Sirio Signal Keeper 27

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

panowie nie będę zakładał nowego tematu mam pytanie mieszkam na parterze i w temacie montowania anten bazowych jestem zielony chce zamontować sobie sirio sk 27 czy da rade zawiesić ją na takim oto uchwycie http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=en& ... ,s:0,i:107 mam taki zainstalowany z wysięgnikiem około 40-50 cm od ściany da rade to na nim zawiesić żeby był swr ok ? i czy ogóle opłaca się montować tą antenę na parterze wiem że zasięg będzie marny ale odłożyłem sobie troszkę zaskórniaków i chcę zamontować jakąś antenkę a czy może lepiej zainstalować tam boomeranga ? proszę o odpowiedzi
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
Awatar użytkownika
IRON
Posty: 299
Rejestracja: 2012-01-31, 16:34
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: IRON »

a ile pieter ma budynek?
MOBIL:Yosan 3031 Turbo TUNING KONEKTOR (RF Gein zamiast SQ)+Sirtel Santiago 1200(dach,dziurka :) ) + K-PO 532
BAZA:INTEK HR5500,RM KL 203P,Sirio Gain Master , Densei EC 2002 tuning KONEKTOR, 2Xbox
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

4 ale nie ma możliwości zainstalowania na dachu :-/
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

i jak pomorze ktoś ? może ktoś montował na parterze akurat i może się podzielić radami
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

Ja montowałem na parterze na wysięgniku.

"Żadnych rewelacji Ci nie wróżę, kaczka to max co z Ciebie może być" <- ten cytat odnosi się również do takiego montażu...

http://sklep.delta.poznan.pl/uchwyt-uml ... p2189.html

Taki wysięgnik plus "maszt" ok metra.
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

Pyrek, jak Ci to pracowało? Jak się SK27 zestroiła poza podstawową 40?
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
Jarson
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-08, 00:04
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jarson »

Witam , zamierzam podmienić moją antenkę na SK 27 - opinie sa rozne, ja mam pytanie jak sadzicie bedzie z czego pogadac w AM i SSB na tej antenie? - i czy jest to antena rozwarta?

Mieszkam w rzeszowie na wys jakies 270 m.n.p.m , 10 piętro , antena na dachu na 2,5 m maszt. widac cale miasto:)


Teraz mam sirio thunder ale nie jestem z niej za bardzo zadowolony, miedzi innymi dalatego ze tej ant sie nie da stroić, swr teraz to jakies 2,5 / 4 przy dobrych wiatrach :D chyba ze mi swr szwankuje ale mam 2 +ten w radio ktory pokazuje nieco wiecej...
~~~~~~~Dalekich łączności ~~~~~~~
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Jak masz takie warunki to czemu nie założysz anteny 1/2 fali lub 5/8? Osiągi będziesz miał dużo lepsze niż na Signal Keeper w takich dogodnych warunkach.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Jarson
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-08, 00:04
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jarson »

Ponieważ wtedy antena będzie wyższa niż odgromniki , a raczej nie chce dawać do tego jeszcze 6 m do góry :) jak bym chciał pelnowymiarowa antenę to bym ja już tam miał , chce mała nie rzucajaca sie w oczy i w miarę dobra, kiedyś kope lat temu
Miałem 5/8 na domku i smigalo elegancko ale teraz w bloku muszę szukać pól środków :/
~~~~~~~Dalekich łączności ~~~~~~~
Awatar użytkownika
IRON
Posty: 299
Rejestracja: 2012-01-31, 16:34
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: IRON »

No szkoda ze nie bedzie normalnej anteny :-D moze bysmy sobie pogadali jest z 7 stacji bazowych w okolicy z tego co ja wiem napewno.
MOBIL:Yosan 3031 Turbo TUNING KONEKTOR (RF Gein zamiast SQ)+Sirtel Santiago 1200(dach,dziurka :) ) + K-PO 532
BAZA:INTEK HR5500,RM KL 203P,Sirio Gain Master , Densei EC 2002 tuning KONEKTOR, 2Xbox
Jarson
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-08, 00:04
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jarson »

Wiesz zawsze mozemy sprawdzic na tym co mam , ale sadze ze moze niedoleciec, ostatnio rozmawialem z krosnem, wiec moze i z toba uda sie pogadac:) napisz gdzie i kiedy mozna cie złapac :D ja wieczorami mam wlaczone radio jak cos to pisz :) a jesli chodzi o sk 27 to nadal się zastanawiam czy bedzie lepiej :D
~~~~~~~Dalekich łączności ~~~~~~~
bobik

Post autor: bobik »

Ja podlaczylem maszt do odgromnikow i mam piekna Tesla Coil na dachu. Sasiedzi PACZA i placza ze bedzie pogrom podczas burzy:))
Jarson
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-08, 00:04
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jarson »

Zamowilem signal keeper i mam nadzieje ze bedzie sie lepiej sprawowac od thundera ! :)

napisze jakie sa efekry jak przyjdzie i stanie na dachu. Pozdrawiam
~~~~~~~Dalekich łączności ~~~~~~~
Jarson
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-08, 00:04
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jarson »

Zamontowałem , sirio signal keeper 27, i powiem ze jesli chodzi o swr wydaje mi sie ze lepszy.

K. 1 - swr 1.3
k .19- swr 1.1
k.40 - swr 1.3

Jak porobie jakies łącznosci to dam znac

Ps: Macie jakis pomysł jak zrobic pomiar w ssb ? np na 27.555 ?
~~~~~~~Dalekich łączności ~~~~~~~
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

ustaw sobie AM/FM na tej częstotliwości i zrób pomiar - prościej się nie da ;)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacjonarne”