dobry silnik diesla

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

dobry silnik diesla

Post autor: maroosz »

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna nowego auta...
Zależy mi na ekonomicznej jeździe stąd stawiam na diesla, obecnie jeżdżę z 1,9 jtd fiatowskim i jestem arcyzadowolony z tego motoru... ale siedzi on w fiacie punto... z którego jestem arcyniezadowolony ;)

szukam czegoś większego pojemność powiedzmy 1,5 do 2,2 litra... doradzicie jakieś sprawdzone jednostki??

powiedzmy z zakresu 10-15 tys.
Obrazek
Awatar użytkownika
motomouse
Posty: 125
Rejestracja: 2009-07-16, 19:06
Lokalizacja: Łódź - I See in ...

Post autor: motomouse »

maroosz pisze:Zależy mi na ekonomicznej jeździe stąd stawiam na diesla,
Tak zupełnie abstrahując od osobistych preferencji : w jaki sposób obecnie jazda samochodem z silnikiem diesla jest ekonomiczna ? Cena ON/noPb jest identyczna, a niewiele zmniejszone spalanie nie rekompensuje zwiększonych kosztów serwisu i obsługi.
Nobody expects the Spanish Inquisition!

Herbert II ASC on board ( Herbert I w bagażniku )
Sirio Performer 5000/Sirio Turbo 2000/Sirio T3-27
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

motomouse pisze:Tak zupełnie abstrahując od osobistych preferencji : w jaki sposób obecnie jazda samochodem z silnikiem diesla jest ekonomiczna ? Cena ON/noPb jest identyczna, a niewiele zmniejszone spalanie nie rekompensuje zwiększonych kosztów serwisu i obsługi.
zwiększonych kosztów serwisu?? nie zauważyłem zwiększonych kosztów serwisu... dwa że spalanie średnio powiedzmy 3 litry na 100 km mniej, daje mi ok 12 litrów na tydzień... miesięcznie to już 48 litrów. Poza tym aktualnie mieszkam w UK i 'road tax'(podatek drogowy) powiedzmy na diesla 1,9 jest mniejszy o 50% niż na benzynę 1,6... trzy... ubezpieczenie jest ok 20% tańsze...
Obrazek
imp1
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-20, 15:04
Lokalizacja: wrocław

Post autor: imp1 »

1.9 tdi
od lat sprawdzone silniki. mam silnik ASZ 130KM co 10 tys. zmieniam olej i od trzech lat bez problemowa eksploatacja, auto z 2002 i najechane 240tys.
moment obrotowy 310 Nm też robi swoje
Spalanie w trasie starając się jechać ekonomicznie zrobiłem 4,7l na odcinku 110 km ale co to za jazda :roll:
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

fordowski 2,0 tdci ale od konca 2004 roku ,bez obsługowe silniki na łańcuchach a nie paskach
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Jako, ze pytałeś to nawet poszukałam http://www.autogaleria.pl/auto_test/maz ... t,495.html Jeszcze nie miałam tak płynnie i szybko spinającego się auta. Do gazu podchodzę ze sporą rezerwą.
Spalanie jest o jakiś litr ana 100 większe niż obiecywał producent. W sumie często zauważalna drobnostka. Spalanie mam w granicach do 6 w mieszanym.

Nie zauważyłam nic w nadkolach także nie umiem Ci odpowiedzieć...


ps. to co się świeci przy podłokietniku jest w kolorze czarnym ale ma fakturę meblościanki :roll: doprawdy nie wiem kto na to wpadł


Dzięki Kolego. Już poprawiłam link
Ostatnio zmieniony 2011-11-18, 12:34 przez orba, łącznie zmieniany 2 razy.
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
imp1
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-20, 15:04
Lokalizacja: wrocław

Post autor: imp1 »

link nie działa
poldek89
Posty: 12
Rejestracja: 2011-10-04, 18:15
Lokalizacja: wkz

Post autor: poldek89 »

JA bym polecał 1.9 TDI z grupy VAG. A co wybierzesz to już zależy co ci się podoba czy będzie to VW golf czy seat ibiza lub audi A6. Silniki tych autach są wytrzymałe i jeżeli trafisz na zadbany egzemplarz bedzesz cieszył się długą i bezproblemową jazdą.
Awatar użytkownika
waglik
Posty: 380
Rejestracja: 2010-04-24, 12:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: waglik »

motomouse, sorry ale takie bajki wsadź między książki, nawet jakby benzyna kosztowała 5 zł. a ropa 6 zł. w życiu bym się do benzyniaka nie przesiadł, ponieważ pojazdy na ON są o wiele bardziej wytrzymalsze i znam co prawda tylko jeden samochód, ALE koleś obecnie dobija do ok. 700-800 tyś. km. w Golfie 3 1.9 TD. Wiadomo dużo remontów robił ( raz sprzęgło, raz wszystkie poduchy) , ale motor ten sam i nadal niezawodny, tyle, że koleś jest delikatny z tym autem jak z niemowlakiem i nie tyra go ani nic. Ale jednak. A Tobie maroosz, mogę polecić jak już tutaj większość pisze 1.9 TDi z koncernu VAG, ja co prawda obecnie mam 1.9 D bez turbo w VW Polo, i wlejesz do baku obojętnie co tylko, żeby się paliło i można jeździć. Ale autko ma słabe przyspieszenie (mam kupioną nową skrzynie i zbiera mi się do 100 w ok. 11-12 sek) ale jako auto rodzinne nie polecam, zbyt małe i nie za bardzo wygodne, ale we dwoje śmiało można śmigać, a spalanie ok. 4-5l./ 100 km. I zakładam sie o flache, że benzyna takiego przebiegu by nie wytrzymała.
Mobil - Yosan Turbo, FD2060, SIRIO ML-145
Mobil2- Yosan PRO-120, SIRIO ML-145
Baza - K-PO DX5000 V4, SIRIO GPE 27 5/8, zasilacz RM Italy 1050SPS 50A
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

TDI i dalej długo nic. Jeśli chces lać OO, czy ON z nieznanych źródeł, to stary TDI na elektronicznej pompie, jeśli VERVA i generalnie pewne paliwo, to możesz iść w popmki. Coś wybierzesz - Pasek B5, Golf, Bora, Audi A4, A6.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
greorg
Posty: 94
Rejestracja: 2008-12-07, 20:26
Lokalizacja: SDL

Post autor: greorg »

również polecam TDI, trwałe, mało pali, podatne na tuning, nie trzeba wysokich obrotów aby jechać dynamicznie, szczególnie wersje o mocy wyższej niż 90KM,
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

Dzięki Jola... chyba się poważnie nad tym zastanowię....
Obrazek
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

jak Ci się ten dieselek podoba to pomyśl nad Vectrą lub Astrą z tym silnikiem :) albo nad lepszym fiatem :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Olo.

Post autor: Olo. »

To nie jest dobry pomysł.....
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

kup mazdzioche jak masz na nią kasiorę, piękne i kochane autko, lecz gnije :-P
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”