Zestaw HiFi stereo

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Zestaw HiFi stereo

Post autor: AntekPabianice »

Ponieważ dzieci dorastają i słuchają coraz bardziej ambitej muzyki (co rodziców bardzo cieszy), a co za tym idzie, stają się coraz bardziej wymagające pod względem jakości odsłuchu, trzeba coś dokupić do gramofonu z wkładką magnetyczną (osratnio, dzięki m. in. Biedronce, kolekcja płyt się rozrasta).
Młody patrzył sobie wzmacniacz Yamaha A-A201 i szuka do tego zestawu głośnikowego o dobrych parametrach.
Patrzył osobie JBL Arena 130, jednak opinie na forach tematycznych nie są dla tych kolumn zbyt pochlebne.Znacznie lepiej wypadają JBL Arena 230, ale to koszt ok. 1.4k, więc trochę dużo, jak na jego uczniowskie zasoby finansowe. Jest jeszcze niższy model, Arena 220, ale te mają słabsze parametry i brak jakichkolwiek opinii - przynajmniej ja nic nie znalazłem obiektywnego. Czy ktoś zna jakiś model dobrych kolumn do słuchania muzyki o dobrym brzmieniu, na półkę (nie podłogowe) w przedziale cenowym ok. 800 PLN?
Kiedyś rarytasem były Altusy, a kupowało się głównie to, co udało się zdobyć w sklepie, czyli Unitra Tonsil i człowiek był mega zadowolony. Teraz od wyboru boli głowa, a jak się kupi badziew za kupę kasy, to ból potrafi trzymać latami.
Będę wdzięczny za pomoc w wyborze, "gdyż, nie ukrywając", tatuś też chętnie skorzysta z zestawu, przez co będzie się musiał dorzucić do sfinansowania zachcianki ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Almighty
Posty: 1394
Rejestracja: 2013-11-02, 19:19
Znak/ranga: Szczecin Radio
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zestaw HiFi stereo

Post autor: Almighty »


U mnie mały słucha muzyki na Denonie DRA-500 / DCD-500AE + monitory Magnat Quantum 903 - i to jest świat-ludzie-góry. Powiem tak, sprzęt kupuję wyłącznie używany [w-y-ł-ą-c-z-n-i-e], za to z wyższej półki. Ta Yamaha jest fajna (choć ja bym brał ją jako amplituner RS-201) do tego może dokupić do zestawu Yamaha CD S300 i będzie dobrze na długie lata.

Osobiście jednak pomyślałbym o monitorach aktywnych typu KRK RP 8 G3, Behringer TRUTH B3031A albo coś w ten deseń z głośnikiem niskotonowym 20cm (minimum). Dźwiękowo wyjdzie na tym lepiej niż kupując dowolną Yamahę + dowolną para głośników pasywnych (Sonus Faber, Minitor Audio, Dali, Usher itp.)

pzdr.
Slavonic Beam / Slavonic Dipole / V-Slavonic 225 / Magic Stick

http://www.szczecin-radio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zestaw HiFi stereo

Post autor: AntekPabianice »

Dzięki, Wojtek. Te Magnat Quantum 903 wydają się fajne, ale u nas nie do kupienia, raczej (nie znalazłem żadnej oferty).
Almighty pisze: Osobiście jednak pomyślałbym o monitorach aktywnych typu KRK RP 8 G3, Behringer TRUTH B3031A albo coś w ten deseń
Fajnie, tylko żeby podłączyć gramofon z wkładką magnetyczną, trzeba jakiś przedwzmacniacz.
Niestety, młody ma niezbyt duży pokój i dodawanie kolejnych elementów nie za bardzo segmentowo nie jest zbyt wygodne. Poza tym cenowo to też nie wyjdzie najtaniej. Latwiej jednak kupić sam wzmacniacz/amplituner i potem kompletować całą wieżę - korektor, odtwarzacz CD i co tam jeszcze.
A chowanie gramofonu znowu do szafy - nie wchodzi w grę. Trzaski z płyty winylowej jednak nadają szczególny charakter brzmieniu ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Almighty
Posty: 1394
Rejestracja: 2013-11-02, 19:19
Znak/ranga: Szczecin Radio
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zestaw HiFi stereo

Post autor: Almighty »


Amplituner + CD i to wszystko - korektor tam nie jest potrzebny zresztą nawet już ich duże firmy nie produkują. Jeżeli chcesz zwykłe kolumny podstawkowe to trzeba patrzeć za takimi z 8'" niskotonowym, bo inaczej będzie lipa. Są też pasywne Behringery B2031P, ale cena odpowiednia (używki ok. PLN 1000). Generalnie z małych głośniczków nie będzie basu wbrew temu, co piszą marketingowcy w parametrach. Patrząc na głośniki zawsze sprawdzam 2 rzeczy: masę i wielkość zastosowanego głośnika niskotonowego, reszta jest (prawie) nieistotna :-P

pzdr.
Slavonic Beam / Slavonic Dipole / V-Slavonic 225 / Magic Stick

http://www.szczecin-radio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Zestaw HiFi stereo

Post autor: januwojt »

Jakie pomieszczenie ma zestaw nagłośnić (wielkość) , jakie ma preferencje słuchający , czego słucha ?/ Czy zestaw ma służyć tylko do słuchania , czy imprezowanie przy tym zestawie też będzie uskuteczniane ?? Dużo pytań . Moje zdanie jest takie , że do słuchania jakieś solidne monitorki używki , a jeśli basu będzie mało można dokupić kiedyś subwoofer w obudowie zamkniętej .
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zestaw HiFi stereo

Post autor: AntekPabianice »

januwojt pisze:Dużo pytań .
Wiem i już śpieszę z odpowiedzią:
- pokój niewielki, ok. 12 m2;
- tylko muzyka, raczej ostrzejsze brzmienia (typu Deep Purple, Soundgarden, AC/DC i inne takie), chociaż trochę muzyki poważnej, jazz i coś z cyklu "krainy łagodności" też się zdarza posłuchać. Ogólnie wszystko ze wskazaniem na ostrzejszy rock;
- imprezy w ogólnym tego słowa znaczeniu możemy pominąć, chociaż nie jest to wykluczone (ale bez znaczenia na obecną chwilę).

Znalazłem w mojej miejscowości bogato zaopatrzony salon A/V i planujemy z młodym przejść się, żeby odsłuchać kilka modeli, coś się wybierze.
Jeśli chodzi o używki, to tylko i wyłącznie przed organoleptycznym zapoznaniem się z ofertą (wiadomo co się teraz sprzedaje pod hasłem "stan igła" ;-) ), a z tym już nie tak łatwo - trzeba polować.
Dzięki za zainteresowanie wszystkim.
Ostatnio zmieniony 2017-10-08, 16:49 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: literówki
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Zestaw HiFi stereo

Post autor: januwojt »

Czyli w grę wchodzą monitory dwudrożne z niskotonowym co najmniej 16 cm , sugerowałbym interesować się monitorami z bassreflexem .Całkiem dobrze brzmiące przy dobrym wysterowaniu budżetowe Magnat Monitor 202 ( dwudrozne bassreflex) :
https://www.ceneo.pl/26800967" onclick="window.open(this.href);return false;
Lub wersja dwu i półdrożna podłogowa Magnat Monitor 802 :
https://www.ceneo.pl/26550091#mh=x7A1MD ... erhs9_Ggs0" onclick="window.open(this.href);return false;
Wersja trzy i półdrożna podłogowa Magnat Monitor 1002 :
https://www.ceneo.pl/26550090#mh=n1C3Mh ... V-LTDAhQO0" onclick="window.open(this.href);return false;

YAmaha da im radę .
Polecam jako nowe Tonsil Siesta , cena przystępna dźwięk subtelny , szczegółowy bas mimo niedużych niskotonowców potrafi zejść nisko i nie buczeć . W tej klasie cenowej jeden z faworytów . Osobiście słuchałem i czasem słucham tych zestawów u kolegi zasilanych amplitunerkiem Yamahy RX 797 . JA też posiadam Yamahe RX797 , ale u mnie na pokładzie są Infinity Primus 360 . Moje Primusy nie sa tak subtelne w brzmieniu jak Siesty . Moje graja z przytupem , dobrze się sprawdzają w elektronicznej muzyce (koncerty J.M Jarre'a brzmią na moich z rozmachem i mocno ) , klubowej i rocku . Zaletą Infinitek jest wysoka efektywność - 93 dB , jednak nie po drodze im z jazzem , czy klasyczną muzyką . Myślę , że podobna szkoła będzie w kolumnach stajni JBL .
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Zestaw HiFi stereo

Post autor: AntekPabianice »

januwojt, dzięki za linki.
Podłogowe odpadają. Tonsil Siesta... nie wiem, o które chodzi, czy front ( podłogowe), czy wersja sat... l
Naszą uwagę przykuły jeszcze STX F-130n. Niestety, tu opinie też są skrajnie różne.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Zestaw HiFi stereo

Post autor: januwojt »

STX-y daruj sobie , o ile same głośniki do rzeczy to fachowcy piszą o marnych zwrotnicach psujących brzmienie kolumn . Siesty podłogowe , nie obawiaj się wielkości , to szczupłe kolumienki . Ja bym mimo wszystko na nie stawiał , bo dobrze zagrają we wszystkim . Przy mocy znamionowej sinus 100 W będą idealnie wysterowane też 100-watową Yamahą .
https://www.ceneo.pl/1775148" onclick="window.open(this.href);return false;
Budżetowe zestawy to zainteresuj się marką Koda , np :
http://www.polpak.com.pl/produkt/1088/EX-569T" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Almighty
Posty: 1394
Rejestracja: 2013-11-02, 19:19
Znak/ranga: Szczecin Radio
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zestaw HiFi stereo

Post autor: Almighty »


Jeżeli magnat to tylko wersja Quantum 7xx np. 753 oraz wyższe. Kolumna musi ważyć 10kg. 2x Siesta Central będzie doskonałym rozwiązaniem (idealny przebieg charakterystyki częst.) ale basu mało, tak 90Hz dlatego subwoofer będzie przydatny, a to kolejny grat do małego pokoju. STX F-130 ma 8" woofer i 3-drogi. Powinien grac dobrze, choć ja nie mam zaufania do tej firmy :-P

Wszystkie sat-y z kina domowego będą grały średnio, jak odpustowe pudełeczka, chyba, że będą to topowe serie, np. wspomniany Magnum Quantum.

PS Przemyśl te pasywne Behringery B2031P.

pzdr.
Slavonic Beam / Slavonic Dipole / V-Slavonic 225 / Magic Stick

http://www.szczecin-radio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Zestaw HiFi stereo

Post autor: januwojt »

Almighty pisze: .... 2x Siesta Central będzie doskonałym rozwiązaniem (idealny przebieg charakterystyki częst.) ale basu mało, tak 90Hz ....

pzdr.
Siesta Front schodzi całkiem miło w okolice 50 hz ....
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Zestaw HiFi stereo

Post autor: AntekPabianice »

januwojt pisze:STX-y daruj sobie , o ile same głośniki do rzeczy to fachowcy piszą o marnych zwrotnicach psujących brzmienie kolumn
No właśnie ponoć najnowsza seria "*n" ma zwrotnice znacznie poprawione. Ile w tym prawdy - nie mam pojęcia.
januwojt pisze:Siesty podłogowe , nie obawiaj się wielkości , to szczupłe kolumienki
Ja się nie obawiam, ale trzeba to miejsce mieć. Jedyną wolną przestrzeń na podłodze zajmuje kontrabas, stołek do kontrabasu i Ampeg BA-108, też niezły klocek (gitarka znalazła miejsce na ścianie - z konieczności). Nie ma opcji, żeby cokolwiek z tego wyleciało z pokoju ;-).
Cóż, warunki lokalowe zmuszają do kompromisu. Z wszelkich opisów na czoło wysuwają się jednak monitory JBL Studio 230, trochę ponad założony budżet. Dobrze, że jest możliwość osłucgania tego przed zakupem.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Almighty
Posty: 1394
Rejestracja: 2013-11-02, 19:19
Znak/ranga: Szczecin Radio
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zestaw HiFi stereo

Post autor: Almighty »

AntekPabianice pisze:Z wszelkich opisów na czoło wysuwają się jednak monitory JBL Studio 230, trochę ponad założony budżet.
Będą grały te JBL-e, będą, ale... Kolumny kupuje się na lata. Jak Behringery nie pasują to do PLN 2000,- masz jeszcze do wyboru:

Heco Celan GT 302 albo Monitor Audio Silver 2 - w te bym celował, nawet jak mocniej przekroczą budżet. Wzmacniacz / gramofon / CD są nieistotne - muzyka idzie z głośników.

pzdr.
Slavonic Beam / Slavonic Dipole / V-Slavonic 225 / Magic Stick

http://www.szczecin-radio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Zestaw HiFi stereo

Post autor: januwojt »

Almighty ma racje , monitory z 20 cm wooferem mogą być strzałem w 10-tkę - Monitor Audio Silver 2 . Nie znam ich , ale czytam własnie testy i recenzje generalnie bardzo pozytywne .
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Zestaw HiFi stereo

Post autor: AntekPabianice »

Cena rośnie... zaraz dostanę propozycjęz typu:
https://www.q21.pl/mbl-101-xtreme.html" onclick="window.open(this.href);return false;
;-)
Dzięki za propozycje, wszystkie wezmę pod uwagę. Sporą część pewnie uda mi się odsłuchać i coś się wybierze.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”