Stacje bazowe w okolicach Warszawy

Forum klubowe dostępne dla wszystkich

Moderatorzy: cassiopeia, Francuz, Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
prininim
Posty: 57
Rejestracja: 2013-04-17, 11:21
Lokalizacja: Otwock

Post autor: prininim »

O tym właśnie mówię :)
Wymienię antenę i będę próbował dalej.
Jaka antena, prócz samochodowej byłaby najlepsza by postawić ją na balkon, póki nie powstanie coś bardziej trwałego na dachu.
Mobil:President Herbert I, Sirio Silver/Sirio Megawatt 4000
Awatar użytkownika
Anomad
Posty: 30
Rejestracja: 2011-07-08, 08:53
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Post autor: Anomad »

Witam, jestem z Podkowy Leśnej i też chętnie bym pogadał z kimś z moich okolic. Na razie razie mam tylko instalkę w mobilu ale w planach jest baza.
Jeśli chodzi o Piastów to na 19/13 kanale jest Andrzej i prowadzi mobile w swoich okolicach. Bardzo sympatyczny gość i można z nim pogadać.
A na Warszawskiej "7" też zazwyczaj znajdzie się ktoś do pogadania, jakiegoś teściku. Aczkolwiek z Podkowy nie zawsze dolatuje w pełni czytelnie.
Tak więc serdecznie zapraszam do rozmów, chętnie również pomogę w testach sprzętu.
Wołać: Andrzej Podkowa.
Pozdrawiam
Mobil: CRE 8900 + Thunderpole Orbitor HD Centre Load + Uniden ESP-12 + Densei EC-2012 tuning
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

prininim pisze:Jaka antena, prócz samochodowej byłaby najlepsza by postawić ją na balkon, póki
Keeper np. (to 1/4 lambda)

Ja z samochodówka kombinowałem i mam zlicowanie z elewacja i wychodzi kierunkowo i raczej LOCAL. Marnie ogólnie i raczej na przetrzymanie. Docelowo tylko dach.

Ja masz narożnik to juz lepiej. Jest na 7 jeden WYGA co z Boomeranga gada/gadał. Nie podaje imion. Zapytasz na 7 AM to się dowiesz.

Przeczesz cbradio.waw.pl.

Jest kilka wątków o parapecie.

Ludzie przyjaźni. Wiem, co mówię, wytrzymali moje pytania i Alana 87 kalibrowałem kiedys z pół godziny :)

Miło wspominam. Mam nadzieję, że z wzajemnością.
Pzdr
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
MarcinMMz
Posty: 341
Rejestracja: 2010-12-19, 11:47
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: MarcinMMz »

Ja niestety na tę chwilę dysponuję tylko antenką Santiago 1200 na dachu zamontowana na stałe. Pewnie gdybym miał z kim rozmawiać w swojej okolicy i trochę czasu zamontowałbym coś lepszego jak chociaż 1/2fali która leży i się kurzy.
Wspomniany kanał 30 podstawy faktycznie milczy, bynajmniej u mnie. A na USB 26705 faktycznie ktoś siedzi i pogaduje ale u mnie wypada to baaardzo słabo; niestety za cienki jestem obecnej antenie na jakiekolwiek "breaki". Ogólnie Warszawę bardzo słabo odbieram bo to odległość około 40-50 kilometrów więc dla moich dwóch metrów to już zdecydowanie za dużo - to co odbieram to sygnały max. do 3S :-(
Alan i wszystko jasne...
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Wdrap się na jakiś pagórek wieczorkiem to może dolecisz???? Tu mi ktoś mówił, ze z Herberta i Ml-ki 50 km normalnie zrobił i sobie pogadali w AM. To na wstęgach chyba tez coś by z tego wyszło.

A skoro masz pół fali w garażu to jedź na polanę i jakiś maszt na odciągach postaw na 2-3 godziny.

7AM się do Wawy wbijaj. Oni tam mają z czego pogadać :shrek:

A do Jarka na Grochów masz
http://mapa.targeo.pl/1_warszawa,kobiel ... mazowiecki,

drogami mobilnymi 36 KM to w lini prostej 30 KM. Powinienes spoko dolecić ze wzniesienia z mobila.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
MarcinMMz
Posty: 341
Rejestracja: 2010-12-19, 11:47
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: MarcinMMz »

Ja mam Santiago ale na dachu domku a nie samochodu :) A to że ja kogoś słyszę to nie znaczy że ktoś mnie usłyszy - na SSB to inna bajka bo może i doleciałbym. Jak wrócę do domu z wyjazdu to zobaczymy.
Alan i wszystko jasne...
Awatar użytkownika
prininim
Posty: 57
Rejestracja: 2013-04-17, 11:21
Lokalizacja: Otwock

Post autor: prininim »

Jak chcesz możemy się zgadać i spróbować się połączyć, może do Otwocka dolecisz. Ja też niestety póki co mam tylko łączność w mobilku.
Mobil:President Herbert I, Sirio Silver/Sirio Megawatt 4000
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

To i tak masz dobrze, bo ja na razie nie mam nawet mobila :evil:
MarcinMMz
Posty: 341
Rejestracja: 2010-12-19, 11:47
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: MarcinMMz »

prininim pisze:Jak chcesz możemy się zgadać i spróbować się połączyć, może do Otwocka dolecisz. Ja też niestety póki co mam tylko łączność w mobilku.
Dzięki za propozycję próby łączności ale w tej chwili urlopuję się i w domu będę po 23.06 :-)
Alan i wszystko jasne...
Awatar użytkownika
prininim
Posty: 57
Rejestracja: 2013-04-17, 11:21
Lokalizacja: Otwock

Post autor: prininim »

Ja się nigdzie nie wybieram, jak wrócisz możemy spróbować.
Mobil:President Herbert I, Sirio Silver/Sirio Megawatt 4000
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klub - forum ogólne”