Reflektometr

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

ozzi
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-26, 20:07

Reflektometr

Post autor: ozzi »

Witam, mam problem z reflektometrem otoz parę dni temu mi upadł i od tamtej pory nie robi ;) Czy macie pomysł co mogło się popsuć? czy będę w stanie go naprawić?
Awatar użytkownika
krzysiekk
Posty: 363
Rejestracja: 2008-10-11, 14:10
Lokalizacja: Białystok KO13OD

Post autor: krzysiekk »

Zawsze mi powtarzali, żebym nie upuścił reflektometru :mrgreen: Odkręć śrubki mocujące obudowę i zajrzyj do środka ... Sprawdź, czy wszystkie kable są odpowiednio podłączone, czy żaden nie jest uszkodzony, posprawdzaj gniazda ... Po sprawdzeniu, jeżeli wszystko jest OK weź lutownicę w dłoń i przygrzej każdy lut ... Jeżeli to nie pomorze i nie masz zbyt dużego pojęcia o elektronice (tak jak ja :mrgreen: ) proponuję serwis, albo nowy miernik :) Może ktoś jeszcze pomorze ;-)


P.S. No i obowiązkowo sprawdź, czy nie ma zwarcia na kablu łączącym miernik z radiem ;-)

Pozdrawiam ;-)
..::Wafel::..
Posty: 233
Rejestracja: 2009-01-11, 18:44
Lokalizacja: 666

Post autor: ..::Wafel::.. »

krzysiekk, szkoda że nie masz pojęcia o czym piszesz i takie bzdury wygadujesz.

ozzi, ja stawiam na ustrój mikroamperomierza, jak nie masz o tym pojęcia to nie naprawisz sam, a za naprawę pewnie krzykną tyle co za nowy, zależy od serwisu.
Obrazek
Awatar użytkownika
krzysiekk
Posty: 363
Rejestracja: 2008-10-11, 14:10
Lokalizacja: Białystok KO13OD

Post autor: krzysiekk »

..::Wafel::.. pisze:krzysiekk, szkoda że nie masz pojęcia o czym piszesz i takie bzdury wygadujesz.
No, nie jestem wszechwiedzący, niestety ... :cry: Jeżeli wprowadziłem kogoś w błąd proszę usunąć mój post, albo nie brać go pod uwagę, w każdym bądź razie --> ja w taki sposób rozwiązałem problem ze swoim reflektometrem ...
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Post autor: west »

..::Wafel::.. pisze: ustrój mikroamperomierza
zgadza się ewentualnie uszkodzony sam wychył,ozzi, czy jak ruszasz miernikiem na boki wskazówka "pływa"?
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

krzysiekk, kazdy pomysł jest dobry , więc głowa do góry :mrgreen:
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
ozzi
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-26, 20:07

Post autor: ozzi »

Nie pływa po całej skali, ale wychyli się tak z 1cm i wraca ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Schematy”