Jakie żarówki H4 polecacie

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
mklos
Posty: 85
Rejestracja: 2015-11-22, 12:56
Znak/ranga: 161BD782

Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: mklos »

W poprzednim pojeździe miałem różne żarówki... Tanie i drogie. Ciekawostka jest taka, że Osramy wcale nie wyróżniły się na tle tanich pod względem żywotności - pod względem jakości światła - owszem.
Mój obecny pojazd ma 12 lat, przebieg 66 tyś km i fabryczne żarówki. Jeżeli komuś padają żarówki często, przede wszystkim swoje dochodzenie powinien rozpocząć od instalacji, czy nie ma jakichś problemów z napięciem podczas startu.

Polecam Osram.
161 BD 782
Mobil: RCI-2950DX + Sirio Turbo 2000
Baza: AT-6666 + Sirio Turbo 5000
sgt_raffie
Posty: 14
Rejestracja: 2012-07-25, 12:09
Lokalizacja: Kraków

Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: sgt_raffie »

No, ktoś fedruje ;)

Ale jak temat taki "mój" temat się to powiem, ze zmiana na Osramki Nightbreakery to jedna z pierwszych w każdym kupionym samochodzie. Faktycznie różnica w ilości i jakości światła jest spora.

I to co mklos powiedział, palą się zarówki? Sprawdzać elektrykę. Jak xenony to wymieniać parami i sprawdzać przetwornice. Na dłuższą metę oszczędność.
Pozdrawiam serdecznie

Rafał
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: kubaopp »

Reklama dźwignią handlu :hopla:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Re: Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: bad »

mklos pisze:W poprzednim pojeździe miałem różne żarówki... Tanie i drogie. Ciekawostka jest taka, że Osramy wcale nie wyróżniły się na tle tanich pod względem żywotności - pod względem jakości światła - owszem.
Mój obecny pojazd ma 12 lat, przebieg 66 tyś km i fabryczne żarówki. Jeżeli komuś padają żarówki często, przede wszystkim swoje dochodzenie powinien rozpocząć od instalacji, czy nie ma jakichś problemów z napięciem podczas startu.

Polecam Osram.
Jak to auto stoi a nie jeździ, to nie ma się co przepalać.
H4 w przeciwieństwie do H7 są wytrzymałymi żarówkami.

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
Awatar użytkownika
heniopt
Posty: 170
Rejestracja: 2014-08-03, 19:37
Znak/ranga: SP7EP
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: heniopt »

adamm90 pisze:... np. Osram Night Breaker (polecany ze względu na długą żywotność i wysoką jakość światła).
Jeśli chodzi o tę żywotność to bym się kłócił. Używałem przez jakiś czas w swoich autach tych żarówek. Jakość światła rzeczywiście zauważalna gołym okiem, ale żywotność względem zwykłych, dobrych, markowych żarówek ma się ni jak. Jeśli masz dobry dostęp do wymiany żarówek to można się bawić w Night Breaker-y, ale jeśli wymiana jest z różnych względów kłopotliwa i chcesz uniknąć częstszej wymiany to nie ma zakładanie ich sensu.

Mobil : Harry III tuning ver.1 knk + Densei EC 2002 tuning knk
Icom 5100E, Icom IC-R6, TYT MD380, Alinco DR-135-DX
sgt_raffie
Posty: 14
Rejestracja: 2012-07-25, 12:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: sgt_raffie »

heniopt pisze: Jeśli chodzi o tę żywotność to bym się kłócił. Używałem przez jakiś czas w swoich autach tych żarówek. Jakość światła rzeczywiście zauważalna gołym okiem, ale żywotność względem zwykłych, dobrych, markowych żarówek ma się ni jak. Jeśli masz dobry dostęp do wymiany żarówek to można się bawić w Night Breaker-y, ale jeśli wymiana jest z różnych względów kłopotliwa i chcesz uniknąć częstszej wymiany to nie ma zakładanie ich sensu.
Czyli w Twoim przypadku były mniej żywotne od normalnych, "markowych" żarówek?
Pozdrawiam serdecznie

Rafał
Awatar użytkownika
mklos
Posty: 85
Rejestracja: 2015-11-22, 12:56
Znak/ranga: 161BD782

Re: Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: mklos »

bad pisze:Jak to auto stoi a nie jeździ, to nie ma się co przepalać.
H4 w przeciwieństwie do H7 są wytrzymałymi żarówkami.
Czy żarówka przejedzie 66 tyś w ciągu 11 lat, czy w ciągu roku, jest to nie istotne. Żarnik przez 66 tyś musi świecić przez X godzin. W poprzednim aucie nawet nie zbliżyłem się do 1/3 tego dystansu. Żarówki wymieniałem co kilka tyś km. Nawet na H7, to bardzo mało. Powiedzmy robisz 50 tyś rocznie i wymieniasz żarówki co miesiąc... Coś jest nie halo, nieprawdaż?
Problemy z napięciem nie muszą być wcale takie rzadkie. Mój kolega miał... Odkrył po tym, że wycieraczki coś za szybko pracowały... Sam na własne oczy, miesiąc temu, widziałem pojazd, który dawał na instalację napięcie 17V, momentami 18V... Kto sprawdza napięcie ładowania... Jak nie ma problemów to nikt, do momentu, kiedy nie zaczynają się poważniejsze problemy, a potencjalny objaw w postaci często padających żarówek zrzuca się na barki jakości tychże...
161 BD 782
Mobil: RCI-2950DX + Sirio Turbo 2000
Baza: AT-6666 + Sirio Turbo 5000
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: Szpadyzor11 »

mklos pisze:
bad pisze:Jak to auto stoi a nie jeździ, to nie ma się co przepalać.
H4 w przeciwieństwie do H7 są wytrzymałymi żarówkami.
Czy żarówka przejedzie 66 tyś w ciągu 11 lat, czy w ciągu roku, jest to nie istotne. Żarnik przez 66 tyś musi świecić przez X godzin. W poprzednim aucie nawet nie zbliżyłem się do 1/3 tego dystansu. Żarówki wymieniałem co kilka tyś km. Nawet na H7, to bardzo mało. Powiedzmy robisz 50 tyś rocznie i wymieniasz żarówki co miesiąc... Coś jest nie halo, nieprawdaż?
Problemy z napięciem nie muszą być wcale takie rzadkie. Mój kolega miał... Odkrył po tym, że wycieraczki coś za szybko pracowały... Sam na własne oczy, miesiąc temu, widziałem pojazd, który dawał na instalację napięcie 17V, momentami 18V... Kto sprawdza napięcie ładowania... Jak nie ma problemów to nikt, do momentu, kiedy nie zaczynają się poważniejsze problemy, a potencjalny objaw w postaci często padających żarówek zrzuca się na barki jakości tychże...
Sam z opinii znajomych mogę stwierdzić ze francuzy mają większego "smaka" na H7-mki, a jeszcze lepiej wspominają, jak mają utrudniony dostęp do wymiany żarówki ;-)
Podwyższone napięcie swoją drogą... Tętnienia (duże skoki) napięć też robią robotę.
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
thinkpad
Posty: 147
Rejestracja: 2013-05-04, 13:27
Lokalizacja: Serock / Katowice Ligota
Kontakt:

Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: thinkpad »

Kupiłem polecane w jakimś teście Tungsramy megalight +60%, różnica z poprzednich Philips najtańszych jest znaczna - ale tamte miały już ze dwa lata, o ile nie więcej... Co prawda jeżdżę na dziennych, ale jednak żarówki się zużywają - a że nie kosztują wiele, wolę wymienić zawczasu - szczególnie przy tych szybko zapadających zmrokach.
Volvo 440, Honda CB250N Superdream, Yamaha Slider
Mój montaż - President Herbert I, Sirio Titanium 1400 / T3 27
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: kubaopp »

Moim Zdaniem to tylko inna barwa światła a nie więcej światła link który wklejałem wyżej :
http://catalog.gelighting.com/lamp/auto ... =0/?r=emea
Tungsramy, czy to plus, czy plus 120 nawet producent podaje ile lumenów przy jednych i drugich jest 1650lm
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
MarcinC5User
Posty: 264
Rejestracja: 2013-07-28, 14:02
Lokalizacja: Zabrze

Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: MarcinC5User »

Ja za to korzystam z Philips White Vision. W każdym mobilu je miałem i nic się z nimi nie działo a do tego świecą idealna bielą. A cenowo też przystępne.
K-PO DX 5000 v6 + Santiago 1200 + W zapasie Sirio ML 145 ;) A okazyjnie Thunderpole Tank Whip 1/4 :D
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Re: Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: Ferbus »

Co prawda nie h4, a h7 ale kupiłem Osram cool blue hyper... Światło piękne, podchodzące pod xenon (5000k) ale nie wiem czy to wina nowej serii tych żarówek, czy one po prostu tam mają - świecą bardzo blisko :( ma ktoś jakieś doświadczenie z tym modelem? Dodam, że w sprzedaży są dwa rodzaje tych żarówek. Jedne z homologacją, drugie bez.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: SP9 »

Osram Night Breaker - miałem H7 ale H4 też robią, naprawdę była różnica między nimi a zwykłymi
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Valdi77
Posty: 277
Rejestracja: 2014-01-25, 17:33
Znak/ranga: 161CBF159
Lokalizacja: Sieradz/Kalisz (JO91FR)
Kontakt:

Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: Valdi77 »

Potwierdzam i polecam, te żarówki co Wojtek KR - osram night breaker - bardzo dobre żarówki - użytkuję je w dwóch autach ( w octavii - H4, w fabii - H7). Bardzo jasne światło i widoczność dużo lepsza niż przy zwykłych żarówkach. Pierwsze serie tych żarówek miały jedną ale istotną wadę :cry: - dość szybko kończyła się ich żywotność / przepalały się. Później osram poprawił coś w tym modelu (czytałem w necie) i faktycznie teraz te które mam, jeżdżę na nich już około 1,5 - roku albo więcej i jest OK.
Waldek (Valdi77 - wcześniej - kris34) 161CBF159
car 1 - M-tech legend III (tuning Konektor) + Sirio SG-CB 1400/Prsident Ohio
car 2 - President johnny II asc (tuning Konektor) + Sirio T-2 27
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Jakie żarówki H4 polecacie

Post autor: domino.pl »

A ja tam miałem większość żarówek, teraz jeżdzę na xenonach i na razie niemam zamiaru wracać do żarówek. Tyle że H1. :->
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”