jak to z ta deklaracja jest ?

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

sibiradio
Posty: 95
Rejestracja: 2008-02-15, 23:58
Lokalizacja: BZ (KN09HX)

Post autor: sibiradio »

hjeniu pisze:Normalnie nadają. Niby czemu mieli by nie móc nadawać.
oczywiście! i uważam, że nie ma się czym podniecać - przecież CB jest ogólnodostępne! - i o tym nie należy zapominać, czyli ta zabawka dostępna jest dla KAŻDEGO!
"sibiradio"
pozdrawia Wszystkich! 73!
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

Nie dla psa kiełbasa.
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

LOHEN, nic im nie zrobimy, bo poza tym że są policjantami są także "Citizens", zresztą mi nie przeszkadza to że policja ma CB radio, oby nie wprowadzali za jego pomocą ludzi w błąd, słuchać mogą wg. mnie i ani mnie to grzeje ani ziębi. Przy okazji mogą odsiać cwaniaczków chowających się za gruszką i próbujących pokazać jacy to oni są mocni...w gębie.

Pozdrawiam
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

panowie jesteście w błędzie że mogą gadać bo nie mogą , wg ich prawa oni mają jasno określone urządzenia i zakres częstotliwości z jakich mogą używać i co więcej mają też określone sposoby do zatrzymywania pojazdów więc gdy będą nas na cb wołać żebyśmy zjechali gdzieś tam to można to olać , tak samo , mam też haka na nieoznakowane pojazdy - bezpośrednio po zarejestrowaniu pierwszego wykroczenia , niezwłocznie włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe i dążyć do jak najszybszego zatrzymania pojazdu - więc jeśli tego nie zrobią a jadą za nami i sami łamią przepisy ( bo bez oznakowania to jest normalny prywatny samochód i tak samo podlega pod przepisy RD) , więc w przypadku używania cb przez nich i w przypadku łamania przepisów mogą oni ponieść kare
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

darelk, ścigając mnie powinni mieć już włączona sygnały, bo powiedzmy jadę 150 na 90, oni jadą 90, muszą przyśpieszyć(czyli złamać przepisy) aby zarejestrować moje wykroczenie i zmierzyć prędkość i w momencie łamania przez nich przepisów już powinni mieć włączone sygnały..
Ale to teoria, a podskocz im w praktyce...
Inna sprawa, że filmiku jeszcze nie miałem i mieć nie pragnę, foto też nie dostałem pomimo pstryknięcia.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

KiMCIO, zgadza sie , ja im napewno podskocze , już nie jeden podskoczył i nawet mandatu nie dostał za to co przewinił
Awatar użytkownika
marti101
Posty: 628
Rejestracja: 2009-07-03, 16:30
Lokalizacja: JO81HU/Leszno
Kontakt:

Post autor: marti101 »

darelk pisze:panowie jesteście w błędzie że mogą gadać bo nie mogą
A skąd to info? Zapewniam Cię, że mogą, gdyby było inaczej, to nie byłoby kanału "9" (de facto martwego). Jedyne, czego nie mogą, to przekazywać pewnych treści na paśmie obywatelskim ;-)
darelk pisze:wg ich prawa oni mają jasno określone urządzenia i zakres częstotliwości z jakich mogą używać
Tego nie określają "ich" przepisy, tylko przepisy nazwijmy je "radiokomunikacyjne"
darelk pisze:bezpośrednio po zarejestrowaniu pierwszego wykroczenia , niezwłocznie włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe i dążyć do jak najszybszego zatrzymania pojazdu - więc jeśli tego nie zrobią a jadą za nami i sami łamią przepisy
A co oznacza "niezwłocznie" ? To sformułowanie nie jest obwarowane jakimkolwiek "czasem" ;-)
darelk pisze:bo bez oznakowania to jest normalny prywatny samochód
Nie bardzo, to jest "radiowóz" nieoznakowany.
darelk pisze:więc w przypadku używania cb przez nich i w przypadku łamania przepisów mogą oni ponieść kare
Taką samą, jak każdy inny użytkownik CB w przypadku np: przekroczenia mocy nadawczej ;-)
Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą...

Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

a ja dziś jadąc po kobietkę do pracy słyszałem jak koleś mówi: "mobilki ustawiam sie na 152km ( Górka E7) z laserem, pozdrawiam" Cytat może odchodzić od oryginału :mrgreen:
Można????
mogą!!!!
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
Awatar użytkownika
poker42
Posty: 90
Rejestracja: 2009-10-29, 13:45
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: poker42 »

Lech84 pisze:a ja dziś jadąc po kobietkę do pracy słyszałem jak koleś mówi: "mobilki ustawiam sie na 152km ( Górka E7) z laserem, pozdrawiam" Cytat może odchodzić od oryginału :mrgreen:
Można????
mogą!!!!
Taką gadkę może wstawić każdy ;-)
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

no tak, ale parę minut później mobilki już zaczęli że na 152....
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Mogą i niech używają - na zdrowie, w końcu CB to nie tylko #19.
Z resztą - co wam to przeszkadza?? niech się tylko zachowują jak ludzie a nie małpy co ledwo co zeszły z drzewa i będzie w porządku.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

marti101, poczytaj prawo policyjne to nie bedziesz miał tylu niewiadomych
marti101 pisze:A skąd to info? Zapewniam Cię, że mogą, gdyby było inaczej, to nie byłoby kanału "9" (de facto martwego). Jedyne, czego nie mogą, to przekazywać pewnych treści na paśmie obywatelskim ;-)
tak jak wyżej napisałem
marti101 pisze:Tego nie określają "ich" przepisy, tylko przepisy nazwijmy je "radiokomunikacyjne"
tak samo :)
marti101 pisze:A co oznacza "niezwłocznie" ? To sformułowanie nie jest obwarowane jakimkolwiek "czasem" ;-)
czyli jak najszybciej jest to możliwe
marti101 pisze:Nie bardzo, to jest "radiowóz" nieoznakowany.
mylisz się , odpowiada on za wykroczenia tak samo jak ty czy ja
marti101 pisze:Taką samą, jak każdy inny użytkownik CB w przypadku np: przekroczenia mocy nadawczej
też ale nie tylko , w zalezności jakiego bedzie mial przełożonego
Awatar użytkownika
marti101
Posty: 628
Rejestracja: 2009-07-03, 16:30
Lokalizacja: JO81HU/Leszno
Kontakt:

Post autor: marti101 »

darelk pisze:marti101, poczytaj prawo policyjne to nie bedziesz miał tylu niewiadomych
Nie muszę :evill:
A co to jest prawo policyjne, bo osobiście nie znam takiego aktu normatywnego?
Natomiast ani Ustawa o Policji, ani przepisy wykonawcze do niej (rozporządzenia ministra MSWiA i zarządzenia Komendanta Głównego Policji) nic na ten temat nie mówią ;-)
darelk pisze:
marti101 pisze:Nie bardzo, to jest "radiowóz" nieoznakowany.

mylisz się , odpowiada on za wykroczenia tak samo jak ty czy ja
Wiesz, z zasady samochód nie odpowiada za wykroczenia, tylko jego kierowca, więc trochę mylisz pojęcia. Ponadto radiowóz w wideorejestratorem podczas rejestrowania wykroczenia nie odpowiada za np: przekroczenie prędkości. Odsyłam do zapoznania się z wyrokiem NSA z ubiegłego roku.
darelk pisze:
marti101 pisze:Taką samą, jak każdy inny użytkownik CB w przypadku np: przekroczenia mocy nadawczej
też ale nie tylko , w zalezności jakiego bedzie mial przełożonego
Przełożony nie podstawy prawnej do ukarania policjanta za używanie CB, co najwyżej może go ukarać za montaż takiego sprzętu w radiowozie bez zgody odpowiedniego przełożonego.

Nadal nie odpowiedziałeś, skąd u Ciebie takie informacje, no bo chyba nie z aktu normatywnego "Prawo policyjne", gdyż jak wspomniałem takowe nie istnieje :mrgreen:
Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą...

Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

marti101 pisze:Przełożony nie podstawy prawnej do ukarania policjanta za używanie CB, co najwyżej może go ukarać za montaż takiego sprzętu w radiowozie bez zgody odpowiedniego przełożonego.
taki przełożony właśnie za takie rzeczy może to ugryźć, dyscyplinarnie karać za szkodę w mieniu itp. Zgoda przełożonego jak najbardziej musi być na założenie takiego radia wystarczy jednak że powie o zabezpieczeniu ppoż ów radiowozu i już temat zamyka
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Wg. mnie do póki nikt przełożonego nie zmusi do reakcji, lub nic się nie stanie przez dodatkowo zamontowane urządzenia, to on nie zareaguje. Chyba że będzie to nawiedzony przełożony :-)
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”