CB-Radia. Jak zacząć?

Posty będą dodawane po akceptacji. Nie pytamy tu o radia itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Berni
Posty: 24
Rejestracja: 2010-02-17, 18:56
Lokalizacja: Cuesta Verde

CB-Radia. Jak zacząć?

Post autor: Berni »

Witam. Chciałbym trochę bardziej sie zagłębić w sprawy techniczne CB-Radii. Do tej pory interesowało mnie tylko żeby radio nadawało i odbierało w polskim zakresie. Chciałbym sie zwrócić do Was z takim pytaniem:
Jak Wy zaczynaliście swoją naukę w tym temacie? Z jakich książek lub stron internetowych internetowych korzystaliście?
Jaki sprzęt jest potrzebny? etc.
Jeśli to możliwe proszę o instrukcje napisane na tyle prostym językiem żeby taki zieleniuch jak ja też zrozumiał.
Jak narazie chciałbym się nauczyć dwóch rzeczy:
1. Przestrajanie radia z piątek w zera najlepiej z wyprowadzaniem na osobny przełącznik.
2. Zmiana szybkiej 9 na szybką 19.
Dzięki.
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Berni, nie ma uniwersalnej zasady w każdym z radii powyższe funkcje przerabia się inaczej .
Wiedzę natomiast zdobywaliśmy poprzez fora i praktykę .
elektroników zajmujących się radiami , przestrajaniem i modyfikowaniem pośród nas jest mało - nie jest nam to potrzebne - bynajmniej mi .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
gibol1412
Posty: 157
Rejestracja: 2010-03-31, 16:43
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: gibol1412 »

Kolego polecam ci tą książkę:
Obrazek
na komputer pobierzesz tu
73!
Jarek Choszczno
161NT043
SQ1PRC


Moje filmy
Awatar użytkownika
93003
Posty: 251
Rejestracja: 2008-05-09, 21:42
Lokalizacja: Międzylesie JO80ID

Post autor: 93003 »

kolego Berni, po twoim poście widać, że wiedzy na ten temat masz mało, a ty już chcesz z grubej rury... brać się za przestrajanie radii. nie chcę ci źle wróżyć, ale to ci się nie uda. tak na sam początek, lepiej skup się na użytkowaniu radia, nie zagłębiając się w tak skomplikowane rzeczy, jak przestrajanie.
a za jakiś czas, jeśli zaczniesz się tyn interesować bardziej, będziesz mial wiedzę na temat elektroniki, to czemu nie...
73
Laguna:
Radio : Uniden PC68LTW
Antena : Lemm 1000 Eagle

Leon:
Radio : Gamma
Antena : LEMM at-106 oraaz LEMM at-71
Berni
Posty: 24
Rejestracja: 2010-02-17, 18:56
Lokalizacja: Cuesta Verde

Post autor: Berni »

przeczytałem poradnik z forum jakiś czas temu. a nożecie rzucić jakiś słownik dla ważniejszych pojęć które pojawiają sie na forach w stylu, blok wyjściwy, w.cz, TDA, tor am, tor fm (czy jakoś tak) co się na to składa i gdzie tego szukać?
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC cb radia.--Podstawy , czyli co kazdy powinien wiedzieć.”