Jaki uchwyt na reling zintegrowany?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

zbigor
Posty: 8
Rejestracja: 2017-05-24, 15:37

Jaki uchwyt na reling zintegrowany?

Post autor: zbigor »

Witanko :)
Chcę się wyleczyć z magnesówek.
Poradźcie zatem gdzie i czego szukać.
Na wstępie zaznaczę że z uwagi na fabryczną nawigację montaż w miejscu anteny radiowej moim zdaniem odpada.
ZTCW antena fabryczna obsługuje radio i navi więc nie ma sensu jej wyrzucać

Pacjent to Audi A4 B8 Avant. Trzeba mu zapodać uchwyt do anteny. Ale żeby nie było za łatwo to rzeczone autko posiada relingi zintegrowane. I tu jest clou sprawy.
Muszę znaleźć taki uchwyt na reling by był jak najmniej widoczny.
Mało tego. 2x do roku jeżdżę z boxem wiec uchwyt nie może być w miejscu gdzie montuje się belki dachowe.
Nie wiem czy ma to znaczenie, ale planuję do tego uchwytu Sirio Turbo 2000.

pzdr
zbigor
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Jaki uchwyt na reling zintegrowany?

Post autor: cassiopeia »

wrzuć fotki
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Jaki uchwyt na reling zintegrowany?

Post autor: SP9 »

Obrazek
To takie szyny przylegające do karoserii....nie widziałem uchwytów dedykowanych do tego , nie wiem czy są, możliwe że trzeba będzie samemu coś wyrzeźbić.
Co kolega rozumie przez "najmniej widoczne"????
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7781
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jaki uchwyt na reling zintegrowany?

Post autor: Hasan-Łódź »

Te szyny wyglądają na plastikowe - antena nie będzie działać.

Jeśli Ci nie szkoda relingu to możesz spróbować wkręcić uchwyt BRV-3 w reling.

Sirio Turbo 2000 to wymagająca antena - jak będzie najmniejszy problem z przejściem elektrycznym relingu do karoserii to może być duży problem z uzyskaniem niskiego SWR. Jak masz wybór to zastosuj do takiego montażu Sirio Titanium 1500 czy Super 9 - te już nie są tak wymagające pod tym względem.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Jaki uchwyt na reling zintegrowany?

Post autor: SP9 »

te szyny w większości są aluminiowe ale mają góra 2-3 cm wysokości tak więc wkręcenie w szynę części uchwytu może nie pomóc, jest jeszcze kwestia stabilności takiej konstrukcji do szyn montuje się belki z "łapami" obejmującymi szynę i zachodzącymi na "felc"
Obrazek
i do takiej belki montuje się dopiero bagażnik dachowy ale spoczywa on na dwóch belkach stabilnie rozpartych na relingach.
Jak będzie pracować uchwyt zamontowany do jednej szyny na małym odcinku - antena swoje wazy będą działać na nią siły do przodu do tyłu i na boki. najsensowniej było by porostu zamontować belkę i do niej uchwyt - albo zrobić dziurkę i w niej zamontować np Triflexa - jak ma być dyskretnie - przed anteną car audio/gps
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
zbigor
Posty: 8
Rejestracja: 2017-05-24, 15:37

Re: Jaki uchwyt na reling zintegrowany?

Post autor: zbigor »

cassiopeia pisze:wrzuć fotki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W miejscu czerwonego kółka stawiam magnesówkę.

Relingi są aluminiowe.
Odpada temat wiercenia bo nie chcę pruć auta.
Mocowanie na belce bazowej też nie wchodzi w grę. Belki za bardzo gwiżdżą. Jak tylko zdejmuję boxa dachowego to od razu z belkami.

@ Wojtek KR Co do pojęcia "jak najmniej widoczne" to sam nie wiem co przez to rozumiem :mrgreen: , bo nie widziałem żadnego rozwiązania mocującego antenę na takim relingu. Nie mam więc porównania co jest mniej a co bardziej widoczne.
@Hasan Wybór innych modeli anten oczywiści mam ale Sirio Turbo 2000 podoba mi się głównie za sposób pochylania.
Jeden szybki ruch i już mogę wjechać do garażu.
Stąd raczej zadbałbym o poprawne mocowanie a nie chciałbym zmieniać modelu anteny.
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Jaki uchwyt na reling zintegrowany?

Post autor: Bartek048 »

Skoro wiercenie nie i belka nie to już raczej nic tam nie wymyślisz. Dziura w dachu, uchwyt klapowy albo magnes. Ewentualnie jakaś wymyślna samoróbka na wzór mocowania belek jak masz czas i kilka narzędzi
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Jaki uchwyt na reling zintegrowany?

Post autor: SP9 »

albo rybki albo akwarium .... albo dziurka albo magnes - uchwytu klapowego nie polecam - niszczy blacharkę
( blacha w nowych autach jest bardzo cienka, uchwyt trzyma się na 2-4 śrubach, które wgryzają się w blachę by zapewnić dobre połączenie z klapą - za mocne dokręcenie powoduje przebicie blachy lub jej wybrzuszenie w punkcie styku - a i tak nie gwarantuje to że nie będzie problemu z przeciwwaga - czasami klapa wymaga dodatkowych połączeń masowych z resztą karoserii - im dłuższa antena tym większe siły na nią podczas szybkiej jazdy działają , taki uchwyt trzeba minimum dwa razy w roku przeglądać i zabezpieczać wazeliną techniczna - przed zima i po niej - wgryzające się śruby lubią wywoływać korozję wokół - stosowanie podkładek np z monet 1gr. powoduje odparzenia i korozje oraz nie gwarantuje dobrego połączenia z masą/przeciwwagą :mrgreen: temat uchwytu klapowego przechodziłem osobiście i odradzam, przed sprzedażą starego auta musiałem po gimnastykować się by zatrzeć ślady po uchwycie !!!!! bo wyglądało to naprawdę źle ) no i koło się zamyka zostaje magnes albo dziurka albo dać sobie spokój i zainstalować Yanosika .... :-P
- najmniej inwazyjna jest dziurka i główka z płaskim montażem - otwór o średnicy max 6-8 mm może mniej ??? - tyle co na śrubę mocującą , zakładam że oryginała antena to "płetwa" montując triflexa na stałe np przed płetwą nie będzie nawet widać że są dwie anteny - zawsze można to komuś zlecić, kto zrobi to porządnie
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
suhotnik
Posty: 3
Rejestracja: 2011-08-27, 19:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Jaki uchwyt na reling zintegrowany?

Post autor: suhotnik »

Też mam kombi i problem z montażem anteny.
Relingi są chromowe i nie przewodzą :(
Czy lepiej będzie wiercić dziurę w klapie ? W dachu bym nie chciał nic ruszać. Klapy nie szkoda :)
Antenkę chciałbym ok. 2m. Na magnes się nie chcę decydować, nie wiem czy mi przy 250km/h nie odpadnie :-(
grittz
suhotnik
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Jaki uchwyt na reling zintegrowany?

Post autor: kedar1 »

tu jest trochę mojej walki -> http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;
generalnie odpuściłem temat
857d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kable,uchwyty,wtyki itp.”