)

Pozdrawiam!
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Zaraz zaraz, wy w swoich radiach nie macie kanału 9 ?

Przeciez na tym kanale powinny miec nasłuch odpowiednie służby...

Ja już od 2 lat wiem że w miśkowozach mają CB...

I to zazwyczaj nie byle jakie...

Sam widziałem: - President - Johnny, Harry.
- Alan 102 alan 48 plus multi
a z anten: Hustler, Misourii, Florida, ML 145, Sirio TRIFLEX Alaska i DAKOTA...

I czemu nibyb według Was oni nie powinni posiadać CB? Przeciez ono jest dozwolone na terenie całej polski bez zezwolenia... a tymbardziej taki sprzet kupuje komendant, a nie oni sami...
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Checiel pisze:Przeciez na tym kanale powinny miec nasłuch odpowiednie służby...
Te służby nie mają takiego obowiązku tego nie robią.

Kanał 9 jest kanałem martwym , chociaż wiem że w niektórych regionach Polski stacje bazowe CB starają sie przywrócić kanał 9 jako ratunkowy.

Ale jak nie będzie to wzięte pod uwagę przez Ośrodki Zarządzania Kryzysowego to nic z tego nie będzie
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
woojttas
Posty: 207
Rejestracja: 2009-02-07, 15:21
Lokalizacja: aaaaaaaaaaaa

Post autor: woojttas »

Każdy ma trochę racji. To zależy od regionu. Gdzieś walisz nośną czy "pysię" i nic. Przejedziesz powiat/województwo dalej i już ktoś Cię upomina...

Byłem dwa razy w Powiatowym Stanowisku Kierowania i widziałem radia tylko na pasmo STRAŻy + jakieś monitoringi z zakładów itp.ale o CB nie było mowy. Mogłem się zapytać jak wygląda sytuacja z 9#. Chyba że w mniejszych jednostkach słuchają.
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Cinek:) pisze:JanC, i tu się Janek mylisz, nie wiem skąd zaczerpnąłeś informacje ale ale tym kanałem posługuje się na dzień dzisiejszy Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe, przynajmniej jest tak w Wielkopolsce, polecam nawiązanie łączności na tej częstotliwości (możesz liczyć na odpowiedni komentarz ze strony rozmówcy po drugiej stronie). Hah.
W Wielkopolsce moze tak ale u nas na Śląsku ani straż ani Pogotowie nasłuchu na kanale 9 nie ma, sprawdzone u źródła.

Kolega pracuje w Straży Pożarnej i rozmawiałem z nim., a z pogotowiem rozmawiałem jak byli u nas do chorej córki
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Dobra nie będę ukrywał że jednak CB w radiowozie się przydaje, wiem bo uczestniczyłem w jednym pościgu i bez rzetelnych mobilów było by to nie możliwe. Jeśli chcecie bajke to moge opowiedzieć.
Dawno temu, Wrzesień 2008. Wieczór. Wracam sobie z wujem z patrolu w okolicach Pruszkowa. I nagle na 19 słychać kolesia który potrzebuje pomocy bo przywalił w niego koleś na rondzie i uciekł dalej. Wiec lecimy w kierunku tego ronda gdzie został tamten koleś. Pokazaliśmy mu się, miśkowozem, dobrze że zapamiętał poczatek numeru rejestracyjnego no i w pościg... ale nie byle jaki bo wszystko działo sie na 19# i gdyby nie "odważni" mobile to byśmy go nie złapali, bo własnie widzieli Twingo pędzące osiedlowymi uliczkami około 100 km/h. aż wspólnie go znaleźlismy i przyblokowaliśmy. W akcji brały udział: 2 miśkowozy w tym jeden z CB(nasza trójca) i 5 mobili...

- A tak w ogole to na 19# słychać czesto "Uważajcie na 66 km 6 słupek macie pijanego" wiec wtedy policja go zabiera w bezpieczne miejsce...

Może to brzmiało wszystko jak jakaś bajka ale to fakty autentyczne...

Gorzej jest z tym bo wiem ze w Skierniewicach jak pytasz sie o dróżkę to misie siedza w wozie i tylko nawijaja "Czysto Czysto" niestety.

Są + i - CB w radiowozie.

Mi to nie przeszkadza i jestem całkowicie przekonany że jest potrzebne
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
woojttas
Posty: 207
Rejestracja: 2009-02-07, 15:21
Lokalizacja: aaaaaaaaaaaa

Post autor: woojttas »

Checiel pisze:Gorzej jest z tym bo wiem ze w Skierniewicach jak pytasz sie o dróżkę to misie siedza w wozie i tylko nawijaja "Czysto Czysto" niestety.
To jest ten minus jak mówisz. Poza tym przypadek jak najbardziej możliwy i faktycznie pod tym pierwszym względem to jest potrzebne.
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

A czy do końca trzeba wierzyć że "Czysto"?
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”