Świadectwo a Licencja

A co to wogóle "krótkofalarstwo" ??

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

Awatar użytkownika
leonid pakas
Posty: 634
Rejestracja: 2009-12-30, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Świadectwo a Licencja

Post autor: leonid pakas »

Witam, Po ponad 3 tyg oczekiwania i jednym miłym mailu do centrali UKE w końcu zostało wysłane do mnie moje świadectwo operatora urządzeń radiowych. Oryginał został wysłany listownie natomiast potwierdzenie wydania świadectwa otrzymałem mailem w postaci skanu pełnego dokumentu. W tym momencie pojawia się moja zagwozdka .. czy po wydrukowaniu tego skanu i udaniu się do odpowiedniej delegatury UKE zostanie przyjęty mój wniosek o wydanie licencji wraz ze znakiem czy jednak muszę poczekać na oryginał i z nim udać się do odpowiedniej delegatury? Rozumiem też żeby uzyskać znak trzeba wypełnić wniosek RA-I W1 oraz dołączyć do niego potwierdzenie opłaty urzędu skarbowego + dołączyć do tego wszystkiego moje świadectwo ?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam ;).
Młody

Post autor: Młody »

pozwolenie radiowe sie to nazywa
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

Nerwowy rocznik jesteś kolego. Maile itp. Zapamiętali cię na pewno.... A służby nie śpią. :mrgreen: Żartuje oczywiście. Myśmy z Jaroce też długo czekali na świadectwo. Za to pozwolenie było Pstryk...
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
Awatar użytkownika
leonid pakas
Posty: 634
Rejestracja: 2009-12-30, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leonid pakas »

Młody pisze:pozwolenie radiowe sie to nazywa
Podobno według "starych" krótkofalowców nie ma różnicy między pozwoleniem a licencją. Z resztą wszyscy raczej wiedzą o co chodzi .. ;).

To jak ... mogę jutro od rana uderzać z tą kopią czy odpuścić sobie poruty w UKE :)?

Hummer130, Czekałem 3,5 tyg więc nie taki nerwowy, po prostu nie lubię gdy pewne urzędy ociągają się ze swoją robotą a z doświadczenia wiem ,że warto im przypominać o obowiązkach ;). A co do znaku to chciał bym go otrzymać przed świętami więc z miejsca zakładam ,że oni dają sobie na przysłanie pozwolenia 2 tyg. Nie wspominam już o tym ,że dopiero dzisiaj moje świadectwo zostało wysłane i dojdzie najpóźniej w poniedziałek ..
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

leonid pakas, zadzwoń do delegatury ............. i się dowiesz na pewno, my powiemy że "tak", pojedziesz i odeślą Cię z kwitkiem.
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
leonid pakas
Posty: 634
Rejestracja: 2009-12-30, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leonid pakas »

Wszystko podrukowane. Koledzy z jednego , z szanujących się forum o tematyce Krótkofalarskiej sugerują ,iż to powinno się udać. Jutro zrobię sobie wycieczkę do delegatury i zobaczymy co z tego wyniknie :).
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

leonid pakas pisze: Hummer130, Czekałem 3,5 tyg więc nie taki nerwowy, po prostu nie lubię gdy pewne urzędy ociągają się ze swoją robotą a z doświadczenia wiem ,że warto im przypominać o obowiązkach ;). A co do znaku to chciał bym go otrzymać przed świętami więc z miejsca zakładam ,że oni dają sobie na przysłanie pozwolenia 2 tyg. Nie wspominam już o tym ,że dopiero dzisiaj moje świadectwo zostało wysłane i dojdzie najpóźniej w poniedziałek ..
Nie wiem jak jest z tobą u mnie zawsze pechozol w urzędach czego przykładem był ostatni egzamin i tak poszło gładko na egzaminie indywidualnym..... Nie wiem jakie doświadczenia masz z UKE ale uwierz mi że działają dość sprawnie...
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

Nie ma co marudzić aż tak bardzo chcesz gadać na flanelowym paśmie:P

Jak by coś codziennie wieczorem nasłuchuje SR3X :)
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
marti101
Posty: 628
Rejestracja: 2009-07-03, 16:30
Lokalizacja: JO81HU/Leszno
Kontakt:

Post autor: marti101 »

leonid pakas, Twoja właściwa delegatura to Poznań, więc może być ciężko, gdyż Pani Tereska będąca dobrą duszą i sprzyjająca HAM-som sparzyła się na kilku kretynach zdających jakiś czas temu egzamin, którzy po wybraniu sobie znaków, a nie mając jeszcze pozwoleń urzędowali sobie w najlepsze na pasmach, chwaląc się tym na lewo i prawo. Teraz Pani Tereska podchodzi dość nieufnie, i bez papieru nie chce nic robić, czemu wcale się nie dziwię.
Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą...

Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

marti101 pisze:bez papieru nie chce nic robić
Potwierdzam. Pójdziesz złożyć podanie o pozwolenie radiowe weź ze sobą świadectwo bo może się przydać do wglądu
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
leonid pakas
Posty: 634
Rejestracja: 2009-12-30, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leonid pakas »

Pyrek, Właśnie cisnę z tym bo od weekendu najprawdopodobniej uruchomię się na pasmach na razie na 2m i chciał bym przed świętami jeszcze mieć znak :). Jak na razie mam tylko skan świadectwa więc myślę ,że będzie to jakaś karta przetargowa. Co do QSO to zapraszam codziennie w piątek po godz 17:00 (UTC) na 80m lub SR3PO, na razie uzyskuję łączności na klubowym znaku ale miejmy nadzieje ,iż niedługo to się zmieni.

marti101, Dobrze posłuchać "nowości" z fyrtla ;). O Pani Teresce dużo dobrego słyszałem i gdyby nie ona to najprawdopodobniej nie było by teraz mowy o moim świadectwie, pozwoleniu i w ogóle znaku. Ogólnie jutro uderzam więc zobaczymy co uda mi się załatwić ;).
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

no to piątek po 17 SR3PO będzie małe QSO :P może nawet wpadnę się przywitam popytam i ucieknę
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Młody

Post autor: Młody »

Pyrek pisze:Nie ma co marudzić aż tak bardzo chcesz gadać na flanelowym paśmie:P

Jak by coś codziennie wieczorem nasłuchuje SR3X :)
Wstyd... żeby krótkofalarstwo kojarzyło Ci się z żuciem szmaty na przemienniczku...
Ahi Ci "krótkofalowcy" z powołania
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

Młody pisze:Wstyd... żeby krótkofalarstwo kojarzyło Ci się z żuciem szmaty na przemienniczku...
Sam mi wspominałeś o żuciu flaneli na przemiennikach :mrgreen:

Każdy no może większość zaczynała od łączności na 2m więc nic w tym strasznego.
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
bobik

Post autor: bobik »

Jak tam QRP?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak zacząć.Pytania.”