Aplikacji Android YANOSIK

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
sp9le
Posty: 469
Rejestracja: 2011-09-14, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Aplikacji Android YANOSIK

Post autor: sp9le »

Wojtek KR pisze:Policji nie wolno korzystać z innych środków poza służbowymi i raczej tego przestrzegają, bo mogą mieć nieprzyjemne konsekwencje ( wstrzymanie dodatku uznaniowego, skierowanie do pieszych patroli w prewencji, gorsze godziny i rejony patroli...jest sporo sposobów na uprzyjemnienie życia) jak np. kontrolny im to udowodni i napisze z tego raport - za co ma premie - za udowodnienie nieprawidłowego toku służby patrolu :mrgreen: nośną często stawiają złośliwe mobilki
Hehe ciekawe, już widzę jak z drogówki ktoś trafia na ulicę - nie znasz Policji.
Awatar użytkownika
bastek_m
Posty: 84
Rejestracja: 2014-07-17, 10:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Aplikacji Android YANOSIK

Post autor: bastek_m »

Nie do końca, wczoraj wyjeżdżałem z Ustronia to mogłem posłuchać zetki czy trójki na 19tym, sobie jaja gość robił albo mu ptt się skleił. Sorry za ot.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mobil: Legend III + główka PL + Sirio ML 145 -> montaż
Baza: może kiedyś ?
Awatar użytkownika
sp9le
Posty: 469
Rejestracja: 2011-09-14, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Aplikacji Android YANOSIK

Post autor: sp9le »

To akurat norma, mikrofon je.nięty w kąt i ptt przyciśnięte torebką żony.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Re: Aplikacji Android YANOSIK

Post autor: SP9 »

drakomp pisze:
Wojtek KR pisze:Policji nie wolno korzystać z innych środków poza służbowymi i raczej tego przestrzegają, bo mogą mieć nieprzyjemne konsekwencje ( wstrzymanie dodatku uznaniowego, skierowanie do pieszych patroli w prewencji, gorsze godziny i rejony patroli...jest sporo sposobów na uprzyjemnienie życia) jak np. kontrolny im to udowodni i napisze z tego raport - za co ma premie - za udowodnienie nieprawidłowego toku służby patrolu :mrgreen: nośną często stawiają złośliwe mobilki
Hehe ciekawe, już widzę jak z drogówki ktoś trafia na ulicę - nie znasz Policji.
A ty znasz? Ja mam z nimi rególarnie do czynienia....z drogówka również, a zdarza się że trafiają na ulice do prewencji w ramach "wyróżnienia" , są oddelegowywani na miesiąc dwa.. Drogówka, nielaty, kryminalna ....
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
sp9le
Posty: 469
Rejestracja: 2011-09-14, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Aplikacji Android YANOSIK

Post autor: sp9le »

Widocznie w Krakowie macie lepszą kontrolę :D. A czy znam Policję pozostawię to dla siebie.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Aplikacji Android YANOSIK

Post autor: SP9 »

Nie pracuje w Krakowie....ani w Policji :mrgreen:
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
ivan161
Posty: 299
Rejestracja: 2013-09-04, 09:54
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Aplikacji Android YANOSIK

Post autor: ivan161 »

Wojtek to po kiego grzyba im CB w nie oznakowanych?
Tak for fun czy jak? Bo już nie kumam...
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Aplikacji Android YANOSIK

Post autor: AntekPabianice »

Koniec OT :hym:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
heniopt
Posty: 170
Rejestracja: 2014-08-03, 19:37
Znak/ranga: SP7EP
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Aplikacji Android YANOSIK

Post autor: heniopt »

A u mnie w mieście jeździ parę rajdowozów z CB. Na dachu zazwyczaj mają wilsony a radia unideny. Są to oznakowane jak i nieoznakowane autka wydziału ruchu drogowego. Zawsze mogą się zasłonić tym, że używają tylko do odsłuchu :-) Podobnie jak i szary obywatel może sobie dla samego siebie puścić odsłuch ich radia. Tego nikt im nie zabroni. A udowodnić im, że to Oni złamali przepisy graniczy w naszym kochanym państwie z cudem.
Ja Yanosika już nie używam od dawien dawna. Nie przypadł mi do gustu, wolę tradycyjne CB. Jak zawsze powtarzam, CB przy bliższym poznaniu to nie tylko tzw. anty misiek ale pomoc drogowa, nawigacyjna jak i można po prostu pogadać sobie z kimś.
Ale fakt też jest taki, że nie raz aż wstyd kogoś wieźć samochodem jeśli z tego radia leci taka "piękna" łacina podwórkowa...
Podsumowując, ile ludzi tyle opinii. Gusta są różne a o gustach się nie dyskutuje :-) Nigdy nikogo na siłę nie zmuszam do używania CB jak i nie wyśmiewam tych co korzystają z yanosika. A na drodze nigdy nic nie zastąpi logicznego myślenia i rozwagi oraz reagowania na to co się na drodze dzieje.

Mobil : Harry III tuning ver.1 knk + Densei EC 2002 tuning knk
Icom 5100E, Icom IC-R6, TYT MD380, Alinco DR-135-DX
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Aplikacji Android YANOSIK

Post autor: tarnus »

heniopt pisze: Ale fakt też jest taki, że nie raz aż wstyd kogoś wieźć samochodem jeśli z tego radia leci taka "piękna" łacina podwórkowa...
Dlatego ja jeżdżę ze słuchawką w uchu. Żona czy inni pasażerowie nie mają pretensji że "coś gada" :mrgreen:
czarek0402
Posty: 194
Rejestracja: 2014-07-04, 17:48
Lokalizacja: Dolnośląskie

Aplikacji Android YANOSIK

Post autor: czarek0402 »

Witam tarnus,
tak nie jeździłem, nawet nie wiem, a nie szkoda zdrowia, słuchu? Jak ustawiasz głośność? To nie telefon, że odbierasz lub nie. Tutaj wpada po prostu, wszystko, musi być głośniej, aby hałas silnika, radia, pasażerów był w tle. ;-)

Piszę to, bo mi to się źle kojarzy, wystarczy, że widzę, że ludzie słuchają przez słuchawki w pracy, przy taśmie, przy maszynach, jak pracują silniki, pompy, agregaty, to już jest hałas wtedy, niby w normie, ale rozproszony jednak, do tego skomasowana muzyka w ucho, w uszy, podkręcona, bo głośno przecież wokół. :roll:
Uniden 78LTW, Sirio Turbo 2000, Albrecht CB-250
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Aplikacji Android YANOSIK

Post autor: AntekPabianice »

AntekPabianice pisze:Koniec OT :hym:
:?: :?: :?:

Chyba polecą paski :evil:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
xander
Posty: 353
Rejestracja: 2012-05-22, 20:53
Lokalizacja: Lublin

Aplikacji Android YANOSIK

Post autor: xander »

Ja jeżdże mając głośnik pod zagłówkiem. Też nie przeszkadza pasażerom. (Dlatego mi się w cre sprzęgał talkback - za blisko mikrofonu)

A wracając do yanosika mogę stwierdzić, że użyteczność aplikacji rośnie, jednak na drogach wojewódzkich, które często pokonuję jest nadal znikoma. Zapewne ulegnie poprawie wraz ze wzrostem ilości smartfonów wśród kierowców (w mojej okolicy i na mojej trasie chodzi głównie o kierowców ciężarówek). Nie sądzę, by wzrost popularności systemu przełożył się na większą ilość terminali. W porównaniu z konkurencją (Rysiek widzi misie od naviexperta) yanosik wypada o niebo lepiej.
Xander
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce.

"W przeciwieństwie do krasnoluda Modo sierżant Colon znał znaczenie słowa \"ironia\". Uważał, że to owoc podobny do aronii."
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Aplikacji Android YANOSIK

Post autor: tarnus »

xander pisze: Zapewne ulegnie poprawie wraz ze wzrostem ilości smartfonów wśród kierowców (w mojej okolicy i na mojej trasie chodzi głównie o kierowców ciężarówek). Nie sądzę, by wzrost popularności systemu przełożył się na większą ilość terminali. W porównaniu z konkurencją (Rysiek widzi misie od naviexperta) yanosik wypada o niebo lepiej.
Kierowcy ciężarówek może i zaopatrzą się w Yanosika ale nie liczę na jakieś znaczące ilości. Dla nich CB to nie tylko antymisiek, to także rozmowy w trasie, naprowadzanie po mieście, ostrzeganie o innych sytuacjach o których Yanosik nie ostrzeże itd. itd.
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 461
Rejestracja: 2014-05-27, 12:56
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Aplikacji Android YANOSIK

Post autor: kurdolf »

http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Yan ... omosc.html" onclick="window.open(this.href);return false; Rysiek kontra Yanosik
Mobil: CRE8900 FD-1818 mod. Sirio Turbo 5000 w dziurce.
Motorola RSN4001A
Baza:
Uniden USC 230 + Dipol
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”