Używanie cb na trasie

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
migar
Posty: 236
Rejestracja: 2007-12-13, 21:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: migar »

WW pisze:Może chodzi o to, że anteny magnesowe maja określoną, dopuszczalna szybkość samochodu a np. na autostradzie legalnie można ją przekroczyć.

Czemu przekroczyć to zależy od antenki w sirioAS 100 dopuszczalna vmax to 150 ale mogę powiedzieć że na AUTOBAHN ie (mowa o niemieckiej autostradzie gdzie nie ma widełek prędkości maksymalnej[inf dla naszych misiaków żeby się nie czepiali]) sprawdzone do 240 i się trzyma :mrgreen:
Laguna TTi 770b+ sirtel s9 plus (zapas sirio AS100)
Obrazek
Awatar użytkownika
majk-truck
Posty: 23
Rejestracja: 2009-01-14, 18:53
Lokalizacja: Rybnik (JO90FB)

Post autor: majk-truck »

mogę uwieżyć w niepwene żródło lub gliniarz mógł uznać sposób mocowania anteny za niebezpieczny dla ruchu drogowego.
Nie spotkałem się aby ktoś gdzie kolwiek sprawdzał homologacje czy inne bzety na drodze, śmiem twierdzić, że w niektórych przypadkach (radio wbudowane w deskę) było by nie możliwe efektywne sprawdzenie plomb i nr użądzenia.
Doświadczenie w trasie każe mi wszystkie tego typu historie nie usłyszane bezpośrednio od źródła traktować jak bajki. Na radiu bardzo często powstaje zjawisko "kumoszki" jedna pani drugiej pani powiedziła coś o innej pani...

#73
Mobil mały: President johny II + Lemm AT1500
Mobil duży: President Jackson II + Sirio T5000 + Densei EC-2002

CB to nie GSM musi szumieć!
Kolego serdeczne 55 dla Ciebie za info, ale łacina była zbędna. Mięso rzucaj na grilla, nie w eter. 73!
sq8ijd
Posty: 82
Rejestracja: 2008-11-09, 22:45
Lokalizacja: jasło

Post autor: sq8ijd »

http://www.yanosik.org/pojazdy-nieoznak ... 3wod-xD8dw Tu macie cos co zainteresuje kierowców cb stów w całym kraju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”