Jak "zaraziliście" się z CB ?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Michał_Bayoo
Posty: 429
Rejestracja: 2011-11-08, 20:01
Lokalizacja: Osiek JO93QE
Kontakt:

Jak "zaraziliście" się z CB ?

Post autor: Michał_Bayoo »

Jak "zaraziliście" się z CB w swoim życiu? ;-)
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Post autor: BigMonster »

Ja to od dzieciaka lubilem sie gapic jak sie lampy w radiu swieca. Ta cala magia w srodku dzieki ktorej za pomoca malego pudelka mozna sie porozumiec na odleglosc.

Nie mialem sie gdzie zaczepic ani od kogo zarazic wiec dopiero jak sie pojawil samochod to wrzucilem do niego pierwszy zestaw. Oczywiscie tanizne z allegro. Z jednej strony niska cena i dostepnosc pomogly bo nie szkoda mi bylo wydac 180zl "zeby sprobowac". A z drugiej zainteresowanie nie dalo sie zrazic szmelcowi.

No i poszlo :)
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

Michał_Bayoo, a ty? :-P :mrgreen:
w moim przypadku zaczęło się "za łebka"gdy rodzice kupili mi chińskie walkie talkie i bardzo mi się to spodobało, potem przygoda z pmr do czasu aż nie zrobiłem prawa jazdy i teraz cb. Najgorsze jest to że choroba postępuje :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2012-06-08, 21:12 przez Bartecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Michał_Bayoo
Posty: 429
Rejestracja: 2011-11-08, 20:01
Lokalizacja: Osiek JO93QE
Kontakt:

Post autor: Michał_Bayoo »

Ja po rodzinie. :-) Od wujka :-P Prostych rzeczy typu lutowanie wtyczki zapalniczki czy antenowych nauczylem się w sklepie z cb :-P
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Michał_Bayoo, ja pierwsze radio kupiłem około 10 - 12 lat wstecz od kolegi z technikum, to był schyłek czasów kiedy jeszcze istniało troszkę stacji bazowych, a dobrodziejstwa internetu i komórek jeszcze nie było popularnie dostępnych. Tak poznałem kilka osób okolicy na CB, oczywiście sąsiedzi też stali się moimi wrogami bo moje CB ich stare telewizory skutecznie zakłócało. Moim pierwszym radiem była onwa, potem kobra. Po około 2 latach jakoś zapał do CB minął, potem służba wojskowa, która wtedy była jeszcze obowiązkiem. Już po służbie w armii nie rozpocząłem ponownej działalności w eterze.

Dodam jeszcze że pierwsza moja antena to kawał (około 3 -4 metry) stalowej rury. SWR-a nie mierzyłem, na pewno mały nie był, ale z osobą oddaloną o 4 km już mogłem się dogadać.

Z zawodu jestem elektronikiem więc będąc już w szkole kombinowałem z radiem składając swoje zasilacze i inne wynalazki i na nich pracowałem.

Następna styczność z radiem pojawiła się po około 8 - 9 latach, gdzie kupiłem ponownie swoje nowe radio do mobila. Niedługo po tym zaczęło mi się marzyć radio z SSB w mobilu. Kupiłem na allegro Presidenta George. Kiedyś siedząc w domu i nudząc się zacząłem marzyć o reaktywacji bazy, która niedługo po tym stała się faktem. W pierwszej wersji było to radio z SSB z mobila z mobilówką na dachu, w mobilu pozostał stary TTI. Z końcem lata ubiegłego roku zamontowałem antenę bazową.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Re: Jak "zaraziliście" się z CB ?

Post autor: Besserwisser »

Michał_Bayoo pisze:Jak "zaraziliście" się z CB w swoim życiu? ;-)
Siakieś 24 lata temu kumpla ojciec ze Stanów przywiózł Cobrę 10+, zrobiłęm sobie do tego półfalówkę, zasilacz i tak się to zaczęło.
Ostatnio zmieniony 2012-06-08, 21:45 przez Besserwisser, łącznie zmieniany 1 raz.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
waglik
Posty: 380
Rejestracja: 2010-04-24, 12:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: waglik »

Ja zaraziłem się od księdza. Z mojej okolicy chłopaki znają całą historie, dostał on w prezencie radio i antenke (typowy antymisiek radio president ale nie pamiętam jaki, a antenka również president marki także nie pamiętam, ale taka psełdo czyli 30 cm miała nie więcej) od innego księdza który sprzedawał samochód. Czasami pożyczałem samochód od księdza jak swojego jeszcze nie miałem i słuchałem na 19-tce, pare miechów później kupiłem samochód i już miałem przygotowane 400 zł. na zestaw, i za taką kase (dokładnie chyba było 390 zł.) kupiłem Yosana pro-120 i ML-145. Pamiętam tego dnia poszedłem na wagary jak kupowałem zestaw :evill:
Mobil - Yosan Turbo, FD2060, SIRIO ML-145
Mobil2- Yosan PRO-120, SIRIO ML-145
Baza - K-PO DX5000 V4, SIRIO GPE 27 5/8, zasilacz RM Italy 1050SPS 50A
Młody

Post autor: Młody »

Kiedyś kupiłem albrechta 6690, okazał sie uwalony. Na forum poznałem Pherniego który chciał pomóc. Przyjechał z Jacksonem 2, ss1200 i dm432mt. Wtedy usłyszałem wstęgi, no i pokochałem usb...
Awatar użytkownika
noid
Posty: 977
Rejestracja: 2010-03-13, 17:24
Lokalizacja: Norwich [UK]
Kontakt:

Post autor: noid »

A u mnie zaczęło się od CB-forum. Był okres w moim życiu, kiedy zamawiałem wszystko z neta co było za darmo: płytki z linuxem, próbki kremów itp... Na CB-forum były naklejki z tego co pamiętam. Zarejestrowałem się, zamówiłem i nie dostałem (byłem na końcu listy). O forum zapomniałem, aż do momentu gdy dostałem maila o darmowym CB na próbę. Wtedy znowu się zapisałem na listę i przy pomocy Rafiego odebrałem Alana 555. Spodobało mi się to i odkupiłem od Rafiego Jakcsona I, na forum kupiłem półfalówkę i od domino.pl dostałem 5/8. Zasilacz kupiłem od Hasana. Poznałem przy okazji kilka osób z forum.
andrez731
Posty: 12
Rejestracja: 2011-08-28, 15:57
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: andrez731 »

Hobby z lat 90 i tak zostało
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

Moja przygoda zaczęła sie jakieś 5 lat temu kiedy to okazyjnie kupiłem Lafayette Aresa i antenę no name. Szybko wymieniłem antenę na sunkera 115 zeszklaną cewką :mrgreen: . Po jakimś czasie gwizdneli mi tą antenę i tak trafiłem tu na cb-forum.pl , gdzie zacząłem czytać obserwować jaką antenę kupić. No a po zakupie jakoś tak to poleciało i już ....
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
Awatar użytkownika
Marcin_AT159
Posty: 241
Rejestracja: 2012-03-26, 13:51
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: Marcin_AT159 »

Początek lat 90tych, ojciec kupił do swojej ciężarówki Onwę. Kilka razy posłuchałem podczas jazdy rozmówek radiowych, a skończyło się na tym, że prawie całe wakacje przesiedziałem w kabinie jak tylko była taka okazja. Stacji bazowych było o wiele więcej niż teraz, kultura też była inna ;)
Out I Turbo, IC7000+Performer 1000+Skypper<BAZY BRAK>
------------------------------------------------------
http://161at159.info
------------------------------------------------------
Xtreme Mobile Dxing
MarcinMMz
Posty: 341
Rejestracja: 2010-12-19, 11:47
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: MarcinMMz »

Pamiętacie Złote Lata CB Radio? W 1992 roku posłuchałem u brata na bazie jak pracuje Alan 28, kto rozmawia w okolicy i o czym. Bardzo szybko w moim domu zawitała ONWA MK1 + antena samoróbka 1/4 fali, finalnie 1/2 fali. Później radio zmieniłem ale nie na jakieś tam wstęgowe bo były one poza moim zasięgiem finansowym. Mimo to i na podstawie rozmowy trwały do białego rana bez stawiania nośnych, itd.
W tej chwili radio A28 jeździ w samochodzie ale antena bazowa wciąż leży i czeka aż wrzucę ją na dach. Niestety w mojej okolicy nie ma za bardzo z kim gadusiać a i czasu coraz mniej po pracy na hobby...
Alan i wszystko jasne...
Awatar użytkownika
tery
Posty: 217
Rejestracja: 2010-11-08, 22:38
Lokalizacja: z laptopa

Post autor: tery »

Mój początek z cb był czysto drogowy. Robiłem często trasę do Płocka (ok 240 KM). Szwagier kupił Onwę MK3 i flodydę. Było to fajnie ale nie na tyle by kupić sobie. Do tego skłoniły mnie 2 mandaty.

Ze swoim radyjkiem robiłem trasę do Katowic. Po przejechaniu 30 KM w środku nocy i 1 rozmowie z uprzejmym kierowcą TIRa wiedziałem gdzie na trasie są aktywne radary i gdzie są niebezpieczne miejsca.

Teraz, po 2 latach, milion razy cb radio pozwoliło mi uniknąć stania w korkach. I... ja nie wiem jak można jeździć bez CB.
Awatar użytkownika
Marcin_AT159
Posty: 241
Rejestracja: 2012-03-26, 13:51
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: Marcin_AT159 »

Były były złote czasy :-) radio dosłownie łączyło ludzi, internet był zjawiskiem egzotycznym a i zwykły telefon stacjonarny był rzadkością, nie wspominając o komórkach :)
W zasięgu "mojej" stacji mobilnej było kilkanaście stacji bazowych, gadało się o wszystkim...godzinami. Jak złapałem jazdę na radio to tak cisnąłem moją mamę, że dołożyła mi kasy i kupiłem swoje 1sze radio w komisie ALAN18, antenę na aluminiowym parapecie na parterze przykręciłem druciarsko ;). Choroba rozwijała się dalej i mama musiała wziąć na raty ALANA87 za ukończoną z dobrymi ocenami 8 klasę ;-)
Potem już tylko dorywcze prace wakacyjne i rozbudowywanie stacji, kolejne wzmacniacze, anteny, radia z górnej półki kupowane od krótkofalowców. Fajnie było !
Out I Turbo, IC7000+Performer 1000+Skypper<BAZY BRAK>
------------------------------------------------------
http://161at159.info
------------------------------------------------------
Xtreme Mobile Dxing
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”