moonraker scan king multiscan - recenzja anteny do skanera

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

moonraker scan king multiscan - recenzja anteny do skanera

Post autor: Piotrek-Bytom »

Witam

Ostatnio poszukiwałem anteny zewnętrznej do mojego skanera (Uniden UBC 125 XLT).
Miałem na uwadze kilka anten typowo odbiorczych do skanera, wiec w końcu padł wybór.
W planach była antena Diamonda X50 oddalona od balustrady ok 2 m, ale niestety musiał bym zrezygnować z drugiej anteny (mógłbym dwoma antenami osłabić konstrukcje balustrady, która już i tak jest lekko nadszarpnięta...)

Postanowiłem nabyć moonraker scan king multiscan, też ze względu na długość (125cm) lecz okazało się inaczej niż się spodziewałem.Antena po złożeniu posiada (110 cm) całkowitej długości...

Obrazek
Obrazek

Antena wymaga dodatkowego zabezpieczenia bo fabryczne pozostawia wiele do życzenia...Dobrze dodatkowo uszczelnić szczyt anteny (kapturek), jest o tak sobie włożony...Lepiej żeby woda tam się nie dostawała, użyłem silikonu do tej operacj.
Dodatkowo najlepiej nasmarować wszelakie połączenia gwintowe tym bardziej w tej plastikowej obejmie, gdzie zastosowane są nity z gwintem w środku..

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Antena z powodu braku możliwości została zainstalowana w tym miejscu:

Obrazek

Efekt końcowy:

Obrazek
Obrazek

Co do samej anteny myślałem że będzie lepiej wykonana jak za taką cenę i co najważniejsze będzie DŁUŻSZA...Antena nie ma problemu z odbiorem jestem zadowolony.Myślę że nie warto jej kupować i nie polecam za taką cenę. lepiej kupić klony, które są o wiele tańsze i pracować będą zapewne podobnie.

Mnie korciło i teraz mam :mrgreen: ważne że działa co najważniejsze...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacjonarne”