przekroczenie prędkości motorowerem

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

przekroczenie prędkości motorowerem

Post autor: Marcin Sandomierz »

Witam Was

Mam takie pytanie dotyczące prawa drogowego. Mam motorower, który według przepisów może rozwinąć maksymalnie 45 km/h. Jeżeli zdejmie się ograniczenia pójdzie i więcej, nawet do 80 km/h.

Załóżmy że jadę drogą poza terenem zabudowanym, gdzie prędkość dopuszczalna wynosi 90 km/h, ja mam zdjęte ograniczenia i jadę 75 km swoim motorowerem - nie przekraczam dopuszczalnej prędkości na tej drodze. Za mną ja miśki nieoznakowanym samochodem i rejestrują prędkość wideo rejestratorem.

Czy w takim przypadku mogę zostać ukarany mandatem i jakie wykroczenie popełniłem ?
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Zabiorą Ci dowód rejestracyjny bo motorower nie spełnia warunków dopuszczenia do ruchu i będziesz musiał zrobić badanie techniczne w stacji diagnostycznej. Mandat pewnie tez jakiś będzie za poruszanie się pojazdem, który nie spełnia warunków motoroweru :-)

Za przekroczenie prędkości nie będzie mandatu.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Przekroczyłeś prędkość, więc należy się mandat - jak nie przyjmujesz to sprawa idzie do sądu, a tam ekspertyzy i przegrywasz. Płacisz mandat, koszty sądowe, ekspertyzy.

Do tego kara, że jechałeś motorem, a nie motorowerem bez uprawnień (jeśli ich nie masz), badanie techniczne, dodatkowy mandat itd...

[ Dodano: 2012-06-24, 22:33 ]
SQ5PTW, szybszy byłeś niż odblokowany skuter ;-)
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Skorupa pisze:Do tego kara, że jechałeś motorem, a nie motorowerem bez uprawnień
Nie mam kat A ale pojazd jest zarejestrowany jako motorower a nie motor, więc nie mogą mnie ukarać za jazdę motorem jak jechałem tylko motorowerem.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Bo motorower po odblokowaniu stał się motorem, tyle że bez papierów, więc dodatkowe "paragrafy" wchodzą w grę.

Lepiej nie ryzykować albo nie dać się złapać ;-)
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

ale motorower ma max prędkość 45km/h więc będzie tak jak napisał Eazy i może być mandat za brak kategorii (300zł)
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Marcin nie rozumiem Twoich dociekań . Przepisy jasno stanowią co to jest motorower i jakie ma mieć parametry techniczne , aby był motorowerem. Twój sprzęt po odblokowaniu motorowerem już nie jest .
P.S. W analogicznej sytuacji mój kolega z pracy też się stawiał mundurowym , w sądzie grodzkim przegrał z kretesem i kosztowało go to grubą forsę.
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Post autor: ROMAN06 »

katapultion pisze: więc będzie tak jak napisał Eazy i może być mandat za brak kategorii (300zł)
Koledzy po odblokowaniu motorower staje się zwykłym szrotem nie nadającym sie do niczego ponieważ nie posiada homologacji atestów i dopuszczenia do ruchu.Po takim zabiegu pojazd staje się TZW samoróbką.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
andrez731
Posty: 12
Rejestracja: 2011-08-28, 15:57
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: andrez731 »

jadac rowerem z szybkoscia 60 km na godz rower nie staje sie motorem jesli chodzi o mandat za przekroczenie szybkosci to zależy tylko od osoby kontrolującej
Awatar użytkownika
arekko
Posty: 262
Rejestracja: 2012-01-01, 22:54
Lokalizacja: NDM

Post autor: arekko »

mandat za brak uprawnień kat. A,
z prawkiem (wg mnie) możesz jeździć bez ogranicznika.
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

andrez731, rower to nie pojazd silnikowy, więc jak ma się stać motorem? :-)
Awatar użytkownika
arekko
Posty: 262
Rejestracja: 2012-01-01, 22:54
Lokalizacja: NDM

Post autor: arekko »

motocyklem ;-)
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

To jeszcze trudniej ;-)
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Post autor: ROMAN06 »

arekko pisze:z prawkiem (wg mnie) możesz jeździć bez ogranicznika.
Usuwając cokolwiek tracisz gwarancję przegląd techniczny i homologację pojazdu.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
Awatar użytkownika
GuGi
Posty: 518
Rejestracja: 2010-03-10, 17:33
Lokalizacja: Gorlice/Krosno
Kontakt:

Post autor: GuGi »

mówicie tutaj pewnie o typowych nowych skuterach, a co powiecie na temat simsona/rometa (oczywiscie wszytsko 50 ccm) ? ? Wszystko fabryczne, nie ma żadnych kagańców elektronicznych pozakładanych, a prędkości można rozwijać znacznie więcej niż 45km/h. Wiec jak to z tym jest ? ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”