Instrukcja do President Herbert I - szukam

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

krakowiak
Posty: 77
Rejestracja: 2013-02-11, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Instrukcja do President Herbert I - szukam

Post autor: krakowiak »

Witam, poszukuję instrukcji do Herberta I z gniazdem 6 pinowym na mikrofon, o ile to istotne.
Szukałem na necie ale tylko francuskie są a to język mi nie znany :)
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

A co jest nie jasne? Przecież to proste w obsłudze radio.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
krakowiak
Posty: 77
Rejestracja: 2013-02-11, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakowiak »

Owszem, proste.
Może nie jestem specem ale mam wątpliwości do 3 funkcji:
1. SWR
Normalnie jak mam SWR miarkę, to najpierw kalibruję ją na FWD ∞ a potem na REF sprawdzam SWR. Jak działa to w Herbercie? On or razu 'wie' jak ma być skalibrowany i pokazuje wartość fali odbitej? Czy jest jakieś pokrętło/tryb kalibracji?

Która skala na wyświetlaczu pokazuje SWR? Czarne cyfry w białych kwadratach 1, 2, 3?

Obrazek

2. Nadawanie
Czemu, jak nadaję nie zawsze mam wszystkie LEDY na linijce zapalone? Czasem brakuje mi czerwonych.

3. MIC Gain, żeby nadawać 'najgłośniej' powinienem go mieć odkręconego na MAX?

No i na koniec jeszcze pytanie co można podłączyć do wyjścia S-METER z tyłu? Jakiś specjalny miernik SWR?
Czy gdybym kupił mikrofon z przyciskami zmiany kanałów na 6 PIN - będzie działało?

Reszta to standard i nie mam wątpliwości.
Awatar użytkownika
konikks
Posty: 549
Rejestracja: 2012-10-10, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: konikks »

1. skala jest opisana czyli masz RF(moc wyj) 1,2,3,4 SWR 1,2,3 w kwadratach i SIG od 1-9+30dB
nie masz pokrętła kalibracji. jest to mało dokładny wskaźnik ale jest.
3. mic gain na max - wtedy jest największa czułość mikrofonu.
możesz sobie kupić zewnętrzny s-meter. możesz też oddać radio do kalibracji tego wskaźnika. radio używasz w aucie? jeśli tak to po co zewnętrzny s-meter?

jeśli będzie dobrze podłączona wtyczka w mikrofonie to nie widzę przeszkód aby nie zmieniał kanałów
! HAM I AM !
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

krakowiak pisze:1. SWR
Normalnie jak mam SWR miarkę, to najpierw kalibruję ją na FWD ∞ a potem na REF sprawdzam SWR. Jak działa to w Herbercie? On or razu 'wie' jak ma być skalibrowany i pokazuje wartość fali odbitej? Czy jest jakieś pokrętło/tryb kalibracji?
Nie ma żadnego pokrętła do kalibracji a wskazania tego miernika są na zasadzie 'jest antena / nie ma anteny'. Nie ma mowy o jakiejkolwiek dokładności pomiaru.

krakowiak pisze:2. Nadawanie
Czemu, jak nadaję nie zawsze mam wszystkie LEDY na linijce zapalone? Czasem brakuje mi czerwonych.
Winna może być źle zestrojona antena. Podłącz radio pod sztuczne obciążenie i wtedy sprawdź.
krakowiak pisze:3. MIC Gain, żeby nadawać 'najgłośniej' powinienem go mieć odkręconego na MAX?
Tak, maksymalnie w prawo
krakowiak pisze:No i na koniec jeszcze pytanie co można podłączyć do wyjścia S-METER z tyłu? Jakiś specjalny miernik SWR?
Z tyłu możesz podłączyć zewnętrzny s-metr, który wymaga wcześniejszej kalibracji.
krakowiak pisze:Czy gdybym kupił mikrofon z przyciskami zmiany kanałów na 6 PIN - będzie działało?.
Nie, nie będzie działać.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Witek3212
Posty: 791
Rejestracja: 2010-12-27, 20:26
Lokalizacja: GDAŃSK ŻABIANKA

Post autor: Witek3212 »

jeśli będzie dobrze podłączona wtyczka w mikrofonie to nie widzę przeszkód aby nie zmieniał kanałów
Niestety nie jest to prawdą - w Herbercie I nie ma i nie będzie możliwości zmiany kanałów przyciskami w mikrofonie.

Skala przy nadawaniu pokazuje moc - przy 9s masz 4 waty i tak powinno być wykalibrowane PR-kiem wewnątrz.
Co do SWR to też można wykalibrować wewnątrz - po sprawdzeniu rzeczywistej odbitej, gdy jest np 1,1 to można ustawić 3s. Wtedy za każdym sprawdzaniem powinny się 3s palić, chyba, że coś dzieje się z anteną - pokaże więcej esów.
BAZA:
HERBERT 1 + DENSEI 2002 tuning + FUTURA 1 5/8
MAYCOM EM-27 + M60 1/4
MOBIL:
HERBERT 1 + DENSEI 2018 JAPAN tuning + SANTIAGO 1200 W DZIURCE
RĘCZNIAK:
MAYCOM SH-27
MAYCOM AH-27
Awatar użytkownika
konikks
Posty: 549
Rejestracja: 2012-10-10, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: konikks »

jeśli będzie dobrze podłączona wtyczka w mikrofonie to nie widzę przeszkód aby nie zmieniał kanałów
rozpędziłem się z tą odpowiedzią... mój błąd nie będzie działać.
! HAM I AM !
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Po pierwsze w instrukcji obsługi odpowiedzi na to nie znajdziesz - chyba, ze w instrukcji serwisowej ale.. i tu jest dla mnie zagadka kryminalna

po Twoim poście pomyślałęm sobie, "co ten chłop plecie i jak on szukał, że ne znalazł" i tu zwracam honor bo szukałem 3 godziny i tylko do Herbert II jest pełno a do H I to raczej jakies prywatne zbiory :shrek:
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
digitec1
Posty: 479
Rejestracja: 2009-08-12, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: digitec1 »

Mobil 1: M-TECH LEGEND III + Sirio T3-27 + SIRIO MAG 125 DV
Mobil 2: M-TECH LEGEND III + Sirio OMEGA 27 + SIRIO MAG 125 DV
Awatar użytkownika
konikks
Posty: 549
Rejestracja: 2012-10-10, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: konikks »

pikna serwisówka ;)
! HAM I AM !
krakowiak
Posty: 77
Rejestracja: 2013-02-11, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakowiak »

No a w dalszej części jest manual po angielsku. Dzięki !
Awatar użytkownika
digitec1
Posty: 479
Rejestracja: 2009-08-12, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: digitec1 »

całkiem niezła baza wiedzy ta strona WWW
Mobil 1: M-TECH LEGEND III + Sirio T3-27 + SIRIO MAG 125 DV
Mobil 2: M-TECH LEGEND III + Sirio OMEGA 27 + SIRIO MAG 125 DV
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Oj Stary - na wage złota - niczym samorodek złoty :) Piękna robota. Na chomiku nie znajdziesz a tu proszę.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
digitec1
Posty: 479
Rejestracja: 2009-08-12, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: digitec1 »

chyba dotąd nie znane to "pisemko" było ?
Mobil 1: M-TECH LEGEND III + Sirio T3-27 + SIRIO MAG 125 DV
Mobil 2: M-TECH LEGEND III + Sirio OMEGA 27 + SIRIO MAG 125 DV
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Komu nie znane temu nie znane
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instrukcje”