Zakłócenia CB radio przy zwiekszaniu temperatury

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

nike565
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-30, 14:55

Zakłócenia CB radio przy zwiekszaniu temperatury

Post autor: nike565 »

Witam mam taki problem,po uruchomieniu cb radia i panelu climatronica (bez klimy) klima na OFF tylko ogrzewanie na 21.5stp słychać wycie w radiu.Nie jest to wycie stałe ciągłe tylko takie jak by coś nabierało rozmachu czyli chwilowo przystaje i znów.Nie wiedziałem co to jest i od picu zmniejszałem temperaturę o 0.5stp i o dziwo przy 19stp cisza nastała..

potem pomału zwiększałem temperaturę i nawet przy 20stp nie było nic ale znów przy 21 cos się uruchomiło i już wycie i do samej góry czyli do 32.5stp ustawiając jest wycie a zmniejszając do 19 cisza..

w moim aucie BMW jest tak,że Panel climatronic jest powiązany z elektrozaworami nagrzewnicy.Zawór przy 16stp zamyka sie bodajże czy otwiera już nie wiem

pytanie co moze powodować takie wycie? dodam obroty dmuchawy są takie same tylko zwiększam i zmniejszam temperaturę
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Zakłócenia CB radio przy zwiekszaniu temperatury

Post autor: cassiopeia »

Moze elektrozawor ktory co chwila sie otwiera i zamyka utrzymujac temperature zadanam
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Zakłócenia CB radio przy zwiekszaniu temperatury

Post autor: Lagunasnk16 »

Albo może przyczyną jest sama nagrzewnica, wraz ze wzrostem zadanej temperatury musi intensywniej pracować stąd wycie w radiu, osiągnie zadaną temperaturę to się uspokaja, a jak temperatura spadnie to znowu zaczyna pracować i wyć. Swoją drogą nieźle możesz nagrzać w kabinie 32,5 stopnia :shock: ja u siebie mam zakres 16-26 stopni ;-)
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”