czy ktoś sie zajmuje na forum automatycznymi skrzyniami bieg

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

czy ktoś sie zajmuje na forum automatycznymi skrzyniami bieg

Post autor: kgb14 »

witam.
Ostatnio chwaliłem sie , ze Misiek jest bezawaryjny ....no i k.... sie zesr... :evill:

Padała automatyczna skrzynia biegów w moim miśku 2,5 v6 tiptronic .

Opis sytuacji :
Przygotowywałem siedo wyprzedzania - 4 bieg . Wrzuciłem tipronic - zredukowałem na 3 . Pociągnąłem chwilę zrównałem sie z wyprzedzanym pojazdem i ....dupa auto przestało ciągnąc .
Nie było żadnego zgrzytu , stuku ani nic . co wskazywałoby na rozsypanie sie wałeczków w skrzyni . Auto pojechało na warsztat na lawecie :-/

Tam may problem ze zdiagnozowaniem - ponieważ standardowa wtyczka diagnostyczna ,,nie rozmawia'' ze skrzynią z innymi podzespołami tak ale nie ze skrzynią . Może dopiero jutro tj. w poniedziałek uda sie do tego warsztatu ściągnąć po sąsiedzku innych speców ze sprzętem diagnostycznym . nie sztuka ściągnąć skrzynie i dalej szukać po omacku co padło rozbierać na części i mnożyć koszty . Mój warsztat w nysie po prostu nie robi automatycznych skrzyń - w ogóle mało jest warsztatów które robią automaty do Japończyków .
Z tego co już wyczytałem np tu http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic. ... tomatyczna bardzo prawdopodobne jest to , ze padło sprzęgło hydrokinetyczne - czyli takie coś http://midparts.com.pl/pl/p/KM175-KONWENTER-Galant/2613

Nadmieniam ,ze olej i filtr w skrzyni był niedawno wymieniany . Cała skrzynia to niebagatelny koszt .


Czyt na forum ktoś sie na tym zna , prowadzi warsztat , może coś polecić , ma dostęp do tańszych części ?? Ewentualnie miał taki przypadek ?



Ponadto wstępnie mechanik powiedział ,ze wygląda jakby nie było ciśnienia oleju a olej jest , żadnych wycieków . Czy w tej skrzyni jest czujnik ciśnienia ?

Ma ktoś jakieś sugestie , podpowiedzi o co kaman ?
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
krzysiekjx1
Posty: 162
Rejestracja: 2011-05-08, 18:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: czy ktoś sie zajmuje na forum automatycznymi skrzyniami

Post autor: krzysiekjx1 »

kgb14 pisze:
- nie sztuka ściągnąć skrzynie i dalej szukać po omacku co padło rozbierać na części i mnożyć koszty .

- Cała skrzynia to niebagatelny koszt .


- Ewentualnie miał taki przypadek ?

-Ponadto wstępnie mechanik powiedział ,ze wygląda jakby nie było ciśnienia oleju a olej jest , żadnych wycieków . Czy w tej skrzyni jest czujnik ciśnienia ?
-nie ma większej głupoty i szkody dla tego podzespołu jak zbędna ingerencja mechanika
-dochodząca do wartości auta w wieku ok 5 lat :-(
-taki nie ale ileż mechaników sie pochylało nad jednym autem i każdy miał pewne przypuszczenia ale nikt nie był nawet bliski prawdy
-też czytałem o takich objawach

jedno co muszę stwierdzić (sam miałem dylemat) że warto jechać do renomowanego punktu który sie w tym specjalizuje bo finalnie i tak wyjdzie taniej niż szukanie po omacku
w użyciu ze względu na gabaryty Lafayette Ermes + Sirio ML-145
leżakuje w szafie nówka Valery Philipines+ Pan432+Sirtel S9
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

Znaczy się auto całkiem przestało jechać czy przestało zmieniać biegi czy co było spowodowane że odjechało na lawecie ??
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

Ja dostęp do części mam znajomy prowadzi warsztat i ma konkretne rabaty w autoland i intercars. Tylko mów co byś potrzebował?

Jakbyś wiedział i się zdecydował PW :mrgreen:

A co do Mitsubishi to u mnie w domku jest jeden Colcik 2000 rprod 1.6 z manualem nie ma nic lepszego
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Kilobajt, silnik pracuje , nie zmienia biegów nie ma przełożenia na koła .
adikpn, jak cos to uprzedzam ,zę będę dawał znać co potrzebuję . Postaraj sie być na forum jutro , pojutrze wtedy będę wiedział czy to tylko jakaś cześć czy ....cała skrzynia .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

kgb14 pisze: Postaraj sie być na forum jutro , pojutrze wtedy będę wiedział czy to tylko jakaś cześć czy ....cała skrzynia .
O to się nie martw jestem codziennie w godzinach popołudniowych i wieczornych z racji tego że pracuję od 7 do 17 czasami 18 jeżeli byś potrzebował całą skrzynię 31 marca jestem w DE i można by się rozejrzeć.

Powiem tak klamoty będą tanie bo ja do Colta (autem śmiga tata) kupiłem sprzęgło Valeo za nie całe 270 zł muszę Cię jednak uprzedzić że wymiana elementów będzie potwornie droga...
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

Jak dawno temu wymieniales olej i filter?Ja sadze ze to moze miec cos wspulnego wlasnie z wymiana tegoz filtra, moze zle jakas uszczelke zalozyli i nie ma cisnienia teraz.Ponadto czy zostal wlany wlasciwy olej.To sa moze durne pytania ale na tych najprostrzych zeczach czasem mozna cos spierdolic.
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

lej jest właściwy - do tej skrzyni są właściwe tylko dwa oleje . Filtr i olej wymieniane były niecały rok temu . Nie przejechałem jeszcze właściwej liczy km do następnej wymiany .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

wiem ze to straszna deprecha, ale moze spruboj na jakims forum zadac pytanie.
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

Moim skromnym zdaniem padł sterownik skrzyni biegów.

Albo całkowicie się uwalił albo jakaś pierdołka typu brak kontaktu z czujnikiem pedału hamulca lub gazu, brak zasilania, brak odczytu parametrów z czujników oleju.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

bardzo bym sie cieszył jakby to był jakiś sterownik czy nawet komp do skrzyni .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Sakaszwili

Post autor: Sakaszwili »

A jak zmieniałeś olej to były opiłki na magnesie w misce ?
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

nie pamiętam - nie robiłem tego sam ale raczej nie .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Jeżeli auto śmigało i nie było objawów (ślizgające się biegi, brak ciągu, szarpanie przy przerzucaniu biegów) to jest opcja, że rzeczywiście skrzynia zgubiła ciśnienie. Spuść olej, zdejmij dekiel od filtra i ściągnij filtr. Nad filtrem powinien być oring, który uszczelnia układ. Zdarza się, że oring potrafi spaść i skrzynia gubi ciśnienie.

Gdyby to miał być konwerter (sprzęgło hydrokinetyczne) albo coś innego to objawy miałbyś już wcześniej. Ewentualnie jest opcja, że padł któryś solenoid. Czy skrzynia wyrzyciła błąd (check engine) na desce? Jeżeli nie wywaliła błędu to solenoidy powinny być ok - uszkodzony solenoid wywaliłby check engine.

Zacznij od najprostszej sprawy i zdejmij filtr i zobacz, czy wszystkie uszczelki / oringi są na miejscu. Jeżeli szkoda Ci oleju i nie chcesz zalewać nowego to wyczyść śrubę spustową, weź czystą kuwetę i do niej złap olej. Jak poskładasz to weź pończochę i rozciągnij ją na lejek i zalej stary olej do skrzyni.

Tyle możesz zrobić sam nie narażając się na koszty.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Tablica nie wyrzuciła żadnego błędu . biegi przełączały sie prawidłowo . Filtr jest zewnętrzny - nie wewnętrzny jak w niektórych modelach . Auto jest i tak już na warsztacie - jutro zadysponuje co dalej robić . Olej faktycznie muszę oszczędzić bo jest bardzo drogi - ok 50-70 zł za litr a wchodzi 6 litrów .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”