Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Wszystko związane z egzaminem.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

olek_jaw
Posty: 39
Rejestracja: 2012-01-28, 16:22
Lokalizacja: JO90QD

Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Post autor: olek_jaw »

Będzie zdawał ktoś z forum?
rafalszczypinski
Posty: 218
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Post autor: rafalszczypinski »

Kolego, przed egzaminem chodziłeś na jakiś specjalistyczny kurs czy preferowałeś tzw. samokształcenie kierowane ;) Przymierzam się do egzaminu i szukam informacji jak się porządnie przygotować (poza praktyką i uczeniem się na własnych błędach)
Lincoln I, Harry III, Alan 18
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Re: Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Post autor: SQ9RNU »

rafalszczypinski pisze:Kolego, przed egzaminem chodziłeś na jakiś specjalistyczny kurs czy preferowałeś tzw. samokształcenie kierowane ;) Przymierzam się do egzaminu i szukam informacji jak się porządnie przygotować (poza praktyką i uczeniem się na własnych błędach)
Poświęć tydzień na naukę teoretyczną i zaliczysz bez problemu .
Praktyka przyjdzie sama .
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Post autor: januwojt »

strychoo pisze:
rafalszczypinski pisze:Kolego, przed egzaminem chodziłeś na jakiś specjalistyczny kurs czy preferowałeś tzw. samokształcenie kierowane ;) Przymierzam się do egzaminu i szukam informacji jak się porządnie przygotować (poza praktyką i uczeniem się na własnych błędach)
Poświęć tydzień na naukę teoretyczną i zaliczysz bez problemu .
Praktyka przyjdzie sama .
Egzamin to w zasadzie początek , jak Cię wciągnie to sam się przekonasz ile jest do przeczytania jeszcze , poznania i doświadczenia .
olek_jaw
Posty: 39
Rejestracja: 2012-01-28, 16:22
Lokalizacja: JO90QD

Re: Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Post autor: olek_jaw »

Ściągłem sobie pytania i się uczyłem, testy moim zdaniem są proste jeżeli ktoś ma jakieśkolwiek pojęcie o elektrotechnice i choć liznął elektroniki. Co do praktyki - no coż mam UV5R i słucham sobie najczęściej przemiennika ale najczęściej pasmo CB na Lolku - no coż jutro pewnie na praktycznym zweryfikują moją wiedzę. Tak jak poprzednik napisał jeżeli mnie nie obleją - mądrość przyjdzie z "wiekiem" a raczej z praktyką ;)
Mam nadzieję że praktyczny nie okaże się "kosmosem" nie do przejścia, choć "stresator" mi się powoli zaczyna....

a i uczyłem się z tąd

http://www.pzk.info.pl/infusions/test_e ... nation.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Post autor: Francuz »

olek_jaw, trzymam za Ciebie kciuki i do rychłego usłyszenia na pasmach :!:
wil934
Posty: 173
Rejestracja: 2015-06-22, 17:45
Lokalizacja: Końskie

Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Post autor: wil934 »

Co do praktycznego wszystko zależy od samych egzaminujących. Wiele osób pisze, że dostawało zestawy składające się z zadań itp. W Kielcach w maju egzamin praktyczny był na zasadzie luźnej rozmowy. Wchodziliśmy parami. Także cytując: "nie bój żaby".
Baza:Yaesu FT-890+ FD3 / Baofeng UV-5R + J-Pole 2/70
Mobil: Anytone Smart
161BD788
SO7AFK
olek_jaw
Posty: 39
Rejestracja: 2012-01-28, 16:22
Lokalizacja: JO90QD

Re: Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Post autor: olek_jaw »

Panowie wszystko ok. egzamin zdany na max. ilość punktów. Stwierdzam że radio łączy pokolenia, płeć i ogólnie ludzi. Do egzaminu podchodził młody chłopak (może 15 lat), emeryci, młodzież i jedna pani ;)
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Post autor: AntekPabianice »

olek_jaw, gratki :bravo:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Re: Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Post autor: Francuz »

olek_jaw pisze:Panowie wszystko ok. egzamin zdany na max. ilość punktów. Stwierdzam że radio łączy pokolenia, płeć i ogólnie ludzi. Do egzaminu podchodził młody chłopak (może 15 lat), emeryci, młodzież i jedna pani ;)
Gratulacje :!:
Udaj się do osoby (tam w pobliżu, wejście obok) porozmawiać o odpowiednim dla Ciebie znaku.
Sprawdź podczas wybierania jaka jest praca pod danym znakiem każdą emisją (protezy czyli cyfrowe nie musisz sprawdzać :mrgreen: ).
W ten sposób unikniesz ewentualnych późniejszych rozczarowań.
olek_jaw
Posty: 39
Rejestracja: 2012-01-28, 16:22
Lokalizacja: JO90QD

Re: Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Post autor: olek_jaw »

Dzięki za ciepłe słowa, teraz czekanie na listonosza i na świadectwo. Myślę że w styczniu wyrobię się z pozwoleniem radiowym ;). Mój lolek wczoraj się sprzedał i jedzie do Zakopanego - oby służył nowemu właścicielowi jak najdłużej. Rozglądam się za nowym radyjkiem ale pasmo 11m musi być...
Jak trafie w dobrej cenie Lolka 2 to kupię choćby po to żeby go "spróbowac".
Temat egzaminu uważam za zamknięty.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Post autor: AntekPabianice »

olek_jaw, ostatnio UKE ma problemy z Pocztą Polską, przez co na świadectwo czekałem grubo ponad 2 miesiące, a i tak termin swoją interwencją mocno skrociłem dzięki poradom kolegów z forum.
Poczekaj ze 3 tygodnie i zadzwoń do delegatury, czy jest już Twoje świadectwo. Spróbuj się umówić na odbiór osobisty. Ja telefonicznie dostałem nr świadectwa, dzięki czemu mogłem składać wniosek o pozwolenie radiowe, zanim dotarło do mnie świadectwo.
Kolejna kwestia, to zawiadomienie o rozpoczęciu postępowania administracyjnego (tu zaczęły się schody). Delegatura wysłała do mnie powyższe zawiadomienie i po otrzymaniu potwierdzenia odbioru mogła wystawić pozwolenie. Jako, że potwierdzenie wraca do adresata przesyłką zwykłą, moje gdzieś wcięło po drodze i delegatura nie mogła wystawić pozwolenia. Dopiero po odczekaniu stosownego czasu mogła na podstawie wydruku z systemu PP o statusie przesyłki wystawić papier i to warunkowo. I tak musieli składać na poczcie reklamację, bo porządek w papierach musi być ;-)
Żeby skrócić okres oczekiwania, poprosiłem, żebym mógł odebrać pozwolenie osobiście, bo pocztą mógł iść kolejny miesiąc lub wcale nie dotrzeć.
Pogadaj o tym zawiadomieniu o postępowaniu administracyjnym, czy nie można odebrać osobiście, to jeszcze dodatkowo skrócisz czas oczekiwania i unikniesz produktów z zaginięciem zwrotki.
W Łodzi p. Mateusz jest bardzo życzliwy i otwarty, dzięki temu postarał się o wydanie pozwolenia na podstawie wydruku z systemu PP. Jak jest w innych delegaturach - nie wiem.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
olek_jaw
Posty: 39
Rejestracja: 2012-01-28, 16:22
Lokalizacja: JO90QD

Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Post autor: olek_jaw »

Ja że względu na lokalizację należę do UKE w Siemianowicach narazie nie będę kombinował i czekam cierpliwie te 3 tygodnie. Do tej pory poczta polska mnie nie zawiodła - jestem dobrej myśli.
Awatar użytkownika
heniopt
Posty: 170
Rejestracja: 2014-08-03, 19:37
Znak/ranga: SP7EP
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Post autor: heniopt »

AntekPabianice pisze:olek_jaw, ostatnio UKE ma problemy z Pocztą Polską, przez co na świadectwo czekałem grubo ponad 2 miesiące, a i tak termin swoją interwencją mocno skrociłem dzięki poradom kolegów z forum.
Poczekaj ze 3 tygodnie i zadzwoń do delegatury, czy jest już Twoje świadectwo. Spróbuj się umówić na odbiór osobisty. Ja telefonicznie dostałem nr świadectwa, dzięki czemu mogłem składać wniosek o pozwolenie radiowe, zanim dotarło do mnie świadectwo.
Kolejna kwestia, to zawiadomienie o rozpoczęciu postępowania administracyjnego (tu zaczęły się schody). Delegatura wysłała do mnie powyższe zawiadomienie i po otrzymaniu potwierdzenia odbioru mogła wystawić pozwolenie. Jako, że potwierdzenie wraca do adresata przesyłką zwykłą, moje gdzieś wcięło po drodze i delegatura nie mogła wystawić pozwolenia. Dopiero po odczekaniu stosownego czasu mogła na podstawie wydruku z systemu PP o statusie przesyłki wystawić papier i to warunkowo. I tak musieli składać na poczcie reklamację, bo porządek w papierach musi być ;-)
Żeby skrócić okres oczekiwania, poprosiłem, żebym mógł odebrać pozwolenie osobiście, bo pocztą mógł iść kolejny miesiąc lub wcale nie dotrzeć.
Pogadaj o tym zawiadomieniu o postępowaniu administracyjnym, czy nie można odebrać osobiście, to jeszcze dodatkowo skrócisz czas oczekiwania i unikniesz produktów z zaginięciem zwrotki.
W Łodzi p. Mateusz jest bardzo życzliwy i otwarty, dzięki temu postarał się o wydanie pozwolenia na podstawie wydruku z systemu PP. Jak jest w innych delegaturach - nie wiem.
W uzupełnieniu wypowiedzi Antka. Postępowanie administracyjne jest tylko w przypadku, kiedy wnioskujemy z własnym znakiem. Jeśli nie zależy Ci na tym, żeby znak wybrać sobie samodzielnie możesz skorzystać z puli znaków, które posiada delegatura UKE pod którą podlegasz. Często w takim przypadku znak i pozwolenie możesz otrzymać "od ręki" jeśli tylko będzie dyrektor, który musi podpisać się pod pozwoleniem radiowym :)

Mobil : Harry III tuning ver.1 knk + Densei EC 2002 tuning knk
Icom 5100E, Icom IC-R6, TYT MD380, Alinco DR-135-DX
AdamJas
Posty: 269
Rejestracja: 2013-01-31, 12:38
Znak/ranga: SQ9AJ
Lokalizacja: JN99LW - Goczałkowice

Egzamin 8.12 Siemianowice Śląskie czy ktoś jedzie?

Post autor: AdamJas »

Też tam byłem i egzamin zdawałem :D z pozytywnym wynikiem ;) ... to czekamy na papiery!
Obrazek

Yaesu ft 857D) / UV-8HX HD / DR-135-DX / Legend II / MFJ-969 / MAAS SPS-30II 30A / Patyk 5/8 fali / MA-200 2m/70cm / President Ml-145 / Sirtel Santiago 1200
ODPOWIEDZ

Wróć do „Egzamin .”