Kultura :)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

RobertG7
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-29, 16:22
Lokalizacja: Podlasie

Kultura :)

Post autor: RobertG7 »

Witam
Chciałbym się podzielić moją dzisiejszą sytuacją i upewnić się, że to tylko przypadek, który nie jest regułą na Podkarpaciu :)

DW 850 między Hrubieszowem a Tomaszowem Lub. Jadąc tą droga w dniu 13.12.2016 słyszę na monitorze 27.555 "halo!, halo!! co taka cisza, pomarli?", za chwilę gwizdanie. Po czym odzywa się op. Andrzej, a wołający op. Michał (okazało się, że z Przemyśla) mu odpowiada, że wreszcie ktoś się odezwał na jego zawołania.
Włączyłem się do rozmowy, bo chciałem uzyskać raport, bo radio w mobilu itd.
Raportu nie otrzymałem, natomiast usłyszałem od op. Michała (nie młodzik, nie w średnim wieku, a już słychać doświadczony "radiowiec" jak to sam o sobie mówi), że mam jakieś dziadostwo, a nie radio, bo on nic nie słyszy, że taki "radiowiec" to dla niego nikt. Podziękowałem za kulturalną odpowiedź i poradziłem w żartach, że może antenę ma "zbyt małą". Znów mi się dostało, że mam dziadostwo, a nie sprzęt i wogóle, bo go na całym świecie słychać, a ja mu śmię wypominać, żeby antenę zmienił i upominać o więcej kultury i mniej chamstwa...

Taka oto dziś mnie na Podkarpaciu sytuacja spotkała. Mam nadzieję, że to tylko taki wyjątek od reguły.
Podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd.
baza: Y FT-950 + Delta M0PLK,
mob: J1, HR5500, WA-27, T5000
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Kultura :)

Post autor: kubaopp »

Halo Halo i Gwizdanie , no rzeczywiście doświadczony Radiowiec :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Kultura :)

Post autor: SP9 »

RobertG7 najlepiej z takimi osobami nie podejmować rozmowy i tyle w tym temacie
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Kultura :)

Post autor: Speed »

Nawet i tam polaczki siarę robią :roll:
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Kultura :)

Post autor: SP9 »

ano ........ a 1/4 jest głęboko przekonana o swojej z*****ości, wysokim poziomie i wspaniałym posiadanym przez nich sprzęcie :mrgreen: baa i szczerze w to wierzy :roll:
Ostatnio zmieniony 2016-12-13, 21:52 przez cassiopeia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wojtek też kulturą wypowiedzi nie grzeszysz...
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Almighty
Posty: 1394
Rejestracja: 2013-11-02, 19:19
Znak/ranga: Szczecin Radio
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kultura :)

Post autor: Almighty »

RobertG7 pisze:Raportu nie otrzymałem, natomiast usłyszałem od op. Michała (nie młodzik, nie w średnim wieku, a już słychać doświadczony "radiowiec" jak to sam o sobie mówi), że mam jakieś dziadostwo, a nie radio, bo on nic nie słyszy, że taki "radiowiec" to dla niego nikt.
Do tej pory wszystkie moje kontakty ze ludem na wschodniej ścianie - od Bugu po Wisłę - były zawsze miłe i sympatyczne. Żyją tam ludzie życzliwi i weseli, każdy z tamtejszych radiowców cieszył się kontaktem z odbitej czy z auta dzwoniącego na przyziemnej. Coś mi tutaj nie pasuje w tej relacji, czegoś na początku opowieści nie przegapiłeś / nie powiedziałeś może panom po drugiej stronie słuchawki czegoś co mogłoby im podnieść ciśnienie? ;-)

pzdr.
Slavonic Beam / Slavonic Dipole / V-Slavonic 225 / Magic Stick

http://www.szczecin-radio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Kultura :)

Post autor: domino.pl »

Hamstwo w państwie :-P
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
RobertG7
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-29, 16:22
Lokalizacja: Podlasie

Re: Kultura :)

Post autor: RobertG7 »

Almighty pisze:
RobertG7 pisze:Raportu nie otrzymałem, natomiast usłyszałem od op. Michała (nie młodzik, nie w średnim wieku, a już słychać doświadczony "radiowiec" jak to sam o sobie mówi), że mam jakieś dziadostwo, a nie radio, bo on nic nie słyszy, że taki "radiowiec" to dla niego nikt.
Do tej pory wszystkie moje kontakty ze ludem na wschodniej ścianie - od Bugu po Wisłę - były zawsze miłe i sympatyczne. Żyją tam ludzie życzliwi i weseli, każdy z tamtejszych radiowców cieszył się kontaktem z odbitej czy z auta dzwoniącego na przyziemnej. Coś mi tutaj nie pasuje w tej relacji, czegoś na początku opowieści nie przegapiłeś / nie powiedziałeś może panom po drugiej stronie słuchawki czegoś co mogłoby im podnieść ciśnienie? ;-)

pzdr.

Nie, oczywiście że nie :) Sami sobie później podnieśli i częstotliwość o 10kHz i ciśnienie podczas wzajemnej dyskusji nt. zasadności funkcjonowania komisji ds AmberGold :)
Zapytałem tylko o raport, wytłumaczyłem gdzie mniej więcej jestem.
Byłem miły do samego końca
W ogóle bałem się nawet zacząć rozmowę, żeby Panom Operatorom nie przerwać ciągłej (bez umownych kilku sekund między zmianą operatora) rozmowy na tym monitorze :)
Podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd.
baza: Y FT-950 + Delta M0PLK,
mob: J1, HR5500, WA-27, T5000
RobertG7
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-29, 16:22
Lokalizacja: Podlasie

Re: Kultura :)

Post autor: RobertG7 »

Wojtek KR pisze:RobertG7 najlepiej z takimi osobami nie podejmować rozmowy i tyle w tym temacie
Dlatego też po chwili usunąłem się :)
Podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd.
baza: Y FT-950 + Delta M0PLK,
mob: J1, HR5500, WA-27, T5000
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Kultura :)

Post autor: Szpadyzor11 »

RobertG7, Na a raczej w okolicach DW 850 jest trochę bazówek, często wieczorami prowadzą pogaduchy, za dnia lubią jako incognito słuchać #19, znam parę osób z którymi byś mógł pogadać od samego Tomaszowa nawet do Hrubieszowa ;-)
W Zamościu przyczaj się na 19 kanale (godziny największego ruchu w mieście) kiedy ludzie lubią bluzgać sobie, wtedy wkracza do akcji dzielny posiadacz stacji bazowej, w jego stronę ogromny ukłon głównie za to ze jeszcze nie wyrzucił przez okno radia od tego słuchania 19 kanału, ma nerwy chłopina, ale jak już się uruchomi to ciekawe dyskusje są, gada ok ale mobilek wie więcej. Mobilni bluzgacze nie poczują nadmiaru obelg i innych określeń dopóki nie postawią bazy i będą słuchać folkloru na #19, lub nie zaczną jeździć z małymi pociechami.
Drobne P.S. Ta sytuacja nie miała miejsca na Podkarpaciu, to już Lubelskie ;-)
Wojtek KR, Też mamy takich na Lubelszczyźnie, oni mają najlepszy sprzęt i koniec kropka. A to co mają to jest najlepsze :-)
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
myszaty
Posty: 295
Rejestracja: 2014-05-14, 15:20
Lokalizacja: Wielkopolska

Kultura :)

Post autor: myszaty »

żaden tam z niego doświadczony radiowiec...
Magnum MX / Teddy / Yosan JC-350 / Johnny II

Hustler IC-100 / AT-71 / AT-900 / Omega Sirio 27

Densei EC-2002 / Nokia SP-3 /// Alan 38

Baza: SHC SS-485 + Sirio Boomerang 27A
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”