Renault laguna ;)

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
biohack
Posty: 89
Rejestracja: 2012-06-21, 16:06
Lokalizacja: Łask

Renault laguna ;)

Post autor: biohack »

Witam może ktoś miał podobny przypadek taki jak u mnie. Renia ma 239 tys przebiegu tłoki czyste spręzanie dobre świece zawsze jak kako, nową zawieche , wszystko prawie nowe bo nie chce zmieniać auta , ale falują mi wolne obroty. Po uszczelniany jest cały dolot , krokowiec nowy jest, nowy czujnik położenia przepustnicy styki czyszczone, eh nie wiem co robić bo ostatnio spod roboty chce wyjechać , kręce raz drugi trzeci nic. Dopiero za 5 razem z łaski odpalił , paliwko dochodzi bo aż czułem paliwo od tego kręcenia. Zaraz wypłata cb nowe czeka , a tu autko takie psikusy robi.
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

A jak przepływka? Generalnie takie objawy to krokowiec, ale skoro piszesz, że nowy...
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

A moze os przepustnicy ma nadmierny luz (czyt.dokonala zywotu).
Po drugie czy masz w silniku zwor EGR moze tu jest problem?
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

Tak jak kolega mówi, zawór EGR, lub czujnik położenia wału przerywa. Sprawdź stroboskopem czy mu zapłon nie wylatuje, tzn czy nie gubi iskry. Powiedz najlepiej jaki silnik, jaki rocznik itd...
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

Wymien przewody wysokiego napiecia, swiece ( na takie jakie producent zaleca-zednych wynalazkow), sprawdz cewki czy nie sa popekane, najlepiej jak bedzie ciemno, bedzie dobrze widac czy iskra skacze po silniku.
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
Awatar użytkownika
biohack
Posty: 89
Rejestracja: 2012-06-21, 16:06
Lokalizacja: Łask

Post autor: biohack »

Witam silniczek 1.8 90km F3P renault laguna kombi ph1 . Przewody zapłonowe są nowe magneti minareli czy jakoś tak się piszę.Świece mają góra 2 tys przebiegu, a cewki WN były czyszczone i myte. Przepustnica czysta żadnych luzów nie ma. Chyba wymienie wszystkie czujniki no bo renia pali mi mniej niż 6 w trasie , a takie płata figle :)
Mobil: Intek HR 5500-Densei ec 2002 po tuningu - Sirio Performer 5000 dziurka
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

kolego najłatwiej będzie jak podłączysz auto pod komputer , znajdź diagnostykę komputerową, jakiegoś speca z komputerem i wtykiem bo w serwisie będzie drogo
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
biohack
Posty: 89
Rejestracja: 2012-06-21, 16:06
Lokalizacja: Łask

Post autor: biohack »

Spokojnie program mam już kable po wypłacie kupie. Odrazu do wymiany lecą czujnik podciśnienia ,ssania i położenia wału korbowego. Renia bedzie miała pełno nowych czesci :)
Mobil: Intek HR 5500-Densei ec 2002 po tuningu - Sirio Performer 5000 dziurka
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Kiedyś w Lanosie 1,6 16V miałem kłopot identyczny . Zacząłem od silnika krokowego i na nim skończyłem . Na początek wymieniłem ów silniczek , dalej falowało potem była kołomyjka z kablami , świecami , cewką przepływomierzem i co tam jeszcze . Okazało się że odrobinkę nadgryzione było gniazdo silnika krokowego , precyzyjna polerka pomogła.
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

Ja obstawiam ze silnik ciagnie "lewe" powietrze,dlatego sa takie cuda.
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
Awatar użytkownika
biohack
Posty: 89
Rejestracja: 2012-06-21, 16:06
Lokalizacja: Łask

Post autor: biohack »

Cały dolot jest uszczelniony renzosilem . Narazie to gdybanie , no ale ile można wymieniać :) ostatnio chłodnica wymieniona bo rozszczelniła się wzdłuż . Autko musi byc sprawne bo radio czeka :D
Mobil: Intek HR 5500-Densei ec 2002 po tuningu - Sirio Performer 5000 dziurka
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

Mialem kiedys taka z 2.0 w automacie.Fajnie to jezdilo ale palila jak smok,szczegulnie w zimie :mrgreen:
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
Awatar użytkownika
biohack
Posty: 89
Rejestracja: 2012-06-21, 16:06
Lokalizacja: Łask

Post autor: biohack »

Ja mam nie typową renie bo jest to wersja sport. Ma tarcze z tyłu plus wielopunkt . Nie widziałem jeszcze takiej w wersji kombi :) . Moja renia jak jechałem po radia lampowe do częstochowy myślałem , że podczas trasy nawalił wskaźnik paliwa. Jak wróciłem do domku to miałem jeszcze z dobre 3 kreski. Cóż było to obarczone tym, że jeżdze zawsze ekonomicznie i przez CB drą się, że z taką jazdą to na pole.
Mobil: Intek HR 5500-Densei ec 2002 po tuningu - Sirio Performer 5000 dziurka
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

biohack pisze:Cały dolot jest uszczelniony renzosilem . Narazie to gdybanie , no ale ile można wymieniać :) ostatnio chłodnica wymieniona bo rozszczelniła się wzdłuż . Autko musi byc sprawne bo radio czeka :D
Dobrze obejrzałeś gniazdo silnika krokowego ??
Awatar użytkownika
biohack
Posty: 89
Rejestracja: 2012-06-21, 16:06
Lokalizacja: Łask

Post autor: biohack »

Silniczek krokowy nowy wlocik wyczyszczony odtłuszczony . Nie bawie się w tanioche jak ma być dobrze zrobione to wole zapłacić więcej. Nie słyszę charakterystycznego szczekania gdyby się coś zacinało. Nie możliwe, że nagle krokowiec szaleje. Pełno czujników, ale nie bede się pieprzył wymienie te co są możliwe.
Mobil: Intek HR 5500-Densei ec 2002 po tuningu - Sirio Performer 5000 dziurka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”