Super Star 3900 i Super Cheeta

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
skoda
Posty: 399
Rejestracja: 2009-06-24, 13:13
Lokalizacja: Szczecin

Super Star 3900 i Super Cheeta

Post autor: skoda »

siemka koledzy

czy możecie pomóc gdzie mogę znależć homologację na internecie na moje radyjka
Super Star 3900 i Super Cheeta(do wydrukowania)

Pozdrawiam. :lol:
Mobil.Ford Bus:SUPER CHEETAH +KPO 452+KLS 120 +Performer5000
Obrazek[scroll]Obrazek[/scroll]
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Te radia nie są dopuszczone obecnie do używania na terenie RP w paśmie CB.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
flash
Posty: 592
Rejestracja: 2009-10-13, 18:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: flash »

Witam.
Nie wiem jak z SS3900 ale z lincolnem:
W czasie gdy te radia były w handlu obowiązywało posiadanie pozwolenia na jego używanie.
Takie pozwolenia wydawane były po przeprowadzeniu badań lolka przez URTiP/PAR ale imiennie na użytkownika oraz na konkretny egzemplarz, nie wszystkie tego typu.
Homologacji na lincolna z całą pewnością w internecie nie znajdziesz, a nawet jeśli, to i tak nie będziesz mógł z niego skorzystać - dane personalne oraz nr seryjny radia.
Obawiam się, że podobnie może być z Super Cheeta.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

dokładnie tak jak mówi flash

homolagcji nie ma gdyż radyjko 10W w AM i z 6 bandami nie spełnia wymogów (tutaj wpisać odpowiedni art. i paragraf którego nie pamiętam i szukać mi się nie chce)
YIP YIP
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

zgadzam sie z powyższym . A jak to sie ma do nowych ss3900 które są z mocą 4W i 12 W ( tylko nie wiem czy maja przełącznik zablokowania bandy - mój stary ss3900 miał taki przełącznik ) ???
nowa maja deklarację dopuszczenia do obrotu ?
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

kgb14, z tego co widać są dostępne w sklepach, czyli raczej posiadają homologację, ale pewności nie mam. Wiem że w Kielcach można je bez problemu kupić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Nie posiadają. Sprzedawcę tak samo jak za sprzedawanie U520 można ścigać za wprowadzanie do obrotu ss3900.
Można oddać takie radio do http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... 7&layout=1 i uzyskać deklarację zgodności. To jednak kosztuje a najpierw trzeba takie radio przystosować do norm obowiązujących w Polsce. Póki co oficjalnie nie wolno z tego nadawać na CB w Polsce.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

kgb14 pisze:zgadzam sie z powyższym . A jak to sie ma do nowych ss3900 które są z mocą 4W i 12 W ( tylko nie wiem czy maja przełącznik zablokowania bandy - mój stary ss3900 miał taki przełącznik ) ???
nowa maja deklarację dopuszczenia do obrotu ?
Do nowych jest deklaracja zgodności, ale jest ważna tylko dla egzemplarzy nierozblokowanych.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Besserwisser pisze:Nie posiadają. Sprzedawcę tak samo jak za sprzedawanie U520 można ścigać za wprowadzanie do obrotu ss390
skąd Ty takie bzdury bierzesz ? :lol:
Hasan-Łódź, bo właśnie wydawało mi się, ze widziałem gdzieś ss2900 ,,zablokowanego'' oraz w wersji export ;-)
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Pewien sprzedawca ss3900 z Allegro po zapytaniu o deklarację zgodności nabrał wody w usta. Chcieliśmy kupić 2 sztuki na fakturę ale po zapytaniu o deklarację kontakt nagle się urwał.
Szkoda.
Czy ktoś w takim razie może dać mi namiar na sklep z ss3900 z ważną deklaracją zgodności? Dziękuję.
I z fakturą, wrzucę sobie w koszta. :)
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Besserwisser, poszukam - jestem pewny , ze widziałem na aledrogo - poza tym kolega Hasan-Łódź, będzie chyba to wiedział .
No i jeszcze jedno - nie bardzo wiem jak sobie wrzucisz to w koszty -- to jest nieco trudne i ,,śliskie'' - no ale to Twoja sprawa .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

prosze bardzo na życzenie faktura VAT http://www.allegro.pl/item936587083_rad ... owice.html
choć to nie jest ,,legalny'' - na chwilę obecną nie widzę więcej ss 3900 na alegro - nowych - ale myślę , że będą.
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

Besserwisser pisze:Czy ktoś w takim razie może dać mi namiar na sklep z ss3900 z ważną deklaracją zgodności? Dziękuję.
I z fakturą, wrzucę sobie w koszta. :)
Zapraszam do Kielc :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Zrobiłem fotki dokumentacji producenta i importera.
Link: http://img706.imageshack.us/g/img2234u.jpg/

Bes, jeśli jesteś poważnie zainteresowany SS3900EFT to daj znać na PW.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Dokument importera w jęz. polskim to ma jakieś pieczątki i podpis osoby odpowiedzialnej za to co tam napisano czy tylko Pani Zosia w Łerdzie to na szybciora wystkukała?
Francuskie dokumenty u nas żadnej wartości prawnej nie mają. Nie jesteśmy we Francji.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instrukcje”