Program do nauki na egzamin KF

A co to wogóle "krótkofalarstwo" ??

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Witam Was

Stworzyłem mały programik, który może być pomocny przy nauce do egzaminu. Zawiera on dokładnie te same pytania co w pdf ze stron UKE. Ma jednak ciekawą funkcjonalność, której brakowało mi - przerabiając poszczególne działy mogę zaznaczyć "trudne pytania" i w późniejszym czasie skupić uwagę głównie tylko na nich. Pozwoli to na zwiększenie efektywności i skróceniu czasu nauki poprzez właściwe skupienie się na konkretnym zestawie pytań które są dla mnie problemem a eliminację pytań, dla których według mojej wiedzy odpowiedzi są oczywiste.

Sam interfejs programu jest banalnie prosty i skromny, zawiera pytanie, trzy warianty odpowiedzi, kilka buttonów. Jego wygląd jak poniżej:

Obrazek

Zaznaczę, że moim celem nie było skopiowanie tego co jest już na stronie egzaminkf.pl lecz stworzenie programu, który pozwoli mi wyłapać trudne zagadnienia i na nich skupić szczególną uwagę przy nauce.

Program działa pod kontrolą Windows, napisany w C++.

Jeśli ktoś chętny, zapraszam na PW, podam szczegóły dotyczące programu oraz samą aplikację. Program jeszcze nie jest w pełni funkcjonalny, w dziale "Wiadomości techniczne z zakresu radioelektroniki" nie są jeszcze przypisane pliki graficzne ze schematami blokowymi do pytań - to się pojawi w ciągu kilku najbliższych dni. Poza brakiem schematów blokowych wszystko działa.
Ostatnio zmieniony 2013-01-24, 21:26 przez Marcin Sandomierz, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Super :-D
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
majbiker
Posty: 246
Rejestracja: 2011-04-18, 21:05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: majbiker »

marcin82w pisze:Witam Was
Stworzyłem mały programik,.
Jeśli chcesz go upublicznić , to na pewno będzie masa chętnych !
Jackson II ASC, Colorado 1800 Power
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Programik uzupełniony o wcześniej wymienione braki. Aby z niego korzystać instalujemy najpierw mały i nieobciążający systemu programik dostępny TU

Sam program do nauki jest TUTAJ

Ściągamy, rozpakowujemy, wchodzimy do katalogu i uruchamiamy "Programik.exe". Aplikacja przygotowana jest dla systemu Windows, testowałem ją na Windows XP oraz Windows 7, osobiście nie testowałem jej na Windows 8 ale mam informację od matt, że również poprawnie działa na najnowszym systemie Windows.

Program zawiera komplet pytań. Pomimo tego to nie jest jeszcze wersja ostateczna - dopracowania wymaga wygląd i estetyka. W miarę możliwości będę starał się to poprawić. Z upublicznieniem proszę chwilę się wstrzymać do czasu aż dopracuję jej estetykę. Póki co można korzystać i uczyć się, w końcu już zaczynają się egzaminy. Mile widziane uwagi, sugestie i wskazówki dotyczące błędów.

Życzę miłego korzystania.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
matt
Posty: 75
Rejestracja: 2011-10-13, 21:44
Lokalizacja: Somewhere in Poland

Post autor: matt »

Tak potwierdzam działa stabilnie na Windows 8. marcin82w, dzięki za program.
Awatar użytkownika
majbiker
Posty: 246
Rejestracja: 2011-04-18, 21:05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: majbiker »

Działa .
Mi się podoba .
DZIĘKI !
Jackson II ASC, Colorado 1800 Power
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Mimo wszystko spróbowałem odpalić na Linuxie w WINE. Interfejs graficzny się uruchamia, ale baza jest niedostępna, o czym informuje odpowiedni komunikat podczas uruchamiania. Tak więc pozostaje odpalić winde.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

DR-DM pisze:Mimo wszystko spróbowałem odpalić na Linuxie w WINE. Interfejs graficzny się uruchamia, ale baza jest niedostępna, o czym informuje odpowiedni komunikat podczas uruchamiania. Tak więc pozostaje odpalić winde.
Komunikat ten wynika z braku obecności bazy, z której program pobiera dane. Pod linuksem spróbuj zainstalować "Firebird", TU są wersje dla linuksa. Do testów programów bazodanowych w sieci mam go zainstalowanego na routerze/serwerze działającym pod linuksem, jednak nie mogę sprawdzić na nim poprawności działania aplikacji na localhost bo komputer ten nie ma zainstalowanego środowiska graficznego, tylko konsola tekstowa.

W wolnej chwili zainstaluję jakiegoś linuksa na swoim laptopie i sprawdzę czy jest możliwość uruchomienia programiku, jednak nie obiecuję że będzie to szybko zrobione.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Dodam jeszcze uwagę dotyczącą treści i poprawności odpowiedzi. Wszystko kopiowałem z egzaminkf.pl, jeżeli tam jest jakiś błąd to również i tu jest on skopiowany. Gdyby ktoś zauważył inne niezgodności, proszę o informację.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Zakończyłem pracę nad nową wersją mojego programu. Ta wersja nie wymaga instalowania dodatkowej aplikacji bazodanowej "Firebird", jest to wersja bezinstalacyjna programu, wystarczy tylko ściągnąć, rozpakować i odpalić. Powinna bez problemu działać na linuksie pod emulatorem wine. Poprawiony jest interfejs graficzny, troszkę mniej "razi w oczy", jest uboższy lecz według mnie lepiej wygląda. Sam interfejs teraz wygląda tak

Obrazek

Znalazłem i poprawiłem również błąd w samych pytaniach, pytanie dotyczące prostowników miało błędnie przyporządkowane schematy oraz odpowiedzi. Proszę również zwrócić uwagę czy nie ma innych błędów - wszystkie pytania i przyporządkowanie odpowiedzi przerabiałem automatycznie makrach excela - może jeszcze wkradł się jakiś błąd, którego nie zauważyłem.

Nowa wersja jest dostępna TUTAJ

Dla nie jest to ostateczna wersja, jednak jeśli ktoś zaproponuje jakąś ciekawą sugestię, mogę w wolnej chwili spróbować ją wdrożyć.

Jeśli ktoś chciałby jakiś wyjaśnień, proszę pisać.

Miłej nauki.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
bobik

Post autor: bobik »

Kawal swietnej roboty...wyrazy uznana za incjatywe i wykonanie Marcin.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Temat przyklejam, żeby nie zaginął ;-) Kawał dobrej roboty :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Czapki z głów, mnie w sumie egzamin KF nie interesuje, ale za stworzenie tego programiku (chęci i zaangażowanie) masz u mnie wielkiego plusa. Na prawdę wyrazy uznania i szacunku.

Teraz tylko prawa autorskie i możesz na allegro za 3-5 zł program sprzedawać :-P
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Olo.

Post autor: Olo. »

Brawo! Gratulacje. 8-)
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Bardzo dziękuje Marcin za tą wersję dla linuxa. Program hula aż miło :-)
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak zacząć.Pytania.”