Skaner UBC125XLT i baofeng uv82

Jakie radio i gdzie zaprogramować, na jakie pasma.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

Awatar użytkownika
M_W
Posty: 72
Rejestracja: 2018-05-29, 16:49
Lokalizacja: Wrocław

Skaner UBC125XLT i baofeng uv82

Post autor: M_W »

Witam serdeczne mam te dwa radyjka w jednym i drugim nie mam żadnych częstotliwości PL
próbowałem samemu z komputera zainstalować ale chyba nie potrafię tego zrobić
może ma ktoś jakieś wsad gotowy
do programowania skanera używam programu scan 125
ale dla mnie tez ten program to magia nie mogę nigdzie po polsku znaleźć krok po kroku jak nim pracować
kubab
Posty: 227
Rejestracja: 2011-10-20, 12:43
Znak/ranga: 161WKP072
Lokalizacja: JO82HG

Skaner UBC125XLT i baofeng uv82

Post autor: kubab »

A takie pytanie - co rozumiesz przez "częstotiwości PL"?
Bo jeżeli masz na myśli kanały podstawy CB radia w AM (26,960 do 27,410 MHz) to na UV-82 to nie zadziała.

Dane techniczne UV-82:
Zakres częstotliwości: 136-174 oraz 400-520MHz
Radio FM 65-108 MHz (tylko odbiór)
Modulacja: FM
Moc wyjściowa: do 5W
Skok częstotliwości: 5kHz/6,25kHz/10kHz/12,5kHz/20kHz/25kHz/50kHz


Z tego jasno wynika, że radio nie obsługuje częstotliwości CB-radia.
Z drugiej strony można za pomocą kabla ustawić w UV-82 częstotliwości graniczne pracy radia tak, że będziesz miał możliwość ustawić częstotliwości kanałów CB, ale wierz mi, że to tak nie zadziała.
M. in. wynika to z budowy radia i użytych komponentów. Radio będzie wyświetlać częstotliwość np. 27,180, ale jaką częstotliwość będzie wtedy odbierał odbiornik to sam chyba producent ci nie powie :)

I teraz podstawowa kwestia co do odbioru CB-radia na tym maleństwie - ono obsługuje tylko modulację FM. A w Polsce na częstotliwościach CB pracuje się zwykle w AM.


Co do Unidena się nie wypowiem, nie korzystałem, a nie chcę odsyłać Cię do instrukcji obsługi.
Najlepiej jakby się wypowiedział jakiś posiadacz urządzenia, jak na nim ustawić interesujące cię kanały (bo uniden te częstotliwości i modulację obsługuje).
161WKP072
Turtles
Posty: 77
Rejestracja: 2010-10-01, 10:45
Lokalizacja: Świetochłowice

Skaner UBC125XLT i baofeng uv82

Post autor: Turtles »

Ja proponuję Ci się pobawić skanerem.Swój programowałem ręcznie w/g tej instrukcji https://avantiradio.pl/uploads/files/UBC125_PL.pdf i jak coś mi nie pasowało to kasowałem wszystko i od nowa.Cb radio odbiera,ale trzeba zastosować antenę od cb bo na oryginalnej to będziesz słyszeć do ok 500 metrów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tranceivery i osprzęt pomocniczy”