Wouxun KG-UV9D

Jakie radio i gdzie zaprogramować, na jakie pasma.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Wouxun KG-UV9D

Post autor: maraft1 »

Lepiej dokupić duobander. Mam ten skaner i napewno bym się go nie pozbył.
]
Turtles
Posty: 77
Rejestracja: 2010-10-01, 10:45
Lokalizacja: Świetochłowice

Wouxun KG-UV9D

Post autor: Turtles »

Ja mam UBC125XLT i Wouxun KG-UVD1P i oba się dobrze uzupełniają.
Awatar użytkownika
heniopt
Posty: 170
Rejestracja: 2014-08-03, 19:37
Znak/ranga: SP7EP
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Wouxun KG-UV9D

Post autor: heniopt »

Ja byłem posiadaczem UV6D i był to bardzo udany model radia. Wg. mnie lepszy niż Bao UV5R, ale pewnie dużo osób się ze mną nie zgodzi :P UV8D był nieco nieudaną konstrukcją, z tego co wyczytałem, to oprócz tego, że poprawili estetykę to miał mniej do zaoferowania jeśli chodzi o modulacje i selektywność niż poprzednik. UV9D podobno wyleczyli z tych błędów i powrócili na dobry tor. Niestety radia nigdy nie miałem w ręce i nic nie powiem na jego temat choć bym chciał. Zastanawiałem się też nad jego zakupem ale troszkę cena zbyt duża. Może kolega niech napisze albo zadzwoni do któregoś z dystrybutorów tego radyjka i coś podpyta, jak właśnie np. prędkość skanowania i jakość dźwięku względem uv8d. Baterie to na pewno będzie "jadło" bo sam wyświetlacz musi swoje wziąć.

Mobil : Harry III tuning ver.1 knk + Densei EC 2002 tuning knk
Icom 5100E, Icom IC-R6, TYT MD380, Alinco DR-135-DX
AdamJas
Posty: 269
Rejestracja: 2013-01-31, 12:38
Znak/ranga: SQ9AJ
Lokalizacja: JN99LW - Goczałkowice

Wouxun KG-UV9D

Post autor: AdamJas »

Ja polecam Baofeng UV-8HX HD. 8W i duża bateria w połączeniu z dodatkową anteną ... działa wyśmienicie! Woux ma trochę drętwą modulację. Z testów około 10km od mojej bazy Bao wali na łeb Wouxa. W Bao samoloty, morskie i policja ale i PMRy - w góry pierwsza klasa. Ja na 100% kupię, nawet jako podsłuch do auta posłuży.
Obrazek

Yaesu ft 857D) / UV-8HX HD / DR-135-DX / Legend II / MFJ-969 / MAAS SPS-30II 30A / Patyk 5/8 fali / MA-200 2m/70cm / President Ml-145 / Sirtel Santiago 1200
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wouxun KG-UV9D

Post autor: AntekPabianice »

AdamJas pisze: Woux ma trochę drętwą modulację.
Z informacji/opinii w necie, zależy od modelu. O którym piszesz?

AdamJas pisze:W Bao samoloty,
A to ciekawe...
Wg specyfikacji:
·Zakres pracy: 136-174 /400-520MHz
Natomiast pasmo lotnicze, to 108-136 MHz, z czego samoloty od 118.000, poniżej radiopomoce nawigacyjne :-/
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
AdamJas
Posty: 269
Rejestracja: 2013-01-31, 12:38
Znak/ranga: SQ9AJ
Lokalizacja: JN99LW - Goczałkowice

Wouxun KG-UV9D

Post autor: AdamJas »

AntekPabianice pisze:O którym piszesz?
Jak się odezwie kumpel na radiu to się zapytam jaki ma model dokładnie.
AntekPabianice pisze:A to ciekawe...
nic ciekawego, za bardzo się rozpędziłem :P , a może to moje życzenie aby był ten zakres.. nie wiem :oops: tak czy inaczej przepraszam. Reszta jak najbardziej działa i jest.
Zadziwiające ile to małe cudo potrafi na 1W przy tej długiej antenie (trzeba wymienić samemu za dopłatą). Przy 8W jest wprost nadzwyczajne.
Obrazek

Yaesu ft 857D) / UV-8HX HD / DR-135-DX / Legend II / MFJ-969 / MAAS SPS-30II 30A / Patyk 5/8 fali / MA-200 2m/70cm / President Ml-145 / Sirtel Santiago 1200
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Wouxun KG-UV9D

Post autor: januwojt »

Żadne Bao nie ma Air Bandu .....
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Wouxun KG-UV9D

Post autor: olo_r »

Francuz ale to jest droższe 2x od Bauwanka :) warte tego grzechu powiadasz??? :)

PS zanabyłem droga kupna UV-6r i testuję - 2 stopnie mocy - podobno 7W High a low nie znam. Na razie latam po przemiennikach sieci fm link - polecam ale nie obejmuje SP6 a na SP7 nie wiem czy ktoś z Krakowa sięgnie ale jeśli to polecam - u mnie z 70 km z 1 W owtiweraja ale z YAG.

Chętnie bym z Wami QSO zrobił przez SR7ST z połednia bo SP2 i SP4 okregi to wskakuja bez problemu

Pozdrawiam
SQ5AR
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Wouxun KG-UV9D

Post autor: Francuz »

olo_r pisze:Francuz ale to jest droższe 2x od Bauwanka :) warte tego grzechu powiadasz??? :)
zobacz na http://sotadata.org.uk/" onclick="window.open(this.href);return false; w moich logach ;-)
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Wouxun KG-UV9D

Post autor: januwojt »

Zakupiłem radio Wouxun KG-UV9D Plus wraz z dwoma akcesoryjnymi antenkami oraz kablem do programowania.
Pierwsze wrażenia całkiem miłe , radio bardzo estetyczne i dużo lepiej wykonane niż przeklęty przeze mnie QYT-8900 . Wyświetlacz bardzo czytelny , głośnik radia dobitnie słyszalny , aczkolwiek bardzo wykastrowany - idzie bardzo średniotonowo i wysokotonowo . Radio nadaje jak nadaje , kolega DR-DM mnie słyszał . W lini prostej mam do SR9P 56 km , nadawałem z mocą 2W i anteną http://konektor5000.pl/index.php?p1201, ... 6-aor-mini" onclick="window.open(this.href);return false; . Antenka mało widoczna na zdjęciu , ale dokręcona do radia.
Odbiór przemiennika bez problemowy czysty bez zaszumień . Sygnału nie podam , bo jak to w chińczykach S-metr zero-jedynkowy . Ten sam przemiennik odbierany na Kenwoodzie TM-D710E i antenie Diamond x510 umieszczonej ponad 8 m wyżej na pełną skalę . Generalnie odbiornik dość czuły . Bardzo przyjemnie pracuje odsłuch Air Bandu , można całkiem radio odsquelczować i słychać leciutki szumek , a odbiór wtedy znacznie ma większy zasięg . Bardzo fajnie działa program Wouxuna do programowania i samo programowanie , szkoda tylko , że z niczym nie jest kompatybilne , nawet z wcześniejszą wersją radia bez Plusa , ani tym bardziej z listami z KG-UV8 , o Chirpach itp ekstrasach też możemy zapomnieć. Jako , że radio oprócz nadawania służy jako odbiornik , prędkość skanowania mogłaby być większa . Sytuację ratuje programowanie zakresu skanowania komórek pamięci lub frekwencji . Bateria w pełni naładowana wystarczyła mi na cały dzień intensywnej zabawy , czyli świecenie wyświetlacza , działanie odbiornika i nie określonej ilości rozmów . Na koniec opiszę wrażenia z największej funkcjonalności tego radia czyli Cross Bandu . Działa bezproblemowo odbiór 70cm , nadawania 2m i odwrotnie też jak najbardziej . Ja tej funkcji nie będę używał , ponieważ mam ją na dużym radiu z dużą anteną , ale wartało to sprawdzić z czystej ciekawości. Na zdjęciach jest widoczny mikrofon CR-577 , tylko jako punkt odniesienia co do wielkości radia . Antenka widoczna na parapecie to :
http://konektor5000.pl/index.php?p1829, ... cny-magnes" onclick="window.open(this.href);return false;
Kilka fotek z programu programującego i radia i antenki .
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Wouxun KG-UV9D

Post autor: SP9 »

a jak Wouxun KG-UV9D Plus spisuje się w porównaniu do YAESU FT-60E ? miał ktoś możliwość zrobienia porównania - cenowo wychodzi praktycznie tak samo
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Wouxun KG-UV9D

Post autor: januwojt »

Wojtek KR pisze:a jak Wouxun KG-UV9D Plus spisuje się w porównaniu do YAESU FT-60E ? miał ktoś możliwość zrobienia porównania - cenowo wychodzi praktycznie tak samo
Funkcjonalność w postaci dwóch niezależnych odbiorników w chinolu chyba dość mocno przechyla szalę , nie wspominając o Cross-Bandzie .
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Wouxun KG-UV9D

Post autor: AntekPabianice »

januwojt, dzięki za opis i opinię.
Czyli biorąc pod uwagę jakość, funkcjonalność, cenę, "radio warte grzechu" ;-)
Czy może zastąpić skaner? Tu już pewnie trzeba się samemu przekonać (kupić i porównać bezpośrednio).
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Wouxun KG-UV9D

Post autor: januwojt »

Radio warte grzechu i da się słuchać tego wszystkiego co na skanerze , ale prędkości skanera to nie ma . Ze skanera nie ponadajesz nigdzie , a tu amatorskie 2m/70cm + PMR i Navcomowskie piracenie .
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Wouxun KG-UV9D

Post autor: AntekPabianice »

januwojt pisze:Ze skanera nie ponadajesz nigdzie , a tu amatorskie 2m/70cm + PMR i Navcomowskie piracenie .
Tu też nie ponadaję,póki co, ale w kontekście przyszłego ewentualnego pozwolenia radiowego, zastanawiam się, czy wymieniać mojego UBC125XLT na KG UV-9D, czy szukać tylko duobandera.
Ale, jak to mówią: jak się nie przewrócisz...
Będzie trzeba pomyśleć poważnie nad UV-9D, potem zdecydować, co dalej ;-)

januwojt, dzięki jeszcze raz.
73!
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tranceivery i osprzęt pomocniczy”