Czoracja, Czarnogóra, Bułgaria i inne

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Czoracja, Czarnogóra, Bułgaria i inne

Post autor: BeBek »

Czy ktoś może wybiera się około 1 sierpnia na wakacje w w.w. kierunkach? Szukam kogoś aby nie jechać jednym samochodem (termin przybliżony, pobyt około 10 dni, kierunek dowolny - byle by nad morze :-D )
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
ivan161
Posty: 299
Rejestracja: 2013-09-04, 09:54
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Czoracja, Czarnogóra, Bułgaria i inne

Post autor: ivan161 »

Yyy no ja się wybieram ;-) kierunek Balchik ;-)
masainte
Posty: 4
Rejestracja: 2015-02-02, 21:54

Czoracja, Czarnogóra, Bułgaria i inne

Post autor: masainte »

w tym roku na chorwację wybieram się przez "party camp"...
westwest1
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-03, 20:55

Czoracja, Czarnogóra, Bułgaria i inne

Post autor: westwest1 »

Planuję w tym roku objazdówkę Chorwacja, Czarnogóra, Słowenia. Chciałabym stopem, ale troche się boję.
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Czoracja, Czarnogóra, Bułgaria i inne

Post autor: sabur »

Rozkminiałem plan na wakacje ( a nie chcąc jechać przez biuro ) wytypowałem trzy trasy:
- Bułgaria jako miejsce docelowe - cały kraj z dużym naciskiem na rejony z wodą ;-)
- Chorwacja i Albania
- Grecja Saloniki miejsce docelowe.

Na co padnie - nie wiem. Zależy od ekipy i terminu. :-) Aż ciekaw jestem czy ktoś odwiedził w/w miejsca i jest w stanie udzielić rady na co kierować się będąc pierwszy raz w tych miejscach :-)
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Czoracja, Czarnogóra, Bułgaria i inne

Post autor: BeBek »

Bułgaria naprawdę super. Dobre i tanie jedzenie, przyjazni ludzie. Na minus to jak dla mnie trochę brudno na plażach (nie przykładają się tak do sprzątania, poza tym dużo osób pali na plaży co mnie osobiście denerwuje). Warto się wybrać ale w Grecji i Chorwacji napewno jest nowocześniejsza baza noclegowa (Bułgaria jest biednym krajem i nie inwestują tak w siebie - średnia pensja to około 1000zł). Dzięki temu kraj nie jest mekką dla zachodniej europy i ceny są naprawdę przyzwoite - nie warto brać wyżywienia w hotelu, bo śmiało można się stołować na mieście.
Grecja droga i z podejściem "jesteśmy środkiem świata i musisz do nas przyjechać", z części kontynetalnej to okolice Salonik najmniej "skażone" takim podejściem. Jest drogo, ale można całkiem dobrze zjeść w ulicznych lokalnych mini barach. Z tych trzech krajów morze zrobiło na mnie najgorsze wrażenie. Spora część atrakcji turystycznych to rozsypane kamienie (ruiny) z długą historią, ale ja byłem tym zawiedziony (lubie zwiedzać, a tu więcej trzeba było sobie wyobrażać), chociaż są wyjątki i niektóre muzea są naprawdę super.
Chorwacja, świetne widoki i wspaniała woda, bardzo przyjaźni ludzie. Niestety jedzenie i noclegi dość drogie, a na dodatek z roku na rok drożej. Bardzo dbają o turystów (bo z nich spora część Chorwacji żyje) dzięki czemu wiele atrakcji turystycznych jest dobrze przygotowanych i zadbanych.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
gandala
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-16, 21:26

Re: Czoracja, Czarnogóra, Bułgaria i inne

Post autor: gandala »

Jeżeli ktoś się nie obawia to poleca zwiedzić też rumunię. Kraj nieco zapomniany a przecież z bogatą historią i kulturą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka”