Zgubiony numer nadania paczki

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Roki242
Posty: 26
Rejestracja: 2016-08-07, 14:08

Zgubiony numer nadania paczki

Post autor: Roki242 »

Witam sprzedałem na allegro Herberta I w okazyjnej cenie.Kupiec ma 100% pozytywne komentarze.Wpłacił kasę na konto ok kasa doszła.Zapakowałem radyjko i wysłałem jako paczka pocztowa priorytetowa(wysłałem już masę takich paczek) i np jak nadałem w pon to albo we wtorek była albo maks w środę..tutaj nadałem we wtorek..jest piątek i ponoc paczki nie ma.Pech,że zgubiłem numer nadania paczki a oni na poczcie nic nie poradzą już bo nie mogą sprawdzić w rejestrze już.Jak bym w tym samym dniu zgłosił to by mogli jeszcze sprawdzić eh.

I teraz nie wiem czy paczka nie doszła..czy może doszła i wyjdzie tak,że ja bede musiał kasę zwrócić a koleś radyjko będzie miał.. no nie mam jak zywcem sprawdzić czy doszła a koles mówi,że nie doszła
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Zgubiony numer nadania paczki

Post autor: bad »

Był długi weekend, jest okres urlopowy, więc wstrzymaj się do przyszłego tygodnia. Standardowo zgodnie z regulaminem allegro masz czas na dostarczenie dwa tygodnie.
Jeśli nie dojdzie, składaj reklamację na poczcie. Nawet jeśli nie masz numeru nadania, dane powinni mieć w systemie.

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Zgubiony numer nadania paczki

Post autor: Olo.. »

Taka przesyłka widnieje w systemie. Zawsze można sprawdzić.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Zgubiony numer nadania paczki

Post autor: Lagunasnk16 »

Poczekaj jeszcze chwile, ostatnio też czekałem dłużej niż zwykle na paczkę.
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Zgubiony numer nadania paczki

Post autor: de Zoo »

Ostatnio miałem "starcie" z PP. Też wysłałem przesyłkę poleconą i priorytetową. Wysłałem ją w poniedziałek. W piątek Adresat udał się do swojego urzędu pocztowego z uprzejmym zapytaniem: "WTF?" ;-)
Oczywiście nic nie wiedzą, a pani w okienku mówi, że dopiero po 4 dniach można składać reklamację. Wurzyłem się i napisałem reklamację na maila znalezionego w sieci.
Poniżej cytuję odpowiedź, może się przyda:

"Termin doręczenia listu poleconego priorytetowego D+1 (pod warunkiem nadania do godziny 15:00) jest terminem szacunkowym, niegwarantowanym i może ulec wydłużeniu. Do czasu przebiegu przesyłek nie wlicza się dni ustawowo wolnych od pracy i sobót. Z tytułu opóźnienia w doręczeniu przesyłki Klientowi przysługuje prawo złożenia reklamacji jeżeli doręczenie przesyłki poleconej priorytetowej nie nastąpiło do czwartego dnia po dniu nadania.

Wobec powyższego z tytułu opóźnienia w doręczeniu przesyłki przysługuje prawo złożenia reklamacji.
Prawo wniesienia reklamacji przysługuje:
· nadawcy,
· adresatowi – w dwóch przypadkach: 1). gdy nadawca zrzeknie się na jego rzecz prawa dochodzenia roszczeń, 2). gdy przesyłka zostanie doręczona adresatowi.

Reklamację z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usługi, można zgłosić w:
1. każdej placówce pocztowej w postaci pisemnej papierowej, ustnej do protokołu
2. elektronicznej, http://www.poczta-polska.pl/reklamacje/" onclick="window.open(this.href);return false;
3. innej, niż wymienione dopuszczonej przez Pocztę Polską, która dostatecznie ujawnia wolę reklamującego.


Z poważaniem,

Zespół Doradców Klienta

Dział Contact Center
Poczta Polska S.A."

Przesyłka dotarła w następny poniedziałek. Czyli na razie bez nerwów i obserwuj sytuację.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
Waldziuu
Posty: 188
Rejestracja: 2016-02-06, 14:24
Znak/ranga: Byk

Zgubiony numer nadania paczki

Post autor: Waldziuu »

no ok poczekam do wieczora w poniedziałek.Ale przejdę się w poniedziałek i spytam na poczcie czy nie mają w bazie numeru nadania paczki
Był : Yosan 2204 x2/Yosan pro 120/Uniden 520xl pro/Yosan Turbo 3031 v3/Onwa MK3 k6122 x2/Taylor III Tuning/Herbert I

Anteny: Sirio Ml 145/Sirio Super 70

SWR: 1-NIC 20- NIC 40- 1.1

Jest : Sirio Ml 145 power mag + Yosan 2204 Turbo Tuning + Albrecht CB 12
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Zgubiony numer nadania paczki

Post autor: SP9 »

Miej cierpliwość, do mnie ostatnio zasilacz Pocztą Polską szedł 2 tyg....też był wysłany priorytetem, jak wysłałeś priorytetem dojdzie, pocztą kuleje wolę inposta i paczkomaty
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Zgubiony numer nadania paczki

Post autor: pietreksz »

tu masz przykład jak poczta potrafi namieszać w dostarczeniu paczki:
http://emonitoring.poczta-polska.pl/?nu ... 3733907487" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodatkowo jak byłem po paczkę na poczcie (mam skrytkę pocztową i tam powinny trafiać wszystkie przesyłki) 18go to twierdzili, że nie ma nic dla mnie. Dopiero jak sprawdziłem po numerze to się okazało, że po prostu gdzieś ją rzucili w kąt.
Dlatego musisz być cierpliwy.
Baza: Xiegu G90 + dipole.
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Zgubiony numer nadania paczki

Post autor: Pyrek »

Wojtek KR pisze:Miej cierpliwość, do mnie ostatnio zasilacz Pocztą Polską szedł 2 tyg
Niestety ale PP to relikt minionej epoki i cały czas wydaje im się że są monopolistą :-D
Zdziwią się jak padną, DHL inPost i inne przybytki im jeszcze pokażą:)
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
Waldziuu
Posty: 188
Rejestracja: 2016-02-06, 14:24
Znak/ranga: Byk

Zgubiony numer nadania paczki

Post autor: Waldziuu »

sprawa rozwiązana radyjko doszło 2 dni temu tylko coś tam problem z kurierami był kupujący mi powiedział
Był : Yosan 2204 x2/Yosan pro 120/Uniden 520xl pro/Yosan Turbo 3031 v3/Onwa MK3 k6122 x2/Taylor III Tuning/Herbert I

Anteny: Sirio Ml 145/Sirio Super 70

SWR: 1-NIC 20- NIC 40- 1.1

Jest : Sirio Ml 145 power mag + Yosan 2204 Turbo Tuning + Albrecht CB 12
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”