Używanie cb na trasie

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Używanie cb na trasie

Post autor: Marek »

Ogladałem dziś program "UWAGA" gdzie omawiano legalność używania cb na trasie. I niby zgodnie z przepisami nie wolno bo można to podciągnąć pod stwarzanie niebezpieczeństwa na drodze poprzez odrywnie ręki od kierownicy przy używaniu mikrofonu - i tu cytowali art. Choć wielu przyznało że przepis jest martwy , a wielu policjantów nawet nie wiedziało hi,hi
Szerokości
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Post autor: west »

a ja odpowiem tak już dziś drugi raz :

Używanie telefonów komórkowych
Dotychczasowe przepisy zezwalały na używanie telefonów komórkowych pod warunkiem używania urządzenia głośnomówiącego. Określenie "urządzenie głośnomówiące" budziło wiele zastrzeżeń i kontrowersji. Aby wyjaśnić znaczenie tego przepisu odwoływano się do jego celu, i stwierdzano, że przez urządzenie głośnomówiące należy rozumieć każde urządzenie samochodowe zwane w języku angielskim "hands free". Zmiana ustawy ostatecznie przesądza o intencjach ustawodawcy stanowiąc, że zabronione jest korzystanie z telefonów wymagających trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.31 Oczywiście tak, jak dotychczas, przepis nie obejmuje innych niż telefony urządzeń nadawczo-odbiorczych - np. CB radia




innej nowelizacji...nie znam
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

a ja dodam ze policja tez ma radia z grucha wiec tez lamie przepisy, a juz nie wspomne ze maja tez zamontowane cb radia... chyba ta seria programow o cb w uwadze tylko zaszkodzi i cos czuje ze zmienia w koncu przepisy... a i jeszcze cos mi sie obilo o uszy (kumpel na granicy w ankonie slyszal) ze wlosi chca wprowadzic zakaz montowania na samochodach anten magnesowych z uwagi na zagrorzenie w przypadku stluczki lub zerwania stanowi zagrorzenie dodatkowe , wiec tylko czekac az u nas ktos wpadnie na taki pomysl.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

wnioski miałem podobne - a co do policji to cb obsługuje pasażer a nie kierowca
Awatar użytkownika
truckmaniac
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-08, 18:40
Lokalizacja: JO71TC - JN55LK

Post autor: truckmaniac »

dsil pisze:kumpel na granicy w ankonie slyszal
Kolego. W Anconie nie ma żadnej grancy. Chyba, ze chodzi Ci o port.
dsil pisze:wlosi chca wprowadzic zakaz montowania na samochodach anten magnesowych z uwagi na zagrorzenie w przypadku stluczki lub zerwania stanowi zagrorzenie dodatkowe
Pierwsze słyszę. Jestem na prawie wszystkich spotkaniach ARI Verona (Assocciazzione Radio Italiana) i nikt czegoś takiego nie wspominał.
wnioski miałem podobne - a co do policji to cb obsługuje pasażer a nie kierowca
Teoretycznie tak. Nawet wewnętrzne przepisy Policji o tym mówią. Ostatnio jednak często spotykam radiowozy w pojedynczej obsadzie (patrole prewencji). Nie sądzę, aby wtedy mógł ktoś inny obsłużyć radio, poza kierowcą :P


73!!!
[you] uważaj na mnie. Jestem wiekszy i cięższy. Potrzebuję dużo wiecej miejsca do wyhamowania ;)
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

PAanowie, nie ma co bić piany. w Uwadze nie zapytali ani karnisty, ani prawnika o interpretację włąsną, tylko urzędnika. I urzednik miał określić, co autor ustawy miał na myśli... a od tego jest sąd.


Ale możemy popolemizować z panami Urzędnikami: w cywilizowanym kraju, taka niedoróbka w przepisach działałaby na korzyść obywatela, bo cb RADIO nie jest telefonem, a RADIOSTACJĄ.
Istnieją natomiest inne telefony niż komórkowe, których mozna używać poza domem, np. telefon satelitarny.
Poza tym interpretacja PAna policjanta jest o kant rzopy potłuc, bo wystarczy że założe mikrofon na nauszniku, a do ręki wezmę włącznik ptt na przewodzie i już nie łapię się pod jego teorię, bo nie trzymam MIKROFONU.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

truckmaniac, my Ankone traktujemy jak granice :-P ładujesz sie na prom i zchodzisz w Grecji...( dawniej odprawa była na promie dla Polaków a co do tych magnesówek to gadał z jakims gościem przygodnym (kumpel ma ml na dachu) wiec może po prostu chciał mu dogryzc lub tym podobne...
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

Panowie i Panie dziś wracałem z trasy i w Rzeszowie byłem świadkiem zdejmowania anteny przez Policję z prywatnego mobilka właściwie nie znam prawdziwej przyczyny tego zajścia, ale mogę przytoczyć to co usłyszałem od wypowiadających się na radyjku innych kierowców.

1. Padło pytanie "czy im tak można?" w tym wypadku padła odpowiedź (wypowiadał się ponoć wcześniej kontrolowany)że można jego też w tym kierunku kontrolowali a ten drugi gostek ponoć jechał z radyjkiem bez homo i z tąd ten powód zarekwirowania.

2.Drugi się odezwał, że wnet radyjka ze wszystkich małych mobili znikną (ponoć słyszał gdzieś w mediach)- co wy na to? (ja osobiście uważam, że gość bredził, ponieważ niby jaka jest różnica między użytkowaniem radyjka w małym, a dużym mobilu? )

A tam gdzieś odezwał się kolejny, że to już trzecia antena w tym tygodniu z radyjkiem w Rzeszowie :shock: :shock: :shock: czyżby w podkarpackim jak zwykle znów służby nadgorliwe się okazują :?: :?: :?:

A jeszcze ktoś dorzucił tylko domysł, że możemiał dopał (ale przecież misiaczki nie mają przy sobie profesjonalnego sprzętu do sprawdzania)
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

jakaś bzdura.
o ile rozumiem zarekwirowanie radia ne spełniajacego norm, to co ma do tego antena?
w prawie nie ma o niej ani słowa...
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

A co z radyjkami w mobilkach na 2m???
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

Góral pisze:jakaś bzdura.
o ile rozumiem zarekwirowanie radia ne spełniajacego norm, to co ma do tego antena?
w prawie nie ma o niej ani słowa...
dokładnie, chodziło o radio nie spełniających norm z wypowiedzi wcześniej kontrolowanego, który też w tym kierunku był kontrolowany dlatego właśnie nie wiem dlaczego zdejmowli antenkę, ale że to zrobili to widziałem, dla mnie wyglądało to jakby na powód, że sprzęt jest z wątpliwego źródła pochodzenia, czy coś w tym stylu.
Awatar użytkownika
truckmaniac
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-08, 18:40
Lokalizacja: JO71TC - JN55LK

Post autor: truckmaniac »

rystom1 pisze:dla mnie wyglądało to jakby na powód, że sprzęt jest z wątpliwego źródła pochodzenia, czy coś w tym stylu.
W to jestem w stanie uwierzyć. Może sprawdzali, czy nie ma jakichś oznaczeń, lub coś w tym stylu.


73!!!
[you] uważaj na mnie. Jestem wiekszy i cięższy. Potrzebuję dużo wiecej miejsca do wyhamowania ;)
Awatar użytkownika
WW
Posty: 169
Rejestracja: 2007-12-07, 18:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: WW »

Może chodzi o to, że anteny magnesowe maja określoną, dopuszczalna szybkość samochodu a np. na autostradzie legalnie można ją przekroczyć.
Pozdrawiam
WW
Alan 87/RS39 + AT1700 LEMM
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

WW pisze:Może chodzi o to, że anteny magnesowe maja określoną, dopuszczalna szybkość samochodu a np. na autostradzie legalnie można ją przekroczyć.
Wszystko by się zgadzało, tyle że w tym miejscu było ograniczenie do 50 km/h teren zabudowany w centrum miasta.
Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

rystom1 pisze:Wszystko by się zgadzało, tyle że w tym miejscu było ograniczenie do 50 km/h teren zabudowany w centrum miasta.
To opowiem wam taką sytuację jak policjant złapał mojego ojca na suszarkę.
Podchodzi do niego i mówi: "Panie kierowco dlaczego przekroczył Pan dozwolona prędkość 50km/h w terenie zabudowanym????"
A mój ojciec na to:"Panie policjancie o jaki teren zabudowany chodzi jak zatrzymał mnie Pan w środku lasu" :mrgreen:
Podobno policjant dostał piany w ustach :mrgreen: :mrgreen:
Sorrki za OT :-P
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”