Jak się odezwać.?

Posty będą dodawane po akceptacji. Nie pytamy tu o radia itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Dworek
Posty: 77
Rejestracja: 2013-06-16, 10:47
Lokalizacja: Częstochowa / JO90LX

Jak się odezwać.?

Post autor: Dworek »

Niby nic a jednak.:) Jest kanał wywoławaczy , na którym kogoś się wywołuje, ale ja nikogo nie znam i jak tu kogoś wywołać.. Nie bardzo chyba wołać czy "czy ktoś mnie słyczy na tym kanale, bo chciałem pogadać." Chciałbym się dowiedzieć jak wywoływać kogoś i jak zacząć taką łączność. Jak to jest z tymi rapotrami.? czytałem ale nie dotałem takiej odpowiedzi ja oczekuję.:) Jak zagadać.? co jest ważne.? jak zachować etykiete.?:) Co powiedzieć. o to bardziej chodzi.:) Podpowiedzcie.

Pozdrawiam.:)
MOBIL: Uniden 68XL + Sirio Turbo 1000
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Taką macie silną grupę radiową w Cz-wie , kanał 36 FM . Ty z nimi nie pogadasz , bo widzę w podpisie , że masz szumofona bez FM-u.
Idź na 19-tkę i krzyknij :
- Stacja mobilna ,,twoje wywołanie'' zaprasza do łączności na kanale jakimś tam ...

Zawołaj dwa trzy razy i idź na wybrany kanał i słuchaj.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Do panny jak zagadasz: "Pójdziesz z moi na zakupy?" to masz już z górki ;)
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

w Łodzi taki jeden profesjonalny serwis cb zagaduje tak :mrgreen: :mrgreen: "mobilki mobilki sprawdzam antenę w naprawie!!! jak to słychać? " :mrgreen: :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

kubaopp pisze:w Łodzi taki jeden profesjonalny serwis cb zagaduje tak :mrgreen: :mrgreen: "mobilki mobilki sprawdzam antenę w naprawie!!! jak to słychać? " :mrgreen: :mrgreen:
Miałem dokładnie taka samą sytuacje :mrgreen:
Koleś miał taką szopę koło drogi i sprzedawał cb-radia,nawigacje,GSM i takie tam do samochodu gadżety...Wywalił sobie na dach jakąś 5/8 na 5 metrowym maszcie i sprawdzał radyjka :mrgreen:
Musiałem ja i inni go wysłuchiwać :-P koleś wyjątkowo namolny jak ktoś mu nie odpowiadał :mrgreen: wręcz błagał o uzyskanie satysfakcjonującej odpowiedzi :mrgreen:
Mobilki musieli go zlinczować bo interes już zamknięty :-)
Turtles
Posty: 77
Rejestracja: 2010-10-01, 10:45
Lokalizacja: Świetochłowice

Post autor: Turtles »

może tak:
-wywołanie ogólne podaje stacja (Tango165) i zaprasza do przeprowadzenia łączności na kanale (27) podajesz 2-3 razy i przechodzisz na podany kanał
- następnie możemy powtórzyć wywołanie ogólne podaje stacja (Tango165) i zaprasza do łączności.
-następnie:
witam kolego
dziękuję za odpowiedź na moje zawołanie
na imię mam (Janek)
nadaję z (Brombowic)
raport dla Ciebie (1-5)(1-9)(np:47)
proszę co dla mnie
(Wega23) tu (Tango165)
-następnie stacja Ci odpowiada podając swoje imię,położenie etc. Ty to sobie zapisujesz i już masz pierwszy kontakt.Jeżeli wszystko odbierzesz to albo ciągniesz rozmowę,a jeżeli czegoś nie jesteś pewien prosisz o powtórzenie.
-na zakończenie:
Dziękuję za miłą rozmowę (pozdrawiam wszystkich słuchających (jeżeli to wynika z rozmowy)) i do następnego usłyszenia (Wega23) tu (Tango165)
Rozpisz sobie Swoje dane na kartce i do mikrofonu i nie zrażaj się jeżeli po 2-3 godzinach wołania nikt się nie zgłosi czasami i tak bywa.
Awatar użytkownika
Dworek
Posty: 77
Rejestracja: 2013-06-16, 10:47
Lokalizacja: Częstochowa / JO90LX

Post autor: Dworek »

Turtles, ładnie to napisałeś.:) Będę próbował, może kogoś znajdę.)
Pozdrawiam.
MOBIL: Uniden 68XL + Sirio Turbo 1000
Turtles
Posty: 77
Rejestracja: 2010-10-01, 10:45
Lokalizacja: Świetochłowice

Post autor: Turtles »

Może nie aż tak fajnie, ale w miarę prosto. Zajrzyj TU są tam przykłady wywołań nie tylko po polsku.
Awatar użytkownika
Dworek
Posty: 77
Rejestracja: 2013-06-16, 10:47
Lokalizacja: Częstochowa / JO90LX

Post autor: Dworek »

Turtles pisze:Może nie aż tak fajnie, ale w miarę prosto. Zajrzyj TU są tam przykłady wywołań nie tylko po polsku.
Tu to już taka profeska trochę.:)) Ja takiego symbolu nie posiadam.:( Nauczyć się jeszcze raportów, i działać.. Kody Q to już dla bardziej zaawansowanych, narazie jakoś zacząć.:D Pierwsze wywołania za mną..:P próbowałem na 19 wołać do łączności, ale nikt nie był chętny.:D mieszkam jakieś 25km od miasta w niedużej wiosce. W pobliżu nie ma raczej stacji bazowych, a mobile to raczej tylko odzywają się tu o to gdzieś miśki stoją.:P próbowałem w drodze do pracy ale też nic.

Pozdrawiam.:)
MOBIL: Uniden 68XL + Sirio Turbo 1000
Awatar użytkownika
noid
Posty: 977
Rejestracja: 2010-03-13, 17:24
Lokalizacja: Norwich [UK]
Kontakt:

Post autor: noid »

Powołaj na 28 kanale, może tam się uda. Na dziewiętnastce raczej bym nie szukał szczęścia.
Awatar użytkownika
Dworek
Posty: 77
Rejestracja: 2013-06-16, 10:47
Lokalizacja: Częstochowa / JO90LX

Post autor: Dworek »

Dzisiaj wołałem na 28 i odewał się ktoś, wołał mnie po imieniu, ale niestety na tym się skończyło. A pochwalić się muszę, bo kiedy czekałem na odzew usłyszałem anglików i i zaczołem ich wołać, że nadaje z polski, ale też usłyszałem tylko "hello friend in poland" i na tym sie urwało.
MOBIL: Uniden 68XL + Sirio Turbo 1000
bobek84
Posty: 108
Rejestracja: 2013-01-12, 15:48
Lokalizacja: mlawa

Post autor: bobek84 »

Ja tez jestem zielony jesczce ,ale udalo mi sie ostatnio z kirgistanu kolege zlapac . Najpierw rozmawial z jakas stacja z polski potem jak zakonczyl udalo mi sie pogadac z nim po angielsku, dawal z lincolna z dopalem 70watt ,ale troche plywalo lecz pierwsza lacznosc za mna :-) z mobila na kulawo dzialajacym radiu z SWR ok 2,6 -2,8
cre 8900, megawatt4000,densei2002(konektor)
president James + sirio turbo 1000
Turtles
Posty: 77
Rejestracja: 2010-10-01, 10:45
Lokalizacja: Świetochłowice

Post autor: Turtles »

czyli pierwsze koty za płoty :-D, następny etap obracana antena kierunkowa :-D
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Dworek, jak masz skręcone radio sq i rf gainem to się urywa, rozkręc radio na maxa to będziesz więcej słyszał...
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
Dworek
Posty: 77
Rejestracja: 2013-06-16, 10:47
Lokalizacja: Częstochowa / JO90LX

Post autor: Dworek »

KiMCIO pisze:Dworek, jak masz skręcone radio sq i rf gainem to się urywa, rozkręc radio na maxa to będziesz więcej słyszał...
proszę ja Ciebie radio było rozkręcone na max, nie skręcałbym radia szukając łączności..:)
MOBIL: Uniden 68XL + Sirio Turbo 1000
ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC cb radia.--Podstawy , czyli co kazdy powinien wiedzieć.”