pomóżcie mi z doborem uchwytu

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

technix
Posty: 46
Rejestracja: 2015-12-05, 17:31

pomóżcie mi z doborem uchwytu

Post autor: technix »

Czołem, dawno mnie tu nie było, bo..

kupiłem J3 i tak mi pasuje że, już nic lepszego nie szukam.

Ale dziś test nowy problem, otóż jakiś czas temu kupiłem Opla Combo B, dziś po niemal pół roku autko jest już na ukończeniu napraw, więc zaczynam myśleć od montażu CB, montażu na stałe.

Z radiem nie ma problemu, ale chodzi mi o antene.
jak zaczynałem swoją przygodę z CB, kupiłem zestaw z anteną Sirio AS-100, byłem z niej tak zadowolony, że aż ją sprzedałem :)
Ot po prostu kręciłem się wokół komina, a jednak przy każdym hipermarkecie musiałem wysiadać i latać ją ściągać, co było mało wygodne, później zakupiłem podróbkę Virgini w biedzie, której zasięg mi w pełni wystarczał, dlatego AS-100 poszła do ludzi.

Dziś jednak, w związku z rozwojem zawodowym będę zmuszony latać Combem po wojewódxtwie KUJ-POM, a jak pokazała ostatnia wycieczka z Bydgoszczy do Gliwic, tak mała antenka na trasie jednak nie wystarcza.

Jako, iż dużo usług wykonuje w marketach, gdzie wjazd jest ok. 2m, potrzebuję zamontować antenkę na Combo w taki sposób, aby wysokość końca anteny od ziemi nie przekraczała 2m.

mam 2 pomysły, dziś siedziałem na Alle szukając uchwytu, ale albo się nie znam, albo go nie ma.

Załączam zdjęcie Combo (nie moje, pożyczone z googla), gdzie zaznaczyłem 2 miejsca, gdzie mógłbym zamontować antenę typu AS-100 i myślę, że 2m nie przekroczy, tylko, że jeśli chodzi o montaż w błotniku przednim, nie widzę nigdzie uchwytu stałego "skośnego", tak aby ładnie leżał na błotniku - coś jak fabryczny od FM-ki.
Chyba, że można jakoś wykorzystać taki od FM-ki, ale tego nie wiem.
Jeśli chodzi o drugi sposób, raz widziałem tak zamontowaną antenę właśnie na Combo, ale "C".

Dodatkowo pytanie, czy taka metrowa antena, zamontowana tak nisko, a kończąca się na wysokości ok. 2m, uzyska znacznie lepsze wyniki niż taka Virginia zamontowana na astrze kombi na dachu?
Po prostu chciałebym wiedzieć czy bardziej liczy się jednak "długość druta" czy jego końcowa wysokość
zdjęcia pod poniższymi linkami, przepraszam, ale nie umiem inaczej ich dodać

http://www.fotosik.pl/zdjecie/8624a3ff1e756dcb" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.fotosik.pl/zdjecie/7871379787067171" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

pomóżcie mi z doborem uchwytu

Post autor: Mayor7 »

Po prostu zapytaj się kobity. Jaka długość druta jest dobra?
Długość całkowita czy długość która wystaje :mrgreen:
Życie przyjacielu :mrgreen:
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

pomóżcie mi z doborem uchwytu

Post autor: kubaopp »

Mayor7 pisze:Po prostu zapytaj się kobity. Jaka długość druta jest dobra?
Długość całkowita czy długość która wystaje
Życie przyjacielu
żeby było miodzio warto zapytać też o grubość druta :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
technix
Posty: 46
Rejestracja: 2015-12-05, 17:31

pomóżcie mi z doborem uchwytu

Post autor: technix »

no no, czyli rozumiem, że nie znacie odpowiedzi na zadane pytanie, tylko chcieliście sobie liczniki popodbijać.
Brawo, przez takich jak Wy fora padają
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

pomóżcie mi z doborem uchwytu

Post autor: Hasan-Łódź »

Montaże, które Ci się podobają nie będą skuteczne. Ani jedno ani drugie miejsce nie jest dobre do montażu anteny CB - zamontowane w tych miejscach anteny metrowe będą działać gorzej od Virginii na dachu auta osobowego.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
xomer
Posty: 112
Rejestracja: 2016-04-26, 17:24

Re: pomóżcie mi z doborem uchwytu

Post autor: xomer »

Instruktaż:

1. Weź wiertarkę.
2. Zrób dziurę na środku dachu.
3. Wkręć główkę.
4. Pociągnij kabel od główki do radiotelefonu.
5. Wkręć antenę o długości co najmniej 1,5 m. (prosty drut ze stali, nie jakieś tam helikale, w twoim przypadku najlepiej jakiś giętki)
6. Przykręć antenę do główki.
7. Tłucz anteną w parkingach podziemnych o strop i wystające z niego elementy, nie martwiąc się ani o antenę ani o hałas i nie przejmując się gapiami.
8. Bądź zadowolony i ciesz się życiem.

Jeżeli jesteś ambitny i chcesz się podniecać jakością odsłuchu i nadawania:
9. Zamień szumofon na radiotelefon.

Tak to widzę ;-)
technix
Posty: 46
Rejestracja: 2015-12-05, 17:31

Re: pomóżcie mi z doborem uchwytu

Post autor: technix »

Hasan-Łódź pisze:Montaże, które Ci się podobają nie będą skuteczne. Ani jedno ani drugie miejsce nie jest dobre do montażu anteny CB - zamontowane w tych miejscach anteny metrowe będą działać gorzej od Virginii na dachu auta osobowego.
nawet na przednim błotniku taka AS-100 będzie słaba?
Lekko się załamałem

@xomer
a co to jest radiotelefon?
Ja mam teraz jonny 3 z ASC i jestem bardzo zadowolony
Ostatnio zmieniony 2017-02-27, 23:07 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączyłem posty
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

pomóżcie mi z doborem uchwytu

Post autor: Slawo13 »

Na błotniku może być problem z zestrojeniem i antena będzie pracować kierunkowo ale dogadać się dogadasz
jako antymisiek da radę . Chyba nie masz wyjścia pakuj w błotnik najdłuższą antenę jaką możesz i sam
zobaczysz .
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

pomóżcie mi z doborem uchwytu

Post autor: Hasan-Łódź »

Kup sobie Sirio Turbo 2000 w wersji montażowej do dachu - i w prosty sposób będziesz sobie pochylał przed wjazdem na parkingu. Nie potrzeba żadnego klucza do położenia anteny:
https://www.youtube.com/watch?v=yUv6b32od4E" onclick="window.open(this.href);return false;
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
xomer
Posty: 112
Rejestracja: 2016-04-26, 17:24

Re: pomóżcie mi z doborem uchwytu

Post autor: xomer »

Antena potrzebuje wolnej przestrzeni, a tej najwięcej na dachu auta. Montaż na zderzaku, klapie bagażnika czy w innych egzotycznych miejscach negatywnie wpłynie na sprawność anteny. Lepiej zamontować krótszą antenę na dachu, niż ciągnąć bat od zderzaka, który będzie wystawał kilkadziesiąt cm nad auto.

Jeżeli jesteś zadowolony z JIII, to go zostaw. Ostatni punkt z mojego instruktażu jest tylko na wypadek, gdybyś chciał kiedyś wspiąć się na wyżyny przyjemności korzystania z pasma CB - nadawać i słyszeć głośno, wyraźnie, bez trzasków, pisków, świstów, z dobrym wzmocnieniem słabych sygnałów i z dobrymi filtrami przeciwzakłóceniowymi itd. ;-) Antymiśki są pozbawione tych cech, ale swój cel spełniają poprawnie ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kable,uchwyty,wtyki itp.”