Ciekawe miejsca

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Post autor: bad »

Możesz urządzić sobie spływ kajakowy z miejscowości Joniec do miasteczka Pomiechówek. 25km malowniczą i fajną rzeką.

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 129
Rejestracja: 2013-04-04, 12:48
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Zielony »

Dzięki kolego ;-)
Dzemu
Posty: 17
Rejestracja: 2013-09-27, 11:12
Lokalizacja: Zielona/Zuromin

Post autor: Dzemu »

Jezeli lubicie klimaty rycerskie to polecam w Golubiu Dobrzyniu zamek. Naprawde warto. Sam fakt, ze odbywaja sie miedzynarodowe turnieje rycerskie o czyms swiadczy.

http://www.zamekgolub.pl/‎
[...] Jestem poj*****, jestem nienormalny, jestem Inny - i niech tak zostanie [...]
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

Jak nad morzem i Mielno zbyt tłoczne to polecam Gąski.
Jedyne atrakcje to latarnia morska (chyba druga co do wielkości nad naszym morzem) i szeroka i czysta plaża. Jak ktoś lubi spokój to 100m od latarni już jest cisza i spokój.
Byłem 3 razy i mam zamiar tam jeszcze wrócić.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
bert1125
Posty: 48
Rejestracja: 2012-09-24, 10:25
Znak/ranga: 161BD897
Lokalizacja: JO93VG94JC
Kontakt:

Post autor: bert1125 »

Ja z ciekawych miejsc mogę polecić moje tereny a dokładniej rzekę która przepływa przez moje miasto. Mogę tylko dodać że owa rzeka przez pewien dośc długi odcinek ma status 'rzeki górskiej'.
Wel będąca lewobrzeżnym dopływem Drwęcy jest rzeką pojezierną, z charakterystyczną zmianą kierunków biegu. Długość jej od źródeł w okolicach Wzgórz Dylewskich wynosi ok. 118 km, natomiast długość szlaku kajakowego Dąbrowa Wielka-Drwęca - 98,5km (średni spadek -0,91 promila, kilka odcinków o spadku 4,1 promila). Szlak wodny rzeką Wel umożliwia poznawanie przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych walorów regionu. Rzeka przepływa przez wiele malowniczych jezior, a w jej dolinie występują liczne mokradła i starorzecza stwarzające korzystne warunki dla bytowania zwierząt i ptaków. W okolicach Ciborza Wel tworzy zakole i zmienia kierunek na północno-zachodni. Następnie meandrując przepływa przez Lidzbark pod 10 mostami. Wypływając z jeziora Lidzbarskiego płynie przez Kurojady i Chełsty. Tam przyjmuje charakter wartkiego górskiego potoku, w którym występują takie ryby jak: pstrąg potokowy, lipień i troć wędrowna. Dopływając do granicy Welskiego Parku Krajobrazowego rzeka rozdwaja się tworząc odnogę zwaną Bałwanką, wpadającą do jeziora Tylickiego (jezioro Fabryczne). W okolicy Bratiana Wel kończy bieg i wpada do Drwęcy. Wel dzięki retencyjnej roli jezior, przez które przepływa (Dąbrowa Wielka 98,5 km, Dąbrowa Mała 96,8 km, Pancer 94,9 km, Rumian 83,8 km, Zarybinek 80,0 km, Tarczyńskie 70,3 km, Grądy 64,9 km, Zakrocz 62,3 km, Lidzbarskie 44,0 km, Fabryczne 16,5 km) odznacza się wyrównanym przepływem w ciągu roku.
A tu coś dla tych którzy by chcieli kajakem w lato zrobić mały spływ po tej rzece:

Kod: Zaznacz cały

http://kajakiempowelu.pl/
Baza (161 BD 897 | op.Patryk):
- President Lincoln I
- mic. Densei EC-2002 (KNKTR)
- RM KL 203-P (+ATX 350)
- RM 27/586
- Lemm AT-94 RingoLemm (~18m n.p.g.)
- Sunker CDM550
- ZS-5 5/7A
-----
- Baofeng UV-5R & Nokia SP-3 + Dipol 2/70

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka”