Licencja krótkofalarska: kiedyś-dziś

Wszystko związane z egzaminem.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

koszmar

Post autor: koszmar »

Proponuję zrozumieć, czym jest znaczenie potoczne. Jak dotrze, to wszystko stanie się łatwiejsze.
Deku
Posty: 36
Rejestracja: 2011-08-16, 10:08
Lokalizacja: EOP

Post autor: Deku »

Zaraz ale to Ty namieszałeś. Oto Twoja wypowiedź

"Pasmo obywatelskie mieści się w zakresie fal krótkich, ale na pewno nie w KF-ie."

jaśniejsze było by gdybyś napisał:

Pasmo obywatelskie mieści się w zakresie fal krótkich, ale nie jest pasmem amatorskim KF-u.
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

Skończcie już bo zaraz CiBiści uzuzurpują sobie prawo do nazywania siebie KeFowcami. :mrgreen: A i żeby nie było niedomówień, ja tylko UKF i CB :-P
koszmar

Post autor: koszmar »

Możesz już przestać przeżuwać tę flanelę... godzinę temu wyjaśniłem:
W potocznym i najszerszym użyciu dokładnie to oznacza.

btw.
Czy jak powiem że idę na UKF, to zaczniesz mnie szukać na wide FM?
Deku
Posty: 36
Rejestracja: 2011-08-16, 10:08
Lokalizacja: EOP

Post autor: Deku »

J
koszmar pisze:Czy jak powiem że idę na UKF, to zaczniesz mnie szukać na wide FM?
Jeśli jesteś piratem radiowym to czemu nie ???
koszmar pisze:godzinę temu wyjaśniłem:
No niezupełnie wyjaśniłeś bo twierdzisz że skrót KF oznacza KrótkoFalareskie a nie Krótkie Fale. Idąc tym tropem pasma np. 2m czy 70 cm nazwiesz również KF (no bo KF wg Ciebie znaczy KrótkoFalareskie)

Więc póki co to Ty przeżuwasz flanelę. I nie napinaj się tak....
koszmar

Post autor: koszmar »

I to podobno ja odbijam jak grochem...
Skończyły ci się argumenty w tej dyskusji. Więcej pogadamy jak zaczniesz czerpać w życia, a nie wyłącznie z wiki.

EOT
Deku
Posty: 36
Rejestracja: 2011-08-16, 10:08
Lokalizacja: EOP

Post autor: Deku »

Hehehe

Argumenty się skończyły Tobie już na samym początku dyskusji. Podtrzymujesz ten temat bo nie umiesz przyznać się do swojego błędu.
koszmar

Post autor: koszmar »

Jak widzę, masz kłopot ze zrozumieniem prostego tekstu. Dość wyraźnie napisałem znaczenie w jakim użyłem danego zwrotu. Ty zaś do znudzenia próbujesz wmówić, że napisałem: cb znajduje się w zakresie fal krótkich, ale się w nim nie znajduje. Ale ok, napiszę tak, byś nawet ty zrozumiał:

Tak, w znaczeniu słownikowych KF oznacza krótkie fale.
W znaczeniu potocznym dla statystycznego cbradiowca czy krótkofalowca kf oznacza pasma amatorskie w ich zakresie, podobnie jak ukf oznacza pasma amatorskie w zakresie fal ultrakrótkich, a mikrofale pasma amatorskie w zakresie fal mikrofalowych.
Mam też świadomość tego, że dla zwykłego Kowalskiego mikrofala to kuchenka, a ukf to rmf fm.

A teraz możesz dalej bić pianę, aż ci się uleje, albo przyjąć do wiadomości sens przekazu.
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

Panowie koniec

Koszmar wyjaśnił , dalej pogadać sobie na gg :-P

Jeszcze jedno ;-) kierowcy ciężarówki - ciągnika siodłowego :mrgreen:
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

Panowie każdy po paseczku chce dostać :evill: Usuwam posty nie w temacie , każdy kolejny post nie na temat bedzie karany
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Egzamin .”