Dacia Duster 1.6 16V

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: SP9 »

Powoli przymierzam się do zmiany samochodu - jeszcze w tym roku - jak dobrze pójdzie to w wakacje i szukam opinii o tym samochodzie Dacia Duster 1.6 16V interesuje mnie tylko silnik benzynowy wersja po 2014 - starszego kupować nie będę, szukam większego samochodu, na napędzie 4x4 mi nie zależy, ma być porostu większy, wygodniejszy i tani w utrzymaniu, zależny mi na wyższym zawieszeniu - urok polskich drug, parkingów na mieście z wysokimi krawężnikami. W necie sporo można na jego temat znaleźć jedni chwalą inni narzekają, jedni polecają inni odradzają. Miał ktoś z tym autem do czynienia ? no i od strony "radiowej" jak wygląda w nim poziom zakłóceń ???
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Bodvar
Posty: 348
Rejestracja: 2014-07-09, 21:49
Lokalizacja: JO71MD

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: Bodvar »

W robocie jeździmy takimi zagazowanymi najuboższą wersją czyli brak radia i klimy klamki do szyb ogólnie po za biedą w wyposażeniu muszę przyznać że nawet nie źle się to prowadzi, często jeżdżę też po drogach polnych i daje rade nasze są z końca 2015 roku
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: SP9 »

:mrgreen: - "korbotronic" odpada, szybki elektryczne i klima to podstawa, jednak głównie rozchodzi mi się o komfort jazdy i koszt utrzymania oraz czy autko sieje zakłóceniami, co do car audio na seryjnym mi nie zależy
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: AntekPabianice »

Wojtek KR, słyszałem (zaznaczam), że plastiki kiepskie, tapicerka, dywaniki to samo. Po jakimś czasie kurczą się, odłażą, a plastiki trzeszczą, skrzypią. Zainteresuj tematem się pod tym kątem.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: domino.pl »

Żona jeżdzi Sandero 1.6 ale 8v. 89 koni. Fajne proste autko. Duster mnie nie przekonuje. Kuzynka ma Dustera w dieslu. Wolałbym Sandero Stepway (żona tym bardziej).
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: SP9 »

.... w Seacie Ibizie po 3 latach też zaczęły plastiki trzeszczeć, a fotele skrzypieć , co do dywaników innych poza gumowymi nie uznaję wiec na początku je wymienię , Sandero mnie nie interesuje chce coś większego. Co do Dacii to cudów się nie spodziewam, ma być wygodnie i tanio w utrzymaniu
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: januwojt »

W mojej f-mie brygady automatyków takimi jeżdżą . Maja i diesle i benzyniaki . Mechanicznie ok , diesle oszczędne . Jak ktoś powyżej napisał , narzekają na kiepskie wykończenie , tzn plastiki marnej jakości i ogólnie materiały wnętrza. Sam muszę potwierdzić , że z zewnątrz wyglądają jak nowe , a środku jakby miały minimum po 10 lat , albo i więcej mimo , że są to auta dwu-trzy letnie. Wcześniej jeździli Skodami Octawiami , ale ze względu na oszczędności f-ma teraz kupiła Dacie . NIe ma żadnego porównania , 10-cio letnie Skody szły na przetarg z przebiegami 400tys , a wnętrze po umyciu wyglądało świeżo jak w aucie dwuletnim , zużycie było poznać tylko po nakładkach na pedałach i kierownicy . CHłopaki woleliby te stare styrane Skody niż nowe Dacie , jeśli chodzi o wnętrze , jakość wykończenia i ergonomie . Co do mnie przyjadą na przeglądy automatyk to jest gadka , żę Dacie to pośmiertna zemsta Causescu .
Awatar użytkownika
kevak
Posty: 114
Rejestracja: 2010-04-07, 13:13
Znak/ranga: SP3OLI
Lokalizacja: Przepastne lasy nad rzeką koło Nowego Miasta N/Wartą
Kontakt:

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: kevak »

Witaj. Jeżdżę wersją q dieslu, 4x4 z wszystkimi opcjami, bo mieszkając na odludziu potrzebuję wozu silnego, który wszędzie wjedzie i będzie tani w obsłudze i serwisie. Pod tym względem sobie chwalę.
Jeżeli jednak chodzi o CB, to to muszę Cię ostrzec przed czymś, co zajeło mi dużo czasu i nerwów. Otóż problemem jest montaż anteny. Nasuwa się w pierwszym rzędzie montaż na relingu, niestety jest on aluminiowy i nie umasowiony. Posłużyłem się miedzianką prowadzącą do relingu od śruby mocującej (szpilki) pod plastkowymi maskownicami. Mimo tych zabiegów, męczył się nad tym wszystkim Pan Kamil z Konektora w sumie dwa dni, SWR nie udało się sprowadzić poniżej 1,4. Nie jest też dobrym pomysłem montaż anteny Sirio Turbo 5000, jak miałem poprzednio, stroiła się na 1,7. Obecnie jeżdżę na SIGMA STINGER CL BLACK 160 , SWR 1,4. Z uwagi na wysoko położoną cewkę śródpowietrzną odbiór i nadawnie jest więcej niż dobre. Polecam lekturę na forum o tej antenie. To był jedyny problem w tym samochodzie.
Mam diesla i moje radia to znoszą, tylko niektóre słyszą czasem kierunkowskaz i wycieraczki. Po prostu trzeba testować indywidulnie, każde radio jest inne.
A co do Dusterka, kiedyś śmiałem się z tej marki i tego samochodu. Teraz jestem bardzo zadowolony, gdzie nie grzebnę to na częściach widzę logo Renault. Samochód też zresztą pod tą marką występuje w niektórych krajach, a jego związki zawieszenia z konstrukcjami Nissana są zaskakujące.
Pozdrawiam.
Radia: baza -AT6666 KNKTR,AT 5555N ver.2 KNTR, mobil : Magnum One ,CRE 8900 KNKTR, JFK II KNKTR , Było kilkanaście innych, wspaniałych i takich sobie :)
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Re: Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: HOŁDYS »

AntekPabianice pisze:Wojtek KR, słyszałem (zaznaczam), że plastiki kiepskie, tapicerka, dywaniki to samo. Po jakimś czasie kurczą się, odłażą, a plastiki trzeszczą, skrzypią. Zainteresuj tematem się pod tym kątem.

Jezdzę Dacią tylko Doccer kicha jakich mało zimą jak w żuku wieje przez każdy plastik co do zakłóceń jest OK bynajmniej moje radio ich nie odczuwa. Po drugie spalanie tryb ECO to porażka 10l/100 przy jeździe 110 na h
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: SP9 »

nie pytam o Dokkera tylko o Dustera :-/ umówię się na jazdę próbną to zobaczymy
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: januwojt »

Wojtek KR pisze:nie pytam o Dokkera tylko o Dustera :-/ umówię się na jazdę próbną to zobaczymy
Wojtku poszukaj egzemplarza w jakimś komisie , kilkuletniego do obejrzenia , a nowym idź na jazdę próbną.
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Re: Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: HOŁDYS »

Wojtek KR pisze:nie pytam o Dokkera tylko o Dustera :-/ umówię się na jazdę próbną to zobaczymy

myślisz ze są różnice ? wątpię w to oby nie przeszkadzał ci szum opon i powiew wiatru wewnątrz poza uciążliwym hałasem z zewnątrz przy prędkości 100+
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
Awatar użytkownika
Bodvar
Posty: 348
Rejestracja: 2014-07-09, 21:49
Lokalizacja: JO71MD

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: Bodvar »

W robocie w naszych Dusterach bardzo szybko szklak trafił uszczelkę w drzwiach kierowcy na łączeniu ,też możesz zwrócić na to uwagę biorąc używkę
ursa
Posty: 8
Rejestracja: 2014-12-15, 17:21
Lokalizacja: Wadowice

Re: Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: ursa »

Mam Dustera 1,6 LPG 4x2 z 2015 roku. W nim Yosan Micro i Pirat na magnesie. Po dołożeniu do filrta na zasilaniu radia 1 kondensatora, w radiu słychać delikatnie tylko wycieraczki. Od razu przyznam się że zasilam radio z gniazda zapalniczki. Do radia dołożyłem jeszcze głośnik zewnętrzny i jeśli o mnie chodzi antymisiek bez zarzutu.
Co do samego samochodu - żona jeździ i jest zadowolona. Jakieś pytania? - Pytaj :-) Pozdrawiam.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Dacia Duster 1.6 16V

Post autor: SP9 »

Jak komfort jazdy - miejsce w środku i sama jazda - jak auto się prowadzi ?, spalanie no i jakość wykonania - w wersji po 2014 mieli poprawić niedociągnięcia z pierwszej wersji
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”