Porównanie skuteczności aplikacji Yanosik VS CB

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

mcichu
Posty: 71
Rejestracja: 2016-09-28, 08:12

Porównanie skuteczności aplikacji Yanosik VS CB

Post autor: mcichu »

Witam!
Może porównamy w wątku co jest bardziej według Was skuteczne na drodze do informacji o patrolach policji ? CB radio czy Yanosik? Jaka jest skuteczność Yanosika w stosunku do CB. Co jest bardziej obecnie popularne wśród kierowców ? Ostatnio nawet w tirach widze, że nie wszyscy maja antene CB, niektórzy maja króciaki typu Virginia :/ Osobówek też bardzo malutko, tylko uchwyty na szybach maja i smartfona (pewnie z yankiem odpalonym).
P.S. Nie porównujmy co lepsze CB czy aplikacja ze względu na użytkowanie (że CB szumi, że można zamienić słowo itp) bo wiadomo, że są tutaj ludzie którzy nie używają CB tylko jako antymiśka.
Pytanie dot. osób korzystających z tych systemów jako antymisia
Awatar użytkownika
qset
Posty: 172
Rejestracja: 2012-01-29, 09:39
Znak/ranga: SQ5TDZ
Lokalizacja: Warka

Porównanie skuteczności aplikacji Yanosik VS CB

Post autor: qset »

a pro po "tirów" anteny mają na pewno wszyscy tylko część ma je z tyłu za plecami i dla tego ich nie widać
a jeśli chodzi o porównanie dla mnie cb główny powód Yanosik mi nie powie jak dojechać do miejsca "x" ale ogólnie jedno ma swoje plusy i minusy
*******************************
Kto Pyta Nie Błądzi : Kto Błądzi Ten Pyta
Mobil : Yosan 850 + President Colorado
Baza : Kenwood 570DG + HEXBEAM
Yaesu ft-7900
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Porównanie skuteczności aplikacji Yanosik VS CB

Post autor: killer »

Za dużo pieniędzy włożyłem w swoją instalację mobilową (szczególnie w radio) by teraz z tego rezygnować na rzecz aplikacji.

Może mam farta do kontroli drogowych bo przez 7 lat odkąd posiadam prawo jazdy dostałem tylko raz za brak pasów. Za prędkość ani razu.

Jak najbardziej nie należy traktować radia jako osłony bo to prowadzi do piractwa drogowego. W moim mniemaniu piractwiem nie jest np. przekroczenie w zabudowanym o 20/h bo zwalnianie twardo do 50tki co wioche jest nieekonomiczne. Wole jechać 70 lub nawet 80 ale równo czy to zabudowany czy nie.

Reasumując - ekonomia + radio + zdrowy rozsądek = widzisz szkioły kilka razy w roku.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
mcichu
Posty: 71
Rejestracja: 2016-09-28, 08:12

Porównanie skuteczności aplikacji Yanosik VS CB

Post autor: mcichu »

Ktos ma cos wiecej do powiedzenia ? Moze jakies przyklady z zycia ?
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Re: Porównanie skuteczności aplikacji Yanosik VS CB

Post autor: SQ9RNU »

mcichu pisze:Ktos ma cos wiecej do powiedzenia ? Moze jakies przyklady z zycia ?
Co kolega chce usłyszeć ?

Dla mnie Yanosik jako info o patrolach czy innych zdarzeniach jest tylko uzupełnieniem CB.
Przecież wiadomym jest ,że Yanosik opiera się na informacjach innych użytkowników tej aplikacji .
Niejednokrotnie zdarzyło mi się ,że na Y nie ma żadnej informacji o patrolu z prostej przyczyny - nikt wcześniej daną trasą nie jechał kto posiada Y.
Na Cb dowiesz się zwykle wcześniej o zdarzeniu czy patrolu.

Osobiście jeżdzę z Y i Cb jednocześnie i to jest skuteczne - nawet bardzo.

Przy okazji śmiem twierdzić ,że nawigacja Y jest bardzo kiepska , mało czytelna , bzdury jakie pokazuje wołają o pomstę do nieba jeśli chodzi o prowadzenie do celu.
-=- SQ9RNU -=-
mcichu
Posty: 71
Rejestracja: 2016-09-28, 08:12

Porównanie skuteczności aplikacji Yanosik VS CB

Post autor: mcichu »

Podpisuje sie rekami i nogami pod tym co napisal kolega strychoo. Navi Y jest b.kiepskie, niedokladne, glos narratora sie zacina. Jezdze z dwoma systemami i czasami jest tak, ze na y jest zgloszenie na CB cisza, nieraz jest analogicznie na CB mowia o patrolu, na Y cisza. Ciezko wywnioskowac co lepsze. CB sie przydaje jak jest wypadek, korek lub inne zdarzenie drogowe :)
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Porównanie skuteczności aplikacji Yanosik VS CB

Post autor: BeBek »

Odbiegnę od tematu.
Jechałem ostatnio drogą krajową o sporym natężeniu ruchu. Było to o godzinie 11, a ruch był na normalnym poziomie i Yanosik oraz CB poległo. Zaskoczyła mnie za to liczba samochodów które mrugały drogowymi, a w CB cisza.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Kaloff
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-14, 07:50

Re: Porównanie skuteczności aplikacji Yanosik VS CB

Post autor: Kaloff »

Dzień dobry! To mój pierwszy post, więc przy okazji witam się z Wami drodzy koledzy.
Yanosika zainstalowałem kiedyś z ciekawości ale denerwowała mnie ciągła obsługa tego programu. Cały czas wyskakiwały mi jakieś powiadomienia itp. (Btw. może miałem jakąś pierwotną wersję). W końcu doszło do tego, że więcej czasu spędzałem na gapienie się w telefon niż na drogę.
Na chwilę obecną wolę CB. Yanosik nie ostrzeże Cię o np. sarnach stojących gdzieś na środku jezdni. Nie powie Ci o zataczającym się jegomościu idącym poboczem bez jakiegokolwiek odblasku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”