Squelch-jaka minimalna pozycja ?

Posty będą dodawane po akceptacji. Nie pytamy tu o radia itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Radio CB to nie telefon komórkowy ... :mrgreen: szumi bo tak ma i szumieć bedzię jak komuś przeszkadza w słuchaniu muzyki ... trudno .. trzeba sie przyzwyczaić, nikt nie poda optymalnego ustawienie SQ i RF-gaina ... każdy ma swoje preferencje
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: edek1977 »

MarcinMMz pisze:Niech się więc wypowiedzą koledzy którzy posiadają takie radio w kwestii jak pracuje to radio i co daje kręcenie gałą od RF-Gain'a. Ja nigdy tego modelu nie miałem ani nie słuchałem więc nie wiem jakie ma filtry, szumy własne, itp.
mam wersje po tuningu, na wolnym kanale ustawiam SQ na granicy szumów plus jeszcze 1 mm, wracam na kanał 19. W tym momencie o SQ zapominam i przechodzę do gałki RF gain - trasie rozkręcony raczej na max, a w mieście zależnie od ruchu w eterze skręcam mniej lub więcej...
Tommy
Posty: 26
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Turek

Post autor: Tommy »

Nawiązując do filmu, który pojawił się w tym temacie - http://www.youtube.com/watch?v=qpOiASBfgLc mam do was pytanie.

Co myślicie o ustawieniu SQ na maksa w lewo, a RF Gain tak na godzinę 14, kiedy wycinam ten największy szum i zostaje tylko mały ciągły szmer? To znaczy chodzi mi generalnie o to czy jesteście w stanie powiedzieć jaki mogę mieć wtedy zasięg.

Radio President Valery z anteną Sirio ML-145 ustawioną na dachu.
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

Tommy pisze:Co myślicie o ustawieniu SQ na maksa w lewo, a RF Gain tak na godzinę 14, kiedy wycinam ten największy szum i zostaje tylko mały ciągły szmer?
to najlepsza opcja ;-)
Tommy pisze:To znaczy chodzi mi generalnie o to czy jesteście w stanie powiedzieć jaki mogę mieć wtedy zasięg.
moim zdaniem większy niż na zaciągniętym sq.
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Tommy
Posty: 26
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Turek

Post autor: Tommy »

No to się cieszę, bo nie ukrywam, że przy tym ustawieniu radio jest też bardziej grzeczne i mniej szumi ;-). A jesteś w stanie odpowiedzieć tak czysto teoretycznie jaki mogę mieć wtedy zasięg?
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

Tommy pisze:No to się cieszę, bo nie ukrywam, że przy tym ustawieniu radio jest też bardziej grzeczne i mniej szumi
i nie ma czkawki :-)
Tommy pisze:A jesteś w stanie odpowiedzieć tak czysto teoretycznie jaki mogę mieć wtedy zasięg?
Nie :-P
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Tommy
Posty: 26
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Turek

Post autor: Tommy »

Bartecki pisze:i nie ma czkawki :-)
No właśnie tak czkawka. Teraz jej brak. ;-)
Tommy
Posty: 26
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Turek

Post autor: Tommy »

Dzisiaj testowałem w mieście ten układ i trochę się jednak zawiodłem. Mam wrażenie, że było jednak dużo ciszy. Jest też pewna restauracja, która reklamuje się ok. 5 km od mojego miejsca zamieszkania. Przy SQ na godzinie 12 + RF Gain minimalnie skręcony w lewo albo całkowicie w prawo słyszę czysto. Przy opcji SQ maksymalnie w lewo + RF Gain na 14, jakieś 4 km ode mnie restauracja była słabo słyszalna.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

to rozkręć troche rf-gaina, może za dużo tłumi :?:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Tommy
Posty: 26
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Turek

Post autor: Tommy »

cassiopeia pisze:to rozkręć troche rf-gaina, może za dużo tłumi :?:
Zrobiłem tak to znowu ten ciągły szum jest już trochę za głośny. Zostanę chyba przy opcji SQ na pół plus regulacja RF Gain.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

To temat trochę - czy słyszeć co się dzieje w okolicy czy w dzielnicy?

Kup sobie radio bez RF-gaina i jeden dylemat Ci odpadnie.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC cb radia.--Podstawy , czyli co kazdy powinien wiedzieć.”